Giro d'Italia
LUK BENIES/AFP/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 8 Czerwca 2020

Giro d’Italia wystartuje na Węgrzech, ale nie w tym roku

Jak donosi La Reppublica, w tym roku Giro d’Italia nie rozpocznie się na Węgrzech. W pierwotnych planach, to właśnie w tym kraju miała wystartować tegoroczna edycja wyścigu. Jednakże podjęto decyzję, aby te zamiary przełożyć na kolejny rok. Zatem kolarze staną teraz na starcie we włoskim Palermo.

Wedle planu, tegoroczna edycja Giro d’Italia miała wystartować w stolicy Węgier, czyli Budapeszcie. To była bardzo dobra wiadomość dla polskich kibiców. Bowiem miłośnicy kolarstwa, wcale nie musieliby przebyć długiej drogi, aby zobaczyć najlepszych kolarzy świata na starcie. Budapeszt znajduje się tylko 3 godziny jazdy od naszej granicy, zatem należy przypuszczać, że liczne grono fanów tej dyscypliny z Polski, szykowało się do wyjazdu. Niestety, plany zniweczył nie kto inny, jak koronawirus. "Grande Partenza" będzie miał zatem innego gospodarza.

Nowy lokator w domu Lewandowskich? Zdjęcie wzbudziło falę domysłów (FOTO)Nowy lokator w domu Lewandowskich? Zdjęcie wzbudziło falę domysłów (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tyson wygrał turniej walk na gołe pięści. Jego przeciwnicy padali jak muchy
  2. Obostrzenia dla Polaków aż do jesieni? Słowa Szumowskiego wielu się nie spodobają

Zgodnie z nowym kalendarzem Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) Giro d'Italia 2020 odbędzie się w dniach 3-25 października. Dyrektor wyścigu Mauro Vegni zapowiedział, że nowa trasa zostanie oficjalnie podana podczas wirtualnej prezentacji online pod koniec czerwca bądź na początku lipca. Prawdopodobnie wtedy dowiemy się też, jakie ograniczenia będą obowiązywały (o ile w ogóle będą) podczas wyścigu, związane m.in. z liczbą kibiców.

Znany gwiazdor zastrzelony przed własnym domem. Właśnie wychodził na randkęZnany gwiazdor zastrzelony przed własnym domem. Właśnie wychodził na randkęCzytaj dalej

Giro d’Italia nie pojedzie w tym roku z Węgier

Wedle pierwszego terminarza, Giro d’Italia miało ruszyć 9 maja z węgierskiego Budapesztu. Kolarze rozpoczęliby zmagania od czasówki, na dystansie 8,6 kilometra. Cała impreza miała gościć w tym kraju przez 3 dni, lecz pandemia przeorganizowała wszystko.

Z powodu szybko rosnącej liczby zakażeń węgierski rząd bezzwłocznie podjął decyzję o rezygnacji z organizacji startu. Wydawać by się mogło, że w związku z stosunkowo odległym terminem, bowiem nowa edycja Giro d’Italia ruszy 3 października we włoskim Palermo, Węgrzy nadal będą chcieli gościć imprezę. Jednak jak pisze La Reppublica, kraj naszych bratanków zdecydował inaczej, ale zaznacza, że Budapeszt otrzyma prawo organizacji startu rok później podczas edycji 2021.

W tegorocznym wyścigu Giro d’Italia, wywalczonego przed rokiem triumfu bronić będzie Richard Carapaz z Team Ineos.

Źródło: sport.tvp.pl, sport.onet.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna zmiana w bankomatach sieci Euronet. Przy wybieraniu pieniędzy będziesz musiał się więcej natrudzić
  2. Emisja CO2 może zostać zredukowana aż o 68 procent. Trzeba się jednak oprzeć na nowych technologiach
  3. Jedna z największych gwiazd sportu kończy karierę. Tej decyzji nie spodziewał się nikt
  4. Znany polski piłkarz zawalczy w MMA. Na boisku demolował rywali, jak będzie w klatce?
  5. Niedawno wywinął się śmierci, tym razem się nie udało. Nie żyje znany w Polsce gwiazdor
  6. Wideo - Tragiczny wypadek. Kompletnie pijany kierowca z impetem wjechał w samochód z rodziną. Nastolatka walczy o życie

DOMOWY CHLEB Z CHRUPIĄCĄ SKÓRKĄ. W ŚRODKU MIĘKKI JAK AKSAMIT [PRZEPIS]

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News