Dawid Kubacki
commons.wikimedia.org/Clément Bucco-Lechat/creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en/zmiana rozmiaru
Autor Aleksy Kiełbasa - 17 Stycznia 2021

Wiemy, ile zarabia Dawid Kubacki. Aż trudno uwierzyć, powinien dostawać więcej?

Ile zarabia Dawid Kubacki? Dzięki temu, że należy on do światowej czołówki skoczków narciarskich, na jego konto wpływają bardzo pokaźne kwoty. Ostatni sezon w wykonaniu polskiego skoczka był rekordowy pod względem zarobków, bowiem 30-letni zakopiańczyk prezentował wyśmienitą formę.

Dawid Kubacki to zawodnik należący do światowej elity. W Pucharze Świata startuje od sezonu 2010/11, ale na pierwsze punkty musiał czekać długo, bo aż 2 lata. Od 2012 roku forma Polaka rosła, przez co ostatnie 3 sezonu zakopiańczyk plasował się w najlepszej „10” PŚ. W ostatniej kampanii reprezentant Polski zakończył zmagania na 4. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Ma on na koncie brązowy medal olimpijski (2018) i złoty (2017) oraz brązowy (2013) Mistrzostw Świata z konkursów drużynowych, indywidualne mistrzostwo świata (2019) i brązowy medal z „drużynówki” Mistrzostw Świata w Lotach (2018). Dodatkowo Dawid wygrał Turniej Czterech Skoczni w minionej kampanii. Jak te sukcesy przełożyły się na jego zarobki?

Ile zarabia Dawid Kubacki? Sukcesy idą w parze z wynagrodzeniem

Miniony sezon dla Dawida Kubackiego był rekordowy nie tylko pod względem sukcesów sportowych, ale co za tym idzie pod względem zarobków. Polak według portalu skijumping.pl zainkasował 661 923 złotych. Dało mu to 5 miejsce wśród najlepiej zarabiających skoczków w sezonie 2019/20. Najwięcej zarobił Stefan Kraft, bo 821 329 zł złotych.

Z reprezentantów naszego kraju lepszy od 30-letniego zakopiańczyka był tylko Kamil Stoch, który zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a łącznie zarobił 738 001 złotych. A jak wygląda wynagrodzenie Dawida Kubackiego na przestrzeni jego całej kariery?

Druzgocąca sytuacja Graneruda. Nie może sobie poradzić, skacze coraz gorzej, powód jest znanyDruzgocąca sytuacja Graneruda. Nie może sobie poradzić, skacze coraz gorzej, powód jest znanyCzytaj dalej

Ile zarabia Dawid Kubacki?

Od sezonu 2014/15 skoczkowie za zwycięstwo w konkursie indywidualnym inkasują 20 000 franków szwajcarskich, za drugie 16 000, a za trzecie 12 000. W konkursie drużynowym stawki wyglądają nieco inaczej, bowiem cała drużyna za wygraną ma do podziału 30 000 franków, a za kolejne lokaty 22 000 i 18 000.

Biorąc pod uwagę te kwoty oraz wszelkie premie uzyskanie przez Dawida Kubackiego za wygranie Turnieju Czterech Skoczni (premia w wysokości 20 tysięcy franków szwajcarskich) i drugą pozycję w Titisse-Neustadt Five, zakopiańczyk według portalu businessinsider.com.pl zarobił na światowych skoczniach już nieco ponad 2 miliony złotych. Jednak należy wziąć pod uwagę, że za każdą wygraną w Pucharze Świata trzeba zapłacić podatek. I tak za zwycięstwo w Austrii fiskus pobiera 40%, w Szwajcarii jest to 35%, we Włoszech 23%, w Niemczech 20%, w Finlandii 15%, w Rosji 13%, a najmniej w Polsce, bo zaledwie 10%.

Jednakże skoczkowie nie zarabiają tylko na arena sportowych, ale również dzięki wysokim kontraktom reklamowym. W ostatnim czasie polska kadra ściśle współpracuje z producentem słodyczy Milka oraz koncernem samochodowym Renault. Jeszcze 5 lat temu eksperci oceniali, że za występ Kamila Stocha trzeba było zapłacić od 500 000 do 1,2 miliona złotych.

Można przypuszczać, iż podobne stawki mogą się nadal utrzymywać. Dawid Kubacki występuje przede wszystkim w spotach Renault. Dodatkowo każdy z zawodników ma kontrakty z indywidualnym sponsorem, a zakopiańczyk jest związany z cukierniczą firmą Manner.

Źródła: buisnessinsider.com, skijumping.pl

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Gamingowe Newsy - rok 2021 rozpoczęty z przytupem!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News