Jerzy Brzęczek
youtube.com/laczynaspilka
Autor Mateusz Wysokiński - 4 Marca 2020

Jerzy Brzęczek ocenił rywali Polaków. Ważne słowa po losowaniu Ligi Narodów

Jerzy Brzęczek już latem stanie przed bardzo wymagającym wyzwaniem. Drużyna narodowa zmierzy się na Euro z wymagającymi rywalami i niewykluczone, że jeśli w trakcie europejskiego czempionatu myśl szkoleniowa wicemistrza olimpijskiego się sprawdzi, to poprowadzi on Polskę w trakcie turnieju o Ligę Narodów. Polacy poznali wczoraj rywali, a wśród nich jest masa wymagających rywali, takich jak Holandia, Włochy i Bośnia i Hercegowina. Selekcjoner zdecydował się na głos po losowaniu i ocenił naszych rywali.

Jerzy Brzęczek nie będzie miał łatwego zadania. Jeśli selekcjoner kadry narodowej będzie dalej trenował drużynę po Euro 2020, to będzie musiał zmierzyć się z topowymi drużynami Europy. Selekcjoner postanowił ocenić szansę naszej drużyny i powiedzieć co nieco o przeciwnikach reprezentacji Polski w trakcie turnieju.

Jerzy Brzęczek ocenia rywali Polaków. NIe będzie łatwo

O ile Polacy mogą być pewni zwycięstw nad Bośnią i Hercegowiną, o tyle spotkania z Holandią i Włochami mogą być bardzo wymagające dla naszej drużyny. Sam Brzęczek podkreśla, że drużyna Oranje jest bardzo mocna, podobnie jak kadra Italii.

- Cały projekt Ligi Narodów to dobry projekt i to jest wspaniała rzecz, że w ciągu 3 miesięcy można rozegrać mecze z europejską czołówką. Spotykamy się z Włochami, Holendrzy będą kandydatami do zdobycia mistrzostwa Europy. (...) Włosi wygrali 12 zwycięstw z rzędu. Nie byli na mistrzostwach świata, to było wielkie rozczarowanie, ale potencjał piłki włoskiej jest niesamowity. Holendrzy mają świetną generację. Dawno z nimi nie graliśmy. - mówi Brzęczek.

Bośniacy nie będą łatwym przeciwnikiem?

Mimo że Bośnia i Hercegowina nie jest zaliczana do czołówki europejskich reprezentacji, a w swojej niedługiej historii ma zaledwie jeden występ na imprezach międzynarodowych, to selekcjoner naszej kadry zaznacza, że Bośniacy mają także swoją klasę i mają kilku wybitnych graczy.

- Bośnia i Hercegowina to nie jest poziom Włochów czy Holendrów, ale ma kilku wybitnych piłkarzy. Niewykluczone przecież, że zagra z nami w grupie Euro 2020. - mówi Brzęczek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zmarła pierwsza kobieta, która miała koronawirusa. Sąsiedzi Polski ujawnili smutną prawdę
  2. Koronawirus. Tłumy nad Wisłą. Piją z jednej butelki, ćwiczą na siłowni
  3. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka
  4. Cristiano Ronaldo został nagrany w przerwie spotkania. Był pewny, że nikt go nie widzi (WIDEO)
  5. Nie żyje jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski. Był prawdziwą legendą
  6. Jest lista, lepiej nie spożywaj 4 produktów podczas kwarantanny. Skutki mogą być opłakane

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News