Halvor Egner Granerud o Polakach
GEORG HOCHMUTH/AFP/East News
Autor Piotr Bernaciak - 10 Stycznia 2021

Granerud przerwał milczenie na temat Polaków. Ujawnił, czego nam zazdrości, nietypowe słowa

Halvor Egner Granerud postanowił znów odnieść się do polskiej kadry w skokach narciarskich. Tym razem wyznał jednak, czego zazdrości naszym zawodnikom. Jego słowa mogą jednak nieco dziwić, bowiem sportowcy rzadko wypowiadają się w taki sposób. Pretensje mogą mieć zwłaszcza jego rodacy.

Halvor Egner Granerud w tym sezonie przebił się do czołówki Pucharu Świata, czego nie spodziewał się absolutnie nikt. Norweg spisuje się wprost fenomenalnie i choć nieco obniżył loty w ostatnich dniach, to nadal jest na pierwszym miejscu klasyfikacji generalnej.

Zawodnik kilka tygodni temu mocno podpadł Polakom, gdy wypowiedział się dość obraźliwie o naszych zawodnikach, tym razem ponownie postanowił zabrać głos o Polakach. Wypowiedź jest jednak tym razem bardzo miła.

Słowa Graneruda mogą jednak nie spodobać się jego rodakom. Norweg ujawnił, czego zazdrości naszym skoczkom.

Halvor Egner Granerud zazdrości Polakom atmosfery

- Oddałem w sobotę dwa dobre skoki i jestem zadowolony ze swojego wyniku. Było dużo pozytywnych aspektów - przyznał Halvor Egner Granerud, który zajął w Titisee-Neustadt drugie miejsce. Wyprzedził Piotra Żyłę, a miejsce przed nim zajął Kamil Stoch.

Wielka tragedia podczas meczu we Francji. Życie stracił znany zawodnik, nikt nie był w stanie mu pomócWielka tragedia podczas meczu we Francji. Życie stracił znany zawodnik, nikt nie był w stanie mu pomócCzytaj dalej

Polski zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni znów prezentuje życiową formę i w tym momencie jest w stanie pokonać każdego skoczka, w tym Graneruda, który kilka tygodni temu przemówił z nieukrywaną frustracją na temat tego, co sądzi o wynikach Polaków.

Po czasie przeprosił za swoje słowa, jednak mimo wszystko wielu kibiców nie przebaczyło mu arogancji w momencie złości. Sam Granerud nie przejmuje się już niefortunną wypowiedzią. Tym razem wypowiedział się o Polakach w samych superlatywach.

- W tym momencie świetnie jest być polskim skoczkiem. Tam jest dużo wzajemnego wsparcia pomiędzy zawodnikami - Dawid Kubacki został ojcem, potem Klimek Murańka, a teraz jeszcze Kamil Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni. Skaczą świetnie - powiedział Halvor Egner Granerud dla Eurosportu.

Granerud nie kryje zazdrości

Norweg ujawnił, czego zazdrości polskiej kadrze, choć niektórzy kibice twierdzą, że nie powinien się wypowiadać w ten sposób. Może to zdradzić, jakoby atmosfera w jego kadrze była gorsza, co potrafi wpłynąć na morale zawodników.

Póki co Granerud radzi sobie jednak znakomicie i nie oddaje prowadzenia w klasyfikacji generalnej. Wiele może się zmienić po dzisiejszym konkursie w Titisee-Neustadt, który zakończy zmagania na tej niemieckiej skoczni. Początek kwalifikacji już o 15.00.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News