Ile zarabia Kamil Stoch
Instagram/@kamilstochofficial
Autor Łukasz Kowalski - 29 Grudnia 2020

Ile zarabia Kamil Stoch? Znamy jego zarobki za poprzedni sezon, ciężko zapracował, należało mu się

Ile zarabia Kamil Stoch? Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać. W przypadku skoków narciarskich największy wpływ na zarobki zawodników mają ich występy w Pucharze Świata. Stoch od lat jest w ścisłej czołówce najlepiej zarabiających skoczków na świecie. W poprzednim sezonie zgromadził niemałą fortunę, a kolejne wielkie pieniądze płyną do niego za świetne występy w obecnym cyklu.

  • Ile zarabia Kamil Stoch? Odpowiedź na to pytanie nie jest takie proste
  • Ogromny wpływ na zarobki skoczków mają ich występy w Pucharze Świata
  • Stoch tylko w poprzednim sezonie zgromadził niemałą fortunę
  • Polak w tym sezonie zapracował już na sowitą wypłatę

Ile zarabia Kamil Stoch? Jak się okazuje, odpowiedź na to pytanie nie jest takie proste. W przypadku skoków narciarskich największy wpływ na zarobki mają występy w Pucharze Świata. Polak przez lata swoich występów zapracował na niesamowitą fortunę.

Zarobki skoczków narciarskich można wyliczyć. Jawne są kwoty, jakie FIS płaci skoczkom za konkretne osiągnięcia. Stoch z racji tego, że od lat utrzymuje się w czołówce, należy także do grona najlepiej zarabiających zawodników na świecie.

Ile zarabia Kamil Stoch? Polak zapracował na prawdziwą fortunę

Niedawno zarobki trzykrotnego mistrz olimpijskiego prześwietlił portal Skijumping.pl. Dziennikarze postanowili przyjrzeć się zarobkom najlepszych zawodników minionej edycji Pucharu Świata, dzięki czemu poznaliśmy zarobki najlepszych lidera polskiej kadry.

Dla kibiców nie powinno być zaskoczeniem, że Stoch w poprzednim sezonie był najlepiej zarabiającym polskim skoczkiem. Na świecie wyprzedziło go tylko trzech zawodników. Więcej od Polaka zgarnęli jedynie zdobywca Kryształowej Kuli - Stefan Kraft, a także Ryoyu Kobayashi i Karl Geiger.

W poprzednim sezonie Stoch na skoczniach całego świata zarobił aż 738 tysięcy złotych. Kolejny Polak w tym zestawieniu Dawid Kubacki zgarnął 662 tysiące złotych, a Piotr Żyła powiększył majątek o około 300 tysięcy złotych.

Tragiczna historia obiegła świat. Nie żyje zawodnik, który od dziecka zaskakiwał wszystkich, miał tylko 21 latTragiczna historia obiegła świat. Nie żyje zawodnik, który od dziecka zaskakiwał wszystkich, miał tylko 21 latCzytaj dalej

Obecny sezon przyniesie skoczkom najwięcej okazji do wzbogacenia się od lat. Za skoczkami są już mistrzostwa świata w lotach narciarskich, we wtorek rozpoczął się Turniej Czterech Skoczni, a do tego zawodnicy wciąż będą rywalizowali w Pucharze Świata, Raw Air, a na przełomie lutego i marca mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym.

Stoch już teraz zgarnął ogromne pieniądze za obecny sezon

Każde te zawody mają przewidzianą pulę nagród. W zawodach Pucharu Świata skoczkowie mają do podziału 71,8 tys. franków, czyli ok. 300 tysięcy złotych. Zwycięzca konkursu zgarnia 10 tysięcy franków (ok. 41 tysięcy zł), natomiast za 30 miejsce FIS płaci 414 złotych. Zwycięzca kwalifikacji zgarnia 3 tysiące franków szwajcarskich, czyli ok. 12 tysięcy złotych.

Inaczej dzielone są nagrody za konkursy drużynowe. Pieniądze do podziału otrzymują tylko trzy najlepsze zespoły. Zwycięska drużyna będzie mogła się podzielić czekiem w wysokości 7,5 tysiąca franków (ok. 31 tys. zł). Na trwający sezon 2020/2021 zaplanowano 26 konkursów indywidualnych, 25 serii kwalifikacyjnych i 7 konkursów drużynowych.

Na imprezach rangi mistrzostw świata obowiązują takie same pule nagród co w Pucharze Świata, ale ich podział jest zupełnie inny. Mistrz świata otrzyma czek w wysokości 29 tys. franków, czyli ok. 119 tysięcy złotych. Taką samą kwotę otrzymał mistrz świata w lotach. Jednak w przypadku obu imprez nagrody pieniężne otrzymuje tylko sześciu najlepszych zawodników mistrzostw.

Okazję na wielkie pieniądze mają także na prestiżowych turniejach. Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni zainkasuje 20 tysięcy euro, co przy obecnych kursach daje ok. 89 tysięcy złotych. Natomiast triumfator Raw Air otrzymuje czek w wysokości 60 tysięcy (248 tys. zł). Do tego w każdym konkursie obowiązują stawki z Pucharu Świata, ponieważ zaliczają się do klasyfikacji generalnej cyklu.

Zakładając, że jeden zawodnik wygra wszystkie konkursy Pucharu Świata, obu imprez mistrzowskich, Turniej Czterech Skoczni, Raw Air i kwalifikacje do każdych zawodów, to będzie mógł liczyć na zarobek bliski 2. milionów złotych.

Łatwo można wyliczyć, że nie małą kwotę Stoch zgarnął już także w obecnym sezonie. Polak dwa razy w tym sezonie zajął 2 miejsce, czyli otrzymał już 16 tysięcy franków szwajcarskich, do tego wygrał kwalifikacje przed konkursem w Wiśle, za co otrzymał czek w wysokości 3 tysięcy franków. Już na tym etapie sezonu można szacować, że Stoch zapracował na wypłatę w wysokości ok. 70 tysięcy złotych.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News