Jakub Błaszczykowski
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Piotr Mika - 10 Sierpnia 2020

Jakub Błaszczykowski. Legenda polskiej piłki, piłkarz kochany przez miliony Polaków

Jakub Błaszczykowski to jeden z czołowych zawodników reprezentacji Polski ostatnich lat. Uwielbiany przez tysiące Polaków zawodnik został legendą kadry ale także klubów w których grał. Przez wiele sezonów był związany z Borussią Dortmund, w której tworzył "polskie trio" wraz z Robertem Lewandowskim oraz Łukaszem Piszczkiem.

Jakub Błaszczykowski najbardziej jest znany z występów właśnie w drużynie BVB. To z tym klubem święcił największe sukcesy w piłce klubowej, zdobywając dwa mistrzostwa Niemiec, Puchar Niemiec oraz dwa Superpuchary Niemiec. Jeszcze wcześniej jednak sięgnął po swoje pierwsze trofem, gdyż w 2005 roku sięgnął po mistrzostwo Polski w składzie Wisły Kraków.

Po zakończeniu swojej przygody w Niemczech Błaszczykowski wrócił do Wisły, której pomógł finansowo oraz sportowo utrzymać się w Ekstraklasie. Tym samym ponownie rozkochał w sobie kibiców w Polsce, a zwłaszcza tych dopingujących "Białą Gwiazdę". W reprezentacji Polski Błaszczykowski zagrał w 108 spotkaniach, strzelając 21 bramek. Jedną z najbardziej pamiętnych będzie ta, którą strzelił przeciwko Rosji na Euro 2012. Był bardzo ważną częścią zespołu, który uczestniczył w 2016 roku w mistrzostwach Europy, na którym Polska dotarła aż do ćwierćfinału.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News