Jerzy Brzęczek skład
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Łukasz Kowalski - 10 Grudnia 2020

Jerzy Brzęczek nie powoła Jakuba Błaszczykowskiego? Postawił mu warunek, jest dość ciężki

Jerzy Brzęczek ma coraz mniej czasu na skompletowanie kadry na zbliżające się mistrzostwa Europy. Wciąż aktualny jest temat powrotu do kadry Jakuba Błaszczykowskiego. Na spotkaniu z mediami selekcjoner Biało-Czerwonych wyjaśnił, co musiałoby się stać, aby kapitan Wisły Kraków otrzymał ponowne powołanie od reprezentacji. Warunek jest jeden, ale za to może być trudny do spełnienia.

  • Jerzy Brzęczek już niedługo musi zdecydować o powołaniach na czerwcowe Euro
  • Jak bumerang wraca temat powołania do kadry Jakuba Błaszczykowskiego
  • Selekcjoner postawił przed kapitanem Wisły Kraków wyjątkowo trudny warunek do spełnienia
  • Błaszczykowski już od roku jest poza reprezentacją Polski

Jerzy Brzęczek już niedługo będzie musiał zdecydować o tym, kogo zabierze na czerwcowe mistrzostwa Europy. Opiekun Biało-Czerwonych nie ma już wielkiego pola do eksperymentów. Już w marcu Polacy będą walczyli o punkty eliminacji mistrzostw świata w Katarze.

Jerzy Brzęczek o możliwości powołania Błaszczykowskiego na Euro 2020

Jednym z największych problemów będzie obsada polskich skrzydeł. W ostatnich meczach na tej pozycji selekcjoner próbował Kamila Jóźwiaka, Przemysława Płachetę, Sebastiana Szymańskiego, Kamila Grosickiego czy Damiana Kądziora. Do tego w kręgu zainteresowań selekcjonera jest Przemysław Frankowski.

Jak bumerang wraca temat powołania do kadry Jakuba Błaszczykowskiego. Kapitan Wisły Karków, od początku kadencji trenera Brzęczka był jednym z podstawowych zawodników kadry. Ostatni występ zaliczył we wrześniu 2019 roku z Austrią (0:0).

Później 35-letniego zawodnika z gry wykluczyły kontuzje. W obecnym sezonie także zmaga się z kolejnymi urazami. Ostatni mecz zaliczył na początku listopada przeciwko Warcie Poznań (0:0).

Jednak urazy 108-krotnego reprezentanta Polski nie powodują, że milknie dyskusja na temat jego przydatności w kadrze. O możliwość zabrania Błaszczykowskiego na czerwcowe Euro, zapytali dziennikarze podczas spotkania Brzęczka z mediami.

Zbigniew Boniek jest załamany. Stracił przyjaciela, popłynęły łzyZbigniew Boniek jest załamany. Stracił przyjaciela, popłynęły łzyCzytaj dalej

Brzęczek postawił Błaszczykowskiemu bardzo trudny do spełnienia warunek

- Kubie doskwiera wiele kontuzji, nie było go z nami od roku - stwierdził trener. - Widzimy po liczbach, jak wygląda jego sytuacja. Jeżeli mówimy o powołaniu dla Kuby, musiałby najpierw wrócić do formy, jaką prezentował podczas mistrzostw Europy we Francji cztery lata temu - dodał.

Ten warunek wydaje się trudny do spełnienia. Choć trzeba zaznaczyć, że przed Euro we Francji Błaszczykowski także nie grał regularnie w klubie i do turnieju w dużej mierze przygotowywał się samodzielnie.

Na francuskim turnieju kapitan Białej Gwiazdy był jednym z najlepszych zawodników polskiej reprezentacji. Wystąpił w pięciu spotkaniach, z czego czterech od pierwszej minuty. Do tego zaliczył dwa gole i zaliczył asystę. Jego świetny wynik popsuł jedynie niewykorzystany rzut karny w konkursie "11" w ćwierćfinale z Portugalią.

Media donoszą, że Błaszczykowski może pojechać z reprezentacją Polski na czerwcowe Euro, ale już w innej roli. Niedawno pojawiła się informacja, że do sztabu trenerskiego selekcjonera Biało-Czerwonych ma dołączyć Łukasz Piszczek, nie wykluczone, że trener Brzęczek będzie także korzystał z rad Błaszczykowskiego.

- Jest to jakaś opcja, podobnie w kwestii Łukasza Piszczka. Na razie mogę powiedzieć tyle, że dopóki obaj zawodnicy będą grali w klubach, takie rozwiązanie raczej nie wchodzi w grę. Zobaczymy bliżej turnieju - skomentował taką możliwość selekcjoner polskiej kadry.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News