Jakub Błaszczykowski
AFP/EAST NEWS
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 6 Września 2020

Jakub Błaszczykowski bronił honoru Polaków w Niemczech. Omal nie doszło do bójki (WIDEO)

Jakub Błaszczykowski jest jednym z ulubieńców polskich kibiców nie tylko z uwagi na umiejętności piłkarskie i sportowe dokonania, ale również swój nieustępliwy charakter. Były kapitan reprezentacji opowiedział o swoich początkach w Borussii Dortmund i nieprzyjemnej sytuacji, gdy zdecydował "postawić się" nowym kolegom z drużyny.

Błaszczykowski trafił do Dortmundu w 2007 roku, gdy Borussia dopiero powoli wychodziła z kryzysu spowodowanego nieumiejętnym zarządzaniem włodarzy klubu. Atmosfera w ekipie Żółto-Czarnych była napięta, a koledzy z szatni nie ułatwiali aklimatyzacji polskiemu skrzydłowemu. W rozmowie z Tomaszem Sararą Błaszczykowski wspomina scysję, do której doszło podczas jednego z treningów.

Justyna Żyła znalazła nową miłość swojego życia? Piotr może załamać się z zazdrości, zdjęcia mówią wszystko (FOTO)Justyna Żyła znalazła nową miłość swojego życia? Piotr może załamać się z zazdrości, zdjęcia mówią wszystko (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski poruszył sercami tysięcy Polaków. Pokazał zdjęcie z córką, które rozczuli każdego (FOTO)
  2. Wideo - Co się dzieje z autem, które utknie między dwiema ciężarówkami?

Jakub Błaszczykowski nie miał łatwego startu, ale przełamał stereotypy

- Gdy w 2007 roku wyjeżdżałem do Dortmundu, to nie było dobrego zdania o Polakach. Mówiło się o nas, że kradniemy, pracujemy na budowie, itd. - powiedział. - Mocno mnie to bolało - dodał.

Podczas pierwszego zgrupowania Borussii z Kubą w składzie doszło do nieprzyjemnego incydentu. Urażony Polak omal nie rzucił się z pięściami na dokuczających mu partnerów z drużyny. - Podczas pierwszego zgrupowania chłopaki z zespołu żartowali przy stole. Ja byłem młody, ″ciucherny″, więc od razu pomyślałem, że co mi będą... - przyznaje. - Wyskoczyłem do nich. Że zmieniam pokój. Afera... - wspomina.

Anna Lewandowska zdradziła swój przepis na idealny niedzielny obiad. Rosół jej autorstwa to prawdziwy hit, przepyszneAnna Lewandowska zdradziła swój przepis na idealny niedzielny obiad. Rosół jej autorstwa to prawdziwy hit, przepyszneCzytaj dalej

Błaszczykowski zapracował na szacunek

Na szczęście "Błaszczu" szybko zdobył uznanie pozostałych graczy BVB, z którymi do dziś pozostaje w przyjacielskich relacjach. Polak ma także zażyłe stosunki z ówczesnym trenerem Borussii, Juergenem Kloppem. - Mam z nim kontakt do tej pory, byliśmy na jego 50. urodzinach. Była tam tylko część zawodników, więc to w dużej mierze pokazuje, jakie te kontakty były - mówi.

Błaszczykowski podkreśla, że w ostatnich latach zmieniło się również postrzeganie Polaków w Niemczech. - Z czasem człowiek nabiera dystansu, ale też bardzo zmieniło się postrzeganie Polaków. Fajna sprawa. Skrócił się dystans między nami a Niemcami. Oczywiście, nadal są uszczypliwości, ale teraz wygląda to inaczej. Zaczynają też doceniać, że potrafimy robić wartościowe rzeczy - cieszy się piłkarz i członek zarządu Wisły Kraków.

Błaszczykowski o ratowaniu Wisły Kraków

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tylko wyszła z psem na spacer i odkryła wyjątkowe znalezisko. Okazało się jednak bardzo niebezpieczne
  2. Milionerzy: Dostała niezwykle ciężkie i podchwytliwe pytanie za 40000 zł. Znacie poprawną odpowiedź?
  3. Krzysztof Stanowski grzmi po meczu reprezentacji Polski. Na oczach tysięcy widzów padły mocne słowa
  4. Tragiczna wiadomość z samego rana. 22-letni gwiazdor zmarł na oczach fanów, lekarze nie dali rady go uratować
  5. To już prawie pewne. Legia Warszawa straci swoją młodą gwiazdę. Klub ma rozmawiać nie tylko z Napoli
  6. Od 1 września matki mogą liczyć na dodatkowe pieniądze. Żeby się załapać, musisz się pospieszyć

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News