Jacek Kurski
Piotr Molecki/East News
Autor Piotr Mika - 2 Października 2020

Jacek Kurski grzeje się w blasku chwały Roberta Lewandowskiego. Aż trudno uwierzyć, do kogo go porównał

Jacek Kurski, szef Telewizji Polskiej, postanowił skomentować sukces Roberta Lewandowskiego. W rozmowie z portalem WP SportoweFakty prezes TVP wychwalał naszego zawodnika, stawiając go wyżej nawet od... noblistów czy polityków. Porównywał go także do innych piłkarskich sław.

Jacek Kurski jest znany z tego, że mocno interesuje się sportem. Teraz szef państwowej telewizji wypowiedział się na temat sukcesu, jaki odniósł nasz najlepszy piłkarz, Robert Lewandowski. W czwartek na gali UEFA "Lewy" został wybrany Najlepszym Napastnikiem oraz Najlepszym Piłkarzem Roku UEFA.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media podały sensacyjną informację. Robert Lewandowski wybrany najlepszym na świecie, pękamy z dumy
  2. Waloryzacja 2021. Podwyżki jednak inne niż zakładano
  3. Nowy gwiazdor Liverpoolu zarażony koronawirusem. Ogromny pech, czeka go dłuższa przerwa
Pierwszy taki gol w historii. Cała drużyna stanęła jak wryta. Czegoś takiego na pewno nie widzieliście (WIDEO)Pierwszy taki gol w historii. Cała drużyna stanęła jak wryta. Czegoś takiego na pewno nie widzieliście (WIDEO)Czytaj dalej

Jacek Kurski porównuje Lewandowskiego do noblistów

W rozmowie z portalem WP SportoweFakty prezes TVP wylewnie komplementował Roberta Lewandowskiego. - Zasłużył na tę nagrodę i bardzo się cieszę z tego, że ją otrzymał. W zeszłym roku było rozczarowanie, bo był nominowany, ale nie dostał Złotej Piłki. Ta była wtedy poza zasięgiem. Tym większa radość jest teraz. Nagroda, którą otrzymał, jest przecież jedyną prestiżową w tym roku - podkreśił Jacek Kurski.

Szef Telewizji Polskiej nie tylko gratulował "Lewemu" wyróżnienia, ale również cieszył się, że nasz kraj ma tak wspaniałego ambasadora. - Robert jest dzisiaj najlepszym ambasadorem Polski na świecie. Lepszym od polityków i skuteczniejszym od noblistów. Grono odbiorców naszych literackich noblistów jest przecież selektywne, a Roberta każdy zna lub chociaż kojarzy. Lewandowski stał się bardzo ważnym narzędziem w budowaniu sympatii i rozpoznawalności Polski - mówił Kurski w rozmowie dla WP SportoweFakty.

Narzeczona Artura Szpilki przekroczyła kolejną granicę. Pokazała swoją kobiecość milionom Polaków, przesadziła (FOTO)Narzeczona Artura Szpilki przekroczyła kolejną granicę. Pokazała swoją kobiecość milionom Polaków, przesadziła (FOTO)Czytaj dalej

"Lewy" lepszy od Linekera i Rummenigge?

Jacek Kurski uważa również, że 32-letni napastnik prezentuje również duży zbiór naszych cech narodowych. - Jest też uosobieniem niektórych polskich cech narodowych - etosu pracy, skromności i dumy z biało-czerwonych barw. Dożyliśmy czasów, kiedy polski piłkarz jest globalną gwiazdą - nie kryje radości prezes TVP.

Podkreślił on jednak, że w porównaniu z innymi gwiazdami polskiej piłki, "Lewemu" brakuje sukcesy z reprezentacją. - Pełnię szczęścia odczujemy, kiedy Lewandowski zdobędzie elementarny sukces z reprezentacją na Euro, ale uważam, że już teraz możemy mówić o nim jako najlepszym polskim piłkarzu w historii - stwierdza Jacek Kurski - [...] Jest killerem, piłka go szuka, ma intuicję. Pod tym względem jest nie gorszy, a nawet może i regularniejszy od takich legend, jak Lineker czy Rummenigge. W tej historii najpiękniejszy jest morał - niemożliwe nie istnieje - zakończył szef Telewizji Polskiej.

Źródło: WP SportoweFakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny wypadek na zakręcie mistrzów. Wideo
  2. Mieszkańcy USA przecierają oczy ze zdumienia. Jest wielkości dłoni i spadło z nieba
  3. Jerzy Brzęczek skarży się na Roberta Lewandowskiego. "Wszyscy na mnie patrzyli"
  4. Arkadiusz Milik może trafić do finalisty Ligi Mistrzów. Nagły zwrot w sprawie Polaka
  5. Wybrano nowego polityka, który będzie kierował polskim sportem. Kibice aż złapali się za głowy
  6. Niektórzy z nas mają "złotą krew" lub dodatkowe żebro. Jakie jeszcze cechy niezwykle rzadko występują u ludzi?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News