Jerzy Brzęczek
YouTube Łączy nas piłka
Autor Piotr Mika - 10 Września 2020

Czesław Michniewicz zdecydowanie odpowiedział Jerzemu Brzęczkowi. Selekcjoner zabrał mu ważnych piłkarzy

Jerzy Brzęczek na ostatnie zgrupowanie kadry Polski na mecze Ligi Narodów powołał kilku zawodników, którzy stanowią trzon formacji obronnej reprezentacji U-21. Młodzieżówka pod okiem trenera Czesława Michniewicza grała niezwykle ważne spotkanie w eliminacjach do Młodzieżowych Mistrzostw Europy (MME) z Rosją, ale musiała sobie poradzić w osłabieniu.

Jerzy Brzęczek zdecydował się na powołanie kilku bardzo ważnych zawodników z kadry U-21. Oczywiście dla młodych zawodników to wielkie wyróżnienie, jednak niektórzy poddawali pod wątpliwość zasadność takiego działanie, jeśli piłkarze ci nie zagrali w pierwszej reprezentacji ani minuty. Głos w sprawie zabrał również Czesław Michniewicz.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Pilne informacje z ostatniej chwili. Koronawirus w PZPN, dwie osoby są zakażone, znamy szczegóły
  2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
Media podają wstrząsającą wiadomość. Nie żyje mistrz świata, oglądały go miliony widzów, kibice w żałobieMedia podają wstrząsającą wiadomość. Nie żyje mistrz świata, oglądały go miliony widzów, kibice w żałobieCzytaj dalej

Jerzy Brzęczek osłabił młodzieżówkę, ale debiut był tylko jeden

W układance Czesława Michniewicza, który z racji na specyfikę reprezentacji młodzieżowych pracuje z wieloma różnymi piłkarzami, duże znaczenie mają zawodnicy, którzy ostatnio dostali powołanie do pierwszej reprezentacji. Na zgrupowanie kadry A pojechali Sebastian Walukiewicz, Michał Karbownik i Jakub Moder, ale tylko ostatni z nich zaliczył krotki występ przeciwko Holandii.

Czesław Michniewicz mimo takiej decyzji starał się jak mógł, aby zbudować solidną defensywę na mecz z liderami grupy eliminacyjnej do MME, Rosjanami. Okazało się, że plan polskiego trenera wypalił i młodzi Polacy w arcyważnym spotkaniu pokonali rówieśników z Rosji 1:0. Dzięki temu reprezentacja Polski U-21 traci do lidera tylko punkt, ale może zaraz wskoczyć na pierwsze miejsce, ponieważ ma rozegrane jedno spotkanie mniej.

Narzeczona Artura Szpilki zaskoczyła. Zrzuciła ubrania i pokazała się tysiącom Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Narzeczona Artura Szpilki zaskoczyła. Zrzuciła ubrania i pokazała się tysiącom Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Michniewicz tłumaczył jak z dużym problemem sie mierzył

W rozmowie z Przeglądem Sportowym selekcjoner reprezentacji młodzieżowej mówił o tym, że defensywę układał z piłkarzy, którzy nie grali ze sobą prawie w ogóle. - Każdy obrońca był z innej parafii. Gumny występuje w tym zespole od dawna, a Piątkowski, Kiwior i Puchacz nigdy wcześniej w nim nie grali, co pokazuje skalę wyzwania - tłumaczył Czesław Michniewicz.

Selekcjoner pierwszej reprezentacji, Jerzy Brzęczek, ma jednak pierwszeństwo w wyborze składu na zgrupowania, dlatego też trener kadry U-21 nie ma do niego pretensji. - Mówił, że chce im się przyjrzeć. Musieliśmy szukać innych rozwiązań, dlatego jeździmy ze sztabem, by mieć alternatywę. Na całym świecie piłkarze z młodzieżówki trafiają do pierwszej reprezentacji. Jedynie w Rosji jest inaczej, trener Czerczesow weźmie zawodnika tylko wtedy, gdy ma szansę zagrać - powiedział Czesław Michniewicz.

Źródło: Przegląd Sportowy

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ruszyły kontrole z PIP, zapukać mogą i do ciebie. Najwyższa kara wynosi aż 30 tys. zł
  2. Kosmiczne umięśnione myszy wróciły na Ziemię. Niezwykły eksperyment NASA
  3. Już dzisiaj może dojść do prawdziwego hitu transferowego. Legia Warszawa sprowadza prawdziwą gwiazdę
  4. Gigantyczny skandal w Lidze Mistrzów. Miało dojść do wielkiego fałszerstwa, klub czuje się oszukany
  5. Była oficjalna oferta za Messiego. Wyciekły dokumenty, bajońskie sumy dla Argentyńczyka
  6. Do tej pory był normalnym górnikiem. Dzięki wielkiemu odkryciu w ciągu doby stał się milionerem

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News