Górnik Zabrze nie sprowadzi Kurzawy
YouTube - GórnikTV
Autor Piotr Bernaciak - 3 Września 2019

Rafał Kurzawa nie trafi do Górnika. Klub wydał oficjalny komunikat ws. transferu

Górnik Zabrze próbował sprowadzić tego lata Rafała Kurzawę, jednak do wypożyczenia nie doszło. Klub postanowił wytłumaczyć zaistniałą sytuację w komunikacie. Słowa przedstawicieli klubu brzmią interesująco.

Górnik Zabrze miał zamiar dokonać bardzo ważnego wzmocnienia w ostatnim dniu okna transferowego. Wszystko wskazywało na to, że Rafał Kurzawa ostatecznie pożegna się z Amiens i trafi do Ekstraklasy. Pojawiały się informacje o wypożyczeniu pomocnika występującego jeszcze rok temu w reprezentacji Polski i miały się one potwierdzić lada moment. Ostatecznie jednak nie doczekaliśmy się potwierdzenia.

Dziś klub postanowił wydać oficjalny komunikat, za sprawą którego sprawa braku wypożyczenia Rafała Kurzawy została jednoznacznie wytłumaczona. Słowa przedstawicieli klubu jednoznacznie wskazują na powód pozostania zawodnika we Francji.

Śląsk sprowadził piłkarza Milanu. Może zostać jednym z najlepszych w EkstraklasieŚląsk sprowadził piłkarza Milanu. Może zostać jednym z najlepszych w EkstraklasieCzytaj dalej

- Górnik Zabrze potwierdza, że był bardzo zainteresowany wypożyczeniem Rafała Kurzawy z francuskiego Amiens do końca sezonu 2019/20. Były zawodnik naszego klubu i reprezentant Polski na ostatnich mistrzostwach świata, spędził w Zabrzu większość dnia, przeszedł pozytywnie badania lekarskie i ustalił warunki indywidualnego kontraktu z Górnikiem, wybierając nawet numer, z którym ponownie miał wybiec na boisko w barwach 14-krotnego mistrza Polski oraz miejsce w szatni - czytamy w oświadczeniu klubu.

Górnik Zabrze nie sprowadził Rafała Kurzawy

- Negocjacje z francuskim klubem trwały do późnych godzin nocnych, ostatecznie kilkanaście minut przed północą stronom udało się dojść do porozumienia. Miało to być roczne wypożyczenie z prawem pierwokupu bez możliwości powrotu Rafała Kurzawy do Francji w zimowym „okienku” transferowym - ogłosił Górnik.

- Kiedy wydawało się, że wypożyczenie Rafała Kurzawy do Górnika jest formalnością, druga strona nie zdecydowała się na potwierdzenie transferu do godziny 24.00. O tej godzinie „okienko” transferowe zostało zamknięte. Górnik nie posiada wiedzy, jaki był powód takiej decyzji - tłumaczy jednoznacznie oświadczenie.

Górnik Zabrze wydał komunikat

- Górnik w krótkim czasie wykonał duży wysiłek organizacyjny i finansowy, by zrealizować powrót Rafała Kurzawy na Roosevelta. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim sponsorom i kibicom Górnika, którzy aktywnie zaangażowali się w ten projekt. Ostatnie dni pokazały, jak bardzo można liczyć na pomoc naszych partnerów, co ma dla nas ogromne znaczenie - głosi komunikat.

- Klub zrobił wszystko, by piłkarz po rocznej przerwie ponownie założył koszulkę Górnika, a dziś ponownie pojawił się na treningu. Szatnia naszego klubu zawsze jest otwarta dla Rafała Kurzawy i nie wykluczamy, że temat powrotu zawodnika wróci w kolejnych „okienkach” transferowych. Jesienią gramy jednak bez „Kurziego”, któremu życzymy powodzenia w barwach obecnego klubu - czytamy w oświadczeniu.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News