grzegorz Krychowiak kontuzja
youtube.com/myfitness
Autor Łukasz Kowalski - 31 Sierpnia 2020

Grzegorz Krychowiak kontuzjowany. Wiemy, jak poważny jest uraz i czy zdąży na mecze kadry

Grzegorz Krychowiak z powodu kontuzji nie zagrał w ostatnim ligowym spotkaniu Lokomotivu Moskwa. Pomocnik mimo urazu przyjechał na zgrupowanie reprezentacji Polski. Zawodnik teraz przejdzie kompleksowe badania, ale już przekazał dziennikarzom wstępne informacje. Wiadomo czy Polak zdąży się wykurować przed piątkowym spotkaniem z Holandią.

Grzegorz Krychowiak udanie rozpoczął kolejny sezon w rosyjskiej Premjier Lidze. Polak był w poprzednim sezonie był jednym z najlpeszych zawodników Lokomotivu Moskwa, a w ostatnich spotkaniach tylko potwierdza dobrą formę. Jednak w ostatnim spotkaniu ligowym przeciwko Zenitem St. Petersburg nie wystąpił z powodu zapalenia mięśnia łydki.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. 30 nauczycieli na kwarantannie. Poważny problem w jednym z województw
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Zwołują w Polsce sztaby kryzysowe. Będzie ich 6
Świat sportu w szoku. Znany gwiazdor planuje ślub z własną siostrą, kobieta przyjęła jego oświadczynyŚwiat sportu w szoku. Znany gwiazdor planuje ślub z własną siostrą, kobieta przyjęła jego oświadczynyCzytaj dalej

Grzegorz Krychowiak zjawił się z kontuzją na zgrupowaniu reprezentacji Polski

To może być kolejny cios dla reprezentacji Polski. O ile brak na zgrupowaniu kapitana kadry Roberta Lewandowskiego, był uzgodniony z selekcjonerem, to brak Adama Buksy i Przemysława Frankowskiego jest wielkim osłabieniem. Obaj zawodnicy nie pojawią się na meczach reprezentacji Polski, ze względu na zakaz nałożony przez władze MLS.

- Z uwagi na epidemię koronawirusa w tym tygodniu FIFA wprowadziła tymczasowe przepisy, które dały klubom piłkarskim na całym świecie możliwość odmowy wysłania swoich zawodników na zgrupowania reprezentacji. W opublikowanym przez FIFA 24 sierpnia okólniku stwierdzono, że klub ma prawo odmówić wysłania zawodnika na zgrupowanie reprezentacji w sytuacji, w której po powrocie zawodnik musiałby przejść obowiązkową, co najmniej pięciodniową kwarantannę. W regulaminie amerykańskiej ligi MLS postanowiono, że zawodnicy powracający z Europy muszą poddać się dziesięciodniowej kwarantannie. Chicago Fire oraz New England Revolution wykorzystały zatem zmienione przez FIFA przepisy i nie zgodziły się na przyjazd reprezentantów Polski na zgrupowanie - napisał PZPN w oświadczeniu wydanym w niedzielę.

Robert Lewandowski powiedział, kiedy zakończy karierę. Padła konkretna dataRobert Lewandowski powiedział, kiedy zakończy karierę. Padła konkretna dataCzytaj dalej

Wiadomo czy Krychowiak zagra z Holandią

Dodatkowa strata Krychowiaka, który jest filarem drużyny Jerzego Brzęczka byłaby bardzo dotkliwa. Swój stan zdrowia pomocnik reprezentacji Polski wyjawił jednemu z dziennikarzy. Jak się okazuje, uraz nie przeszkodzi wystąpić Krychowiakowi w spotkaniu z Holandią w Amsterdamie 4 września.

- To drobny uraz, z Zenitem nie chciałem ryzykować, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebym zagrał z Holandią - taką informację od pomocnika reprezentacji Polski na Twitterze pokazał Paweł Wilkowicz ze Sport.pl.

Podczas obecnego zgrupowania kadry Polacy rozegrają dwa spotkania. Trzy dni po piątkowym starciu z Holandią, kadrowicze Brzęczka zagrają w Zenicy z Bośnią i Hercegowiną. W grupie 1 dywizji A jest także drużyna Włochów.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Policjant złapał ją za kółkiem w Brzezinach. Pomimo 3,5 promili we krwi miała jedną prośbę
   2. Górnicy znów grożą strajkiem. Czy to koniec przywilejów dla pracowników kopalni?
   3. Anna Lewandowska zdradziła tajemnicę swojego związku z Robertem. Jej słowa powinny zapaść każdemu w pamięć
   4. Pilne informacje w sprawie zdrowia gwiazdora. Miał zmierzyć się z Polakiem, ma koronawirusa. Władze mogły zrobić tylko jedno
   5. Wielki transfer Neymara staje się faktem. Ogromne pieniądze na stole
   6. Straszna śmierć Daniela i jego braciszka. Rodzice myśleli, że bawią się w pokoju

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News