Jerzy Brzęczek
Youtube/Łączy nas piłka
Autor Bartosz Goluch - 18 Marca 2020

Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPN

Jerzy Brzęczek wprowadził polską kadrę do mistrzostw Europy, ponosząc w grupie zaledwie jedną porażkę. Prezes PZPN Zbigniew Boniek nie gwarantuje jednak, że to właśnie były trener Wisły Płock poprowadzi reprezentację Polski w finałach europejskiego czempionatu.

Euro, decyzją UEFA, zostało przeniesione na kolejny sezon. Co za tym idzie, Polacy nie wyjdą w tym roku do rywalizacji z najlepszymi ekipami Starego Kontynentu. Decyzja europejskiej federacji wywołała również falę pytań o to, kto poprowadzi Biało-Czerwonych w turnieju. Kontrakt Jerzego Brzęczka obowiązuje bowiem do 31 lipca 2020. Wątpliwości kibiców wcale nie rozwiała wypowiedź prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

Zawodnik Premier League walczy o życie. Jego stan jest bardzo ciężkiZawodnik Premier League walczy o życie. Jego stan jest bardzo ciężkiCzytaj dalej

Jerzy Brzęczek 2021? "Nie czas, by o tym mówić"

- Wszystkim trenerom kończą się kontrakty, ale nie jest to czas i miejsce, by na ten temat mówić, czy zacząć powątpiewać co do naszych trenerów - oświadczył Boniek na antenie Kanału Sportowego. - Trener Brzęczek ma kontrakt do 31 lipca 2020 roku w teorii i praktyce. Żeby była jasność, nie chcę żadnych spekulacji - podkreślił stanowczo.

Prowadzący rozmowę zaczęli pytać Bońka, czy w kontrakcie obecnego selekcjonera istnieje klauzula, gwarantująca mu poprowadzenie kadry na Euro w wypadku awansu. - Nie ma w kontrakcie trenera takiej klauzuli. (...) Klauzula jest taka, że jak reprezentacja zakwalifikuje się na ME, to trenerowi przedłuża się kontrakt do końca lipca 2020 - uciął prezes PZPN.

Andrzej Gmoch nie żyje. Potwierdzono smutne informacje, tysiące kibiców w żałobieAndrzej Gmoch nie żyje. Potwierdzono smutne informacje, tysiące kibiców w żałobieCzytaj dalej

Co dalej z Brzęczkiem?

Dziennikarze przypomnieli Bońkowi wypowiedź, w której zapewniał, że nie chce zostawiać selekcjonera kolejnemu prezesowi PZPN. Przypomnijmy, że Boniek został wybrany prezesem polskiego związku w 2012 roku, a cztery lata później uzyskał reelekcję. Wybory w PZPN odbędą się w październiku tego roku, a więc przed planowanym na lato 2021 Euro.

Przypomnijmy, Jerzy Brzęczek został selekcjonerem reprezentacji Polski w 2018 roku. Poprowadził Biało-Czerwonych w 16 meczach - 10 z nich wygrał, 4 zremisował i 4 przegrał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Są nowe zalecenia ws. koronawirusa. Jeśli nie będą przestrzegane, może być o wiele gorzej
  2. Koronawirus. Zakażony pracownik Centrum Zdrowia Dziecka. Poszukiwania osób, które miały z nim kontakt
  3. Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje legendarny bokser - R. Mayweather
  4. Były najlepszy zawodnik świata usłyszał przerażającą diagnozę. Sytuacja jest bardzo niepokojąca
  5. Właściele Manchesteru City kupują kolejny klub. Na naszych oczach rodzi się kolejna potęga?
  6. Kasjerka Biedronki założyła maseczkę i rękawiczki. Skandal, klienci zaczęli ją upokarzać i poniżać

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News