Gol
YouTube Major League Soccer
Autor Piotr Mika - 2 Listopada 2020

Fantastyczny występ polskiego napastnika. Wywalczył karnego i strzelił bramkę. Dostanie szansę w kadrze? (WIDEO)

Gol i wywalczony karny to kolejny dorobek jednego z naszych napastników grających za oceanem. Swoją dobrą grą polski snajper przyczynił się do wygranej swojej drużyny i pokazał, że jest w wyśmienitej formie. Czy dobre występy pozwolą mu w najbliższym czasie trafić do kadry?

Gol zdobyty przez polskiego piłkarza za granicą jest zawsze powodem do dumy. Tym bardziej, że jest to już kolejna bramka w wykonaniu jednego z naszych zawodników grających zawodników, co świadczy tylko o jego dobrej formie.

Po spotkaniu również sam Adam Buksa powinien być zadowolony, bo jego bramka dała sygnał do ataku kolegom z drużyny. Ostatecznie Polak zagrał całe spotkanie, a jego New England Revolution wygrało 4:3 z D.C. United.

1. Kamil Grosicki apeluje do Jerzego Brzęczka. Nie zagra już w kadrze? "Nie ma prawa powoływać takich zawodników"
  2. Rafał Trzaskowski potwierdził najgorsze informacje. Sytuacja jest krytyczna
  3. Mariusz Pudzianowski przestraszył tysiące Polaków. Przerażające zdjęcie z piłą mechaniczną, "utnę łąpy" (FOTO)
Jakub Błaszczykowski pławi się w luksusach. Na dom wydał miliony, można się w nim zgodzićJakub Błaszczykowski pławi się w luksusach. Na dom wydał miliony, można się w nim zgodzićCzytaj dalej

Gol Adama Buksy w kolejnym meczu MLS

Trzeba otwarcie powiedzieć, że zespół Polaka nie wszedł dobrze w to spotkanie. Goście w bardzo krótkim czasie wyszli na dwubramkowe prowadzenie, trafiając do siatki NE Revolution w 22. oraz 26. minucie.

Wydawało się, że gospodarze będą mieli duży problem, aby dogonić rywali, jednak byli w tym meczu bardzo zdeterminowani i już parę minut później pojawiła się okazja do odrobienia części strat, w czym duży udział miał polski napastnik.

Adam Buksa dobrym przyjęciem piłki minął obrońcę rywali, który chcąc go zatrzymać sfaulował go w polu karnym. Sędzia nie miał wątpliwości, a do jedenastki podszedł Carles Gil. Hiszpan huknął na bramkę D.C. United, lecz trafił tylko w słupek.

Na posterunku był jednak Buksa, który dopadł do odbitej od słupka piłki i wpakował ją do siatki obok bezradnego bramkarza rywali. Dzięki jego trafieniu gospodarze schodzili na przerwę z tylko jedną bramką straty do przeciwnika.

Wywalczenie rzutu karnego i gol Buksy od 4:32.

New England Revolution vs. D.C. United | November 1, 2020 | MLS Highlights

Kamil Grosicki apeluje do Jerzego Brzęczka. Nie zagra już w kadrze? Kamil Grosicki apeluje do Jerzego Brzęczka. Nie zagra już w kadrze? "Nie ma prawa powoływać takich zawodników"Czytaj dalej

Samobój i walka do samego końca

Mecz w drugiej połowie nabrał rozpędu. New England Revolution najpierw wyrównało po samobójczym trafieniu Canouse, a później do bramki trafił Bunbury i to zespół Adama Buksy był na prowadzeniu.

D.C. United nie poddawało się jednak tak łatwo. Na 3:3 w 75. minucie trafił jeszcze Rivas i toczący się w strugach deszczu mecz mógł zakończyć się remisem. Pod koniec spotkania jednak gospodarze zdołali jeszcze skutecznie zaatakować.

Świetne podanie w pole karne otrzymał Buksa, ale tym razem się nie popisał i trafił wprost w bramkarza. Na szczęście dla niego do sparowanej przez golkipera piłki dopadł Bunbury i trafił do siatki, a New England Revolution wygrało 4:3.

Adam Buksa po tym spotkaniu ma już 5 bramek w 19 spotkaniach MLS, z czego trzy strzelił w ostatnich 5 meczach. Łącznie, doliczając turniej MLS is Back 24-latek rozegrał w barwach NE Revolution 23 mecze i strzelił 6 goli. Jego zespół zajmuje 6. miejsce w Konferencji Wschodniej i ma szansę na grę w fazie play-off.

4. Przerażający upadek reprezentanta Polski. Wywrócił się na głowę w trakcie meczu, wszystko nagrały kamery (FOTO)