Jerzy Brzęczek
YouTube Łączy nas piłka
Autor - 7 Września 2020

Nie milkną echa porażki z Holandią. Legenda bez ogródek o reprezentacji

Jerzy Brzęczek znalazł się po meczu z Holandią pod ostrzałem większości polskich ekspertów i dziennikarzy. Styl gry naszej reprezentacji pozostawiał wiele do życzenia, a porażka 0:1 to był najniższy wymiar kary. Teraz głos w sprawie zabrał jeden z najlepszych polskich zawodników od lat, który również nie szczędził słów krytyki.

Jerzy Brzęczek praktycznie od początku swojej kadencji w roli selekcjonera reprezentacji Polski musi zmagać się z przejawami krytyki. Wcześniej płynęła ona głównie od kibiców, gdyż większość dziennikarzy i ekspertów choć nastowiona była sceptycznie, to dawała byłemu trenerowi Wisły Płock czas na pokazanie swoich umiejętności. Teraz jednak w wybór Zbigniewa Bońka uderza już praktycznie każdy.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Glik szczerze przed meczem z Bośniakami: "Czeka nas ciężka przeprawa"
  2. Wideo - Co się dzieje z autem, które utknie między dwiema ciężarówkami?
Robert Lewandowski przechodzi samego siebie. Przesłał piękne życzenia urodzinowe dla swojej żony (FOTO)Robert Lewandowski przechodzi samego siebie. Przesłał piękne życzenia urodzinowe dla swojej żony (FOTO)Czytaj dalej

Jerzy Brzęczek i kadra skrytykowana przez legendarnego bramkarza

Po meczu Holandia - Polska w Lidze Narodów niewielu ekspertów i dziennikarzy zdecydowało się bronić selekcjonera kadry, podjętych przez niego decyzji oraz gry naszych reprezentantów. Co więcej, sam Jerzy Brzęczek wydawał sie nie dostrzegać tego, jak duży problem mieliśmy z najprostszymi elementami gry w piłkę.

Mimo że trener dostrzegał błędy naszych piłkarzy, to na koniec stwierdził, że jest zadowolony z wywiązywania się przez nich z założeń taktycznych. Co sprowokowało tylko jeszcze większą falę krytyki skierowaną w selekcjonera naszej kadry. Jerzy Brzęczek i jego zespół został nieprzychylnie oceniony również przez byłego reprezentanta, Jerzego Dudka.

Okropna przepowiednia dla Piotra Żyły. Skoczek ma stracić dzieci i nową ukochaną?Okropna przepowiednia dla Piotra Żyły. Skoczek ma stracić dzieci i nową ukochaną?Czytaj dalej

"Nie wiem, jak można być zadowolonym z meczu w Amsterdamie"

- My mieliśmy bronić i próbować kontrować, bo co nam zostało bez Roberta Lewandowskiego? A jak jeszcze doliczymy do tego dziesięciomiesięczną przerwę, mamy już komplet wymówek, by usprawiedliwić kompletnie bezbarwną porażkę 0:1... - rozpoczął swój felieton w Przeglądzie Sportowym Jerzy Dudek.

Dalej były bramkarz m.in. Feyenoordu, Liverpoolu czy Realu Madryt był już zdecydowanie bardziej krytyczny. - Bądźmy jednak poważni. Nie wiem, jak można być zadowolonym z meczu w Amsterdamie. Przez 90 minut się broniliśmy. Oddaliśmy dwa niegroźne strzały. Nie umieliśmy zapanować nad piłką. Pokazaliśmy futbol sprzed piętnastu lat, kilka klas gorszy od tego, który prezentowaliśmy jeszcze kilka lat temu - punktuje grę naszego zespołu Jerzy Dudek.

Były bramkarz kadry zwrócił również uwagę na samego trenera. W jego ocenie Jerzy Brzęczek nie potrafi skorzystać z piłkarzy jakimi dysponuje. - Mecz w Amsterdamie wyglądał bardziej jak sparing niż starcie w ramach Ligi Narodów, a kolejnym tego dowodem były zmiany przeprowadzone przez selekcjonera, który zmieniał chyba tylko po to, by nie czepiano się go za niewykorzystanie roszad. Dziwi mnie, że trener nie chciał sprawdzić, jakie ma możliwości - napisał Dudek sugerując, że Jerzy Brzęczek mógł spróbować zaryzykować duetem Milik-Piątek, jak niegdyś Adam Nawałka stawiając na dwójkę Milik-Lewandowski.

Źródło: Przegląd Sportowy

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Konto za zero i darmowa karta. Są banki, które mogą to zagwarantować
  2. Smażone mięso jest niebezpieczne dla naszego zdrowia. Naukowcy nie pozostawiają złudzeń
  3. Arkadiusz Milik pod ścianą. Mieli być giganci, a będzie średniak?
  4. Nie milkną echa porażki z Holandią. Legenda bez ogródek o reprezentacji
  5. Kamil Glik szczerze przed meczem z Bośniakami: "Czeka nas ciężka przeprawa"
  6. Od 1 września matki mogą liczyć na dodatkowe pieniądze. Żeby się załapać, musisz się pospieszyć

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News