Jan Paweł II Zbigniew Boniek
TVP Sport
Autor Piotr Bernaciak - 29 Kwietnia 2020

Zbigniew Boniek zadziwił samego papieża. Zadał mu szalone pytanie, reakcja ojca świętego była niezapomniana

Jan Paweł II na jednej ze swoich audiencji sprzed lat miał okazję rozmawiać ze Zbigniewem Bońkiem z okazji wizyty jego zespołu. Słowa obecnego prezesa PZPN zaskoczyły ojca świętego, który był wyraźnie poruszony.

Jan Paweł II w trakcie swojego pontyfikatu miał okazję odbyć tysiące audiencji. Wiele z nich było spotkaniami z drużynami piłkarskimi, w tym z reprezentacją Polski czy z polskimi zespołami grającymi w europejskich pucharach. Głowa Kościoła miała jednak okazję witać w Watykanie drużyny z Włoch przy przeróżnych sytuacjach związanych z grą w Europie.

Ówczesny papież miał okazję z tego powodu spotkać się ze Zbigniewem Bońkiem, który był przez pewien czas piłkarzem stołecznej Romy. Nie da się ukryć, że to właśnie do tego klubu z racji na położenie Watykanu papież może mieć najbliżej, ale mimo wszystko spotkanie z duchownym tak wysokiej rangi musiało być dla Zbigniewa Bońka nie lada wydarzeniem.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Komisja FIFA zabrania wznowienia rozgrywek. To może być koniec sezonu na całym świecie
  2. Laboratorium w Wuhan zostało zaatakowane. Cyberprzestępcy chcą poznać prawdę na temat pochodzenia wirusa
Anna Lewandowska już urodziła? Ujawniła prawdę, wszystko wyszło na jawAnna Lewandowska już urodziła? Ujawniła prawdę, wszystko wyszło na jawCzytaj dalej

Jan Paweł II przyjął Zbigniewa Bońka i jego zespół

O rozmowie Jana Pawła II ze Zbigniewem Bońkiem dowiadujemy się od Svena-Gorana Erikssona, szwedzkiego trenera, który porozmawiał z polskimi dziennikarzami Filipem Kapicą i Mateuszem Święcickim. Opowiedział między innymi o spotkaniu drużyny Romy z ojcem świętym, podczas którego sam miał ochotę jak najszybciej uciec ze wstydu lub zapaść się pod ziemię.

Wszystko przez Zbigniewa Bońka, który miał rzekomo podejść do papieża i zapytać, kto jest najbardziej znanym Polakiem we Włoszech: papież czy Boniek. Sam Jan Paweł II rzekomo uśmiechnął się i odszedł, jednak wszystko miało miejsce na oczach całego zespołu, a szwedzki szkoleniowiec do dzisiaj twierdzi, że wstyd mu za tamtą sytuację w Watykanie.

Król strzelców Ekstraklasy przyłapany w niezręcznej sytuacji. Wszystko widzieli kibice, co za wstydKról strzelców Ekstraklasy przyłapany w niezręcznej sytuacji. Wszystko widzieli kibice, co za wstydCzytaj dalej

Zbigniew Boniek zaliczył wpadkę

Zbigniew Boniek znany jest z tego, że zawsze mówi to, co myśli, niezależnie od tego, czy stoi przed nim Jan Paweł II, czy młodszy kolega z zespołu. Ta cecha pozostała w nim do dziś, i to być może dzięki temu cieszy się on takim poparciem ze strony kibiców na stanowisku prezesa PZPN.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tłumy ludzi na deptaku we Włoszech. Wielu bez maseczek, władze są wściekłe
  2. Mężczyzna rzucił się na policjantów z widłami. Potem schował się w wersalce
  3. Piękna Polka związała się z gwiazdą Bayernu Monachium. Jej zdjęcia zapierają dech w piersiach (FOTO)
  4. Vital Heynen na wylocie z reprezentacji Polski. Związek odrzucił jego propozycję
  5. Znany zawodnik MMA został zastrzelony. Szczegóły zbrodni mrożą krew w żyłach
  6. GW: Zdruzgotane pielęgniarki przerywają milczenie. Twierdzą, że rządzący ukrywają prawdę o epidemii

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News