igrzyska olimpijskie
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 24 Lutego 2020

Koronawirus pustoszy świat. Oficjalna decyzja w sprawie Olimpiady w Tokio

Igrzyska Olimpijskie w Tokio będą bez wątpienia najważniejszą imprezą roku. Wielu kibiców i ekspertów martwiło się jednak, że impreza się nie odbędzie. Wszystko przez epidemię koronawirusa, która wybuchła w Azji i przenosi się na Europę. Międzynarodowy Komitet Olimpijski podał informację w sprawie przygotowań do igrzysk w Japonii.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio stanęły pod znakiem zapytania. Dziennikarze i eksperci spekulowali, czy sportowa impreza dojdzie do skutku, skoro w Azji panuje koronawirus, a w państwie, w którym ma zostać zorganizowana impreza, wykryto już 159 przypadków zachorowań. Międzynarodowy Komitet Olimpijski postanowił przedstawić swoją decyzję w sprawie organizacji olimpiady. Na ten komunikat czekali wszyscy kibice sportu na świecie.

Tomasz Hajto skompromitowany na oczach tysięcy widzów. Ekspert ośmieszył go w programie na żywo w PolsacieTomasz Hajto skompromitowany na oczach tysięcy widzów. Ekspert ośmieszył go w programie na żywo w PolsacieCzytaj dalej

Igrzyska Olimpijskie. Oficjalne oświadczenie MKOl w sprawie epidemii koronowirusa

Zdaniem działaczu komitetu olimpijskiego, przygotowania do sportowej imprezy w Tokio idą w dobrym kierunku i nie są zakłócane przez pandemię wirusa. Działacze przekonują, że podejmą wszelkich środków, aby impreza sportowa była bezpieczna zarówno dla kibiców, jak i sportowców, którzy pojawią się na japońskiej ziemi.

- Przygotowania do tokijskich igrzysk będą kontynuowane zgodnie z planem. Jednocześnie podejmowane są wszelkie możliwe środki przeciwko zagrożeniu koronawirusem. Są one ważną częścią planów organizacji imprezy - oświadczył w poniedziałek MKOl, odpowiadając na pytanie w sprawie potencjalnego zagrożenia skierowane przez niemiecką agencję prasową DPA.

Skoki narciarskie zostaną odwołane przez koronawirus? Organizatorzy są pełni obawSkoki narciarskie zostaną odwołane przez koronawirus? Organizatorzy są pełni obawCzytaj dalej

MKOl apeluje do władz Chin i Japonii

Międzynarodowy komitet olimpijski zdecydował się na apel do władz Chin i Japonii, aby podjęły jeszcze bardziej zdecydowane kroki w zwalczaniu choroby. Jak na razie, w Chinach doszło do ponad 77 tysięcy zakażeń chorobą, a 2,5 tysiąca osób zmarło.

Działacze MKOl przekonują, że cały czas pozostają w stałym kontakcie z działaczami Światowej Organizacji Zdrowia. Według planu igrzyska odbędą się w dniach 24 lipca - 9 sierpnia, natomiast paraolimpijskie - również w stolicy Japonii - od 25 sierpnia do 6 września.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policja wezwana do opuszczonego hotelu w Zakopanem. Widziano podejrzane błyski
  2. 500 zł za badanie na obecność koronawirusa. Za darmo, tylko jeśli masz objawy
  3. Tomasz Hajto skompromitowany na oczach tysięcy widzów. Ekspert ośmieszył go w programie na żywo w Polsacie
  4. Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)
  5. Szalona radość reprezentacji Polski po wielkim zwycięstwie. Z dumy aż rośnie serce (WIDEO)
  6. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News