Irena Szewińska
YouTube TVP Sport
Autor Piotr Mika - 28 Września 2020

Irena Szewińska - legenda lekkoatletyki. Nikt nie zdobył dla Polski tylu medali olimpijskich

Irena Szewińska to jedna z ikon polskiego sportu. Wybitna zawodniczka w trakcie swojej wspaniałej kariery zdobywała liczne medale międzynarodowych imprez, jednak największe wrażenie robią jej występy na igrzyskach olimpijskich. Legendarna lekkoatletka stawała ma swoim dorobku najwięcej medali tych zawodów spośród wszystkich polskich sportowców.

Irena Szewińska urodziła się tuż po wojnie 24 maja 1946 roku. Jako lekkoatletka specjalizowała się w biegach na 200 oraz 400 metrów, a także w skoku w dal. Przez lata kariery zdobyła niezliczoną liczbę medali największych sportowych imprez, przynosząc Polakom prawdziwe powody do dumy. Jest jedną z legend nie tylko Polskiego, ale i światowego sportu.

Szewińska wciąż pozostaje rekordzistką jeśli chodzi o ilość zdobytych medali na igrzyskach olimpijskich, a ma ich na koncie aż siedem (trzy złote, dwa srebrne oraz dwa brązowe). Szczególną uwagę przyciąga również fakt, że po medale olimpijskie sięgała na czterech kolejnych imprezach: Tokio 1964, Meksyk 1968, Monachium 1972 oraz Montreal 1976. Niestety, ta wybitna polska lekkoatletka zmarła w czerwcu 2018 roku.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News