Jakub Błaszczykowski
TVP
Autor Piotr Bernaciak - 31 Października 2020

Czy Jakub Błaszczykowski to najwybitniejszy reprezentant Polski?

Jakub Błaszczykowski w ostatnich latach nie występuje już na swoim najwyższym poziomie, jednak wciąż cieszy się ogromnym szacunkiem kibiców reprezentacji Polski.

Jakub Błaszczykowski postanowił na koniec swojej kariery wrócić do Wisły Kraków, w barwach której wypłynął na szerokie wody. Skrzydłowy znany przez lata z gry w reprezentacji Polski gra obecnie w Ekstraklasie, będąc jednocześnie właściwie właścicielem klubu z Reymonta.

Drużyna radzi sobie obecnie ze zmiennym szczęściem, ale dzięki interwencji Błaszczykowskiego udało się uratować ją przed spadkiem z ligi. Kibice nie zapomną mu nigdy powrotu do Polski w kluczowym momencie dla klubu.

Gdyby nie powrót Błaszczykowskiego, Wisła Kraków prawdopodobnie nie przetrwałaby sytuacji z końca 2018 roku, gdy doszło do ogromnych zmian właścicielskich. Dzięki jednemu piłkarzowi setki tysięcy kibiców Wisły Kraków dalej mogą cieszyć się grą swojego zespołu.

Z pewnością wielu z nich nigdy nie zapomni swojemu idolowi tego, że w odpowiednim momencie wrócił do ukochanej Wisły i uratował klub przed upadkiem. Ten czyn pozwolił mu zostać legendą jeszcze za czasów gry przy Reymonta.

Obecnie Jakub Błaszczykowski nie jest podstawowym zawodnikiem drużyny, ale zawsze daje jej dużo po wejściu z ławki. Trener chętnie stawia na niego w roli rezerwowego, a piłkarz odpłaca się znakomitą formą.

Jakub Błaszczykowski - ogromny szacunek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News