Iga Świątek
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 6 Października 2020

Nieprawdopodobny sukces Igi Świątek. Przegoniła Radwańską, zdominowała rywalkę w ćwierćfinale

Iga Świątka we wtorkowy wieczór długo musiała czekać na rozpoczęcie swojego pojedynku ćwierćfinałowego w wielkoszlemowym turnieju French Open. Spotkanie Polki było kilkakrotnie przekładane z powodu trwającej rywalizacji między Dominikiem Thiemem a Diego Schwartzmanem, która rozstrzygnęła się dopiero po pięciu setach. Nie zdeprymowało to jednak naszej rodaczki, która zachowała koncentrację i w pięknym stylu pokonała Martinę Trevisan i awansowała do półfinału.

Iga Świątek odniosła kolejny gigantyczny sukces. 19-letnia tenisistka idzie jak burza przez jeden z najważniejszych turniejów w kalendarzu WTA, czyli French Open. Polka w ćwierćfinale pokonała Martinę Trevisan i awansowała do półfinału.

Cristiano Ronaldo może trafić do więzienia? Portugalczyk miał dokonać zbrodni, padły poważne zarzutyCristiano Ronaldo może trafić do więzienia? Portugalczyk miał dokonać zbrodni, padły poważne zarzutyCzytaj dalej

1. Tragiczne wiadomości o nagłej śmierci. Polacy pogrążeni w żałobie, odeszła prawdziwa legenda
  2. Nie każdy ma możliwość podjęcia pracy. Wyjaśniamy jak uzyskać rentę i pieniądze z tytułu niezdolności do pracy
  3. Kibice nie mogli uwierzyć własnym oczom. Na trening reprezentacji Polski wyszło tylko dziewięciu piłkarzy, co z resztą?

Iga Świątek odnisła kolejny wielki sukces, brawo!

Kibice tenisa w Polsce długo musieli czekać we wtorkowe popołudnie na mecz z udziałem Igi Świątek. Polska tenisistka musiała czekać ponad pięć godzin na rozpoczęcie meczu ćwierćfinałowego French Open z Włoszką Martiną Trevisan. Wszystko z powodu pojedynku w turnieju mężczyzn, pomiędzy Dominikiem Thiemem a Diego Shwartzmanem, który trwał aż 5 godzin i 8 minut. Ostatecznie w pięciu setach wygrał Schwartzman.

Długie oczekiwanie na swoją kolej nie zdeprymowało Polki. Pierwszą partię lepiej zaczęła wprawdzie Trevisan, która wyszła na prowadzenie 3:1 w gemach. Iga Świątek szybko jednak pokazała, kto jest tego dnia lepszy. Nasza zawodniczka wygrała pięć kolejnych gemów i zasłużenie zwyciężyła w pierwszym secie 6:3.

Na jaw wyszło, jaki majątek ma Anna Lewandowska. Ewa Chodakowska będzie wściekła, może pomarzyć o takim bogactwieNa jaw wyszło, jaki majątek ma Anna Lewandowska. Ewa Chodakowska będzie wściekła, może pomarzyć o takim bogactwieCzytaj dalej

Wielki triumf Polki, historyczny sukces

Druga partia to potwierdzenie, że Iga Świątek znajduje się w znakomitej formie. Polka odprawiła z kwitkiem kolejną już silną rywalkę. Martina Trevisan nie była w stanie przeciwstawić się naszej reprezentantce i ponownie wyraźnie uległa jej w drugim secie. Tym razem Iga Świątek oddała rywalce tylko jednego gema i zwycięzyła w tej partii. Mecz zakończył się wynikiem 6:3, 6:1. Polka czarowała na korcie i wypunktowała słabe strony swojej rywalki, przez dłuższe fragmenty gry wręcz dominując.

W półfinale już czeka na nią zawodniczka z Argentyny Nadia Podoroska. Zawodniczka jest notowana na 131. miejscu w rankingu WTA i przed występami w Paryżu jeszcze nigdy nie wygrała meczu na turnieju wielkiego szlema. W ćwierćfinale ku zaskoczeniu wszystkich wyeliminowała Jelinę Switolinę, jednak to Iga Świątek będzie faworytką bezpośredniego starcia w półfinale.