Jarzy Brzęczek reprezentacja
screen - youtube.com/łączy nas piłka
Autor Łukasz Kowalski - 7 Grudnia 2020

Jerzy Brzęczek skomentował losowanie el.MŚ w Katarze. Wymowne słowa selekcjonera

Jerzy Brzęczek na gorąco skomentował wyniki losowania grup eliminacji do mistrzostw świata w Katarze w 2022 roku. Polacy trafili do grupy I. W niej zagrają razem z Anglikami, do tego z zespołami Węgier, Albanii, Andory i San Marino. Zdaniem selekcjonera zdecydowanym faworytem do wygrania grupy są Anglicy. Trener Brzęczek dodaje, że Biało-Czerwoni mogli trafić gorzej.

  • Jerzy Brzęczek na gorąco skomentował wyniki losowania grup eliminacyjnych do mistrzostw świata.
  • Polacy w grupie będą rywalizowali z Anglią, Węgrami, Albanią, Andorą i San Marino.
  • Zdaniem selekcjonera Brzęczka zdecydowanym faworytem grupy są Anglicy.
  • Brzęczek: nie jest to najtrudniejsza grupa.

Jerzy Brzęczek skomentował już wyniki losowania grup eliminacyjnych mistrzostw świata w Katarze. W poniedziałek Polacy poznali grupowych rywali, z którymi będą walczyć o możliwość gry na katarskim mundialu za dwa lata.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Piekielnie ciężkie wyzwanie dla Polaków. Jest źle, trafiliśmy na odwiecznego rywalaPiekielnie ciężkie wyzwanie dla Polaków. Jest źle, trafiliśmy na odwiecznego rywalaCzytaj dalej

Jerzy Brzęczek skomentował losowanie eliminacji mistrzostw świata w Katarze

Biało-Czerwoni trafili do grupy I. W niej zagrają z Anglią, Węgrami, Albanią, Andorą i San Marino. Trener Brzęczek w rozmowie z TVP Sport stwierdził, że zdecydowanym faworytem grupy jest ekipa Garetha Southgate'a. Jego zdaniem, Polacy mogli trafić gorzej.

Zobacz także:Trwa zmasowana obława. 20-latek porwał dziecko i dopuścił się najgorszego

- Jaka jest skala trudności? Jest to grupa umiarkowana. Patrząc realnie, nie jest to najtrudniejsza grupa. Myślę, że zdecydowanym faworytem jest reprezentacja Anglii. Historycznie nigdy nam nie leżeli - powiedział Brzęczek po losowaniu.

- Węgrzy to na pewno ciekawy zespół, a Albania to niewygodny rywal. Teoretycznie Andora i San Marino to najsłabsi rywale, ale przestrzegałbym przez lekceważeniem. Pamiętam, gdy jako piłkarz grałem przeciwko San Marino i wygraliśmy 1:0, a gola ręką strzelił Jan Furtok. Trzeba uważać - analizował selekcjoner polskiej kadry.

Zobacz także:Coca-Cola zrywa współpracę z firmą Hofmana. Powód poraża

Polacy mają bardzo niekorzystny bilans z Anglikami. W 19. spotkaniach reprezentanci Polski wygrali tylko raz. Do tego zaliczyli 7 remisów i 11 porażek. W eliminacjach do mundialu będziemy się z nimi mierzyć po raz siódmy. Żadna inna para z Europy nie grała częściej razem w grupie o awans do mistrzostw świata niż właśnie Polska i Anglia.

Ewa Brodnicka zadziwiła całą Polskę. Pokazała się zupełnie bez ubrań, gorące zdjęcie rozpaliło internet (FOTO)Ewa Brodnicka zadziwiła całą Polskę. Pokazała się zupełnie bez ubrań, gorące zdjęcie rozpaliło internet (FOTO)Czytaj dalej

Brzęczek: możemy powalczyć z Anglią

W ostatnich latach reprezentacja Anglii zrobiła niesamowity progres. Na mundialu w Rosji w 2018 roku podopieczni trenera Southgate'a zajęli czwarte miejsce. - Praca, jaką wykonuje Gareth Southgate sprawia, że będą też jednym z faworytów zbliżających się mistrzostw Europy. To na pewno faworyt naszej grupy, co nie oznacza, że nie możemy z nimi powalczyć - stwierdził trener Brzęczek.

O awans na mistrzostwa świata w Katarze będzie dużo trudniej niż w przypadku poprzednich turniejów. Dalej z Europy na mundialu wystąpi 13 zespołów, ale proces eliminacji na turniej przeszedł wielkie zmiany.

Rozlosowanych zostało 10 grup eliminacyjnych. W połowie zagra sześć zespołów, a w kolejnej połowie pięć. Bezpośredni awans uzyskają zwycięzcy poszczególnych grup. Zespoły z drugich miejsc trafią do baraży.

W nich wystąpią także dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny w Lidze Narodów, spośród tych, które nie zajmą pierwszego lub drugiego miejsca w grupie. W sumie 12 zespołów zostanie skierowanych na 3 ścieżki barażowe. Po rozegraniu półfinału i finału wyłonionych zostanie trzech ostatnich uczestników mundialu z Europy.

Eliminacje na katarski mundial rozpoczną się w marcu przyszłego roku, a zakończą w listopadzie. Baraże zostaną rozegrane wiosną 2022 roku. Mundial w Katarze będzie ostatnim turniejem, w którym wystąpią 32 zespoły. W 2026 roku w mistrzostwach świata w Kanadzie, USA i Meksyku weźmie udział 48 reprezentacji narodowych.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News