Iga Świątek
Instagram/Iga Świątek
Autor - 7 Lutego 2020

Wielki problem polskiej tenisistki. Może nie zagrać na igrzyskach olimpijskich przez... maturę

Iga Świątek jest aktualnie jedną z najlepszych polskich tenisistek. Ma predyspozycje do tego, by w najbliższym czasie zostać następczynią Agnieszki Radwańskiej. Teraz jednak musi się uporać ze sporym problemem.

Iga Świątek zajmuje aktualnie 48. miejsce w rankingu WTA. 18-latka jest przyszłością polskiego tenisa, choć na ten moment najwyżej klasyfikowaną Polką jest 42. Magda Linette. Może jednak nie wystąpić na turnieju życia. Powodem jest zbliżająca się matura.

Nie żyje legendarny reprezentant Polski. Był prawdziwą ikoną, kibice nie mogą uwierzyćNie żyje legendarny reprezentant Polski. Był prawdziwą ikoną, kibice nie mogą uwierzyćCzytaj dalej

Iga Świątek może nie pojechać na IO w Tokio

W maju Świątek będzie zdawała maturę. Przez to nie wystapi w turnieju w Madrycie i niestety straci punktu do rankingu, który będzie decydował o kwalifikacji na igrzyska w Tokio. W tych zawodach wystąpi 56 najwyżej klasyfikowanych zawodniczkek na dzień 8 czerwca.

Świątek na ten moment łapie się do IO, jednak różnice punktowe między zawodniczkami są naprawde niewielkie. Świątek równie dobrze może w kolejnych miesiącach awansować na lepszą lokatę, ale też może spaść w rankingu. Decydujący może być własnie turniej w Madrycie.

Iga Świątek musi dobrze punktować w kolejnych zawodach

- Wiem, że jej trener Piotr Sierzputowski zgłaszał ten problem do federacji WTA. Mają się nad tym pochylić. To nie jest wina Igi, nie ucieka ani nie doznała urazu. W Polsce mamy jeden termin pisania matury. Jej koleżanka Kaja Juvan ze Słowenii zdawała egzamin dojrzałości rok temu w swoim kraju i miała pięć terminów do wyboru. To wygodniejsze, bo można np. dopasować maturę do jesieni, gdy Iga ma okres przygotowawczy przed kolejnym sezonem. Maturę trzeba zrobić, bo wtedy temat szkoły będzie zamknięty - powiedział na łamach sport.pl jej ojciec, Tomasz Świątek.

Aby mieć jak największe szanse na udział w IO w Tokio, Iga Świątek musi dobrze zaprezentować się w najbliższych turniejach, m.in. w Indian Wells oraz Miami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna wiadomość od organizatorów konkursu w Willingen. Skoki zostały przełożone
  2. Piątek już jest gwiazdą Herthy. "Z nikim wcześniej nie wiązano tak wielkich nadziei"
  3. Adam Małysz wskazał na problem polskich skoczków. Przez niego mają gorsze wyniki
  4. Coraz mniejsze zainteresowanie Pucharem Świata. W Willingen będzie wielu nieobecnych
  5. Najbardziej nieprawdopodobny transfer stanie się faktem? Legendarny klub pyta o Messiego
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News