Jerzy Brzęczek zbiórka
TVP Sport
Autor Piotr Bernaciak - 18 Września 2019

Polscy kibice chcą zwolnienia Brzęczka. Zorganizowano zbiórkę na odprawę dla trenera

Jerzy Brzęczek wciąż nie może czuć się pewny swojej posady w związku ze słabym stylem gry reprezentacji Polski. Kibice zorganizowali nawet specjalną akcję. Chcą, by związek był w stanie zwolnić selekcjonera w trakcie eliminacji.

Jerzy Brzęcek ma ogromny problem związany z brakiem poparcia ze strony kibiców oraz ekspertów. Wielu z nich głośno twierdzi, że ten trener nie nadaje się do pracy z drużyną narodową, za czym przemawiać ma zupełny brak doświadczenia na arenie międzynarodowej i znikome sukcesy. W internecie pojawiło się sporo nawoływań do pożegnania się z selekcjonerem.

Swoje zdanie na ten temat wyrażali zarówno kibice w internetowych dyskusjach, jak i wielu ekspertów w najbardziej znanych programach poświęconych futbolowi. Pomysł pożegnania Jerzego Brzęczka wyrażali między innymi Krzysztof Stanowski czy Tomasz Hajto. Teraz okazuje się, że to sympatycy postanowili pójść o krok dalej i ułatwić Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej zadanie.

LM: Powrót Messiego i remis z Borussią. Triumfator rozgrywek zaliczył falstartLM: Powrót Messiego i remis z Borussią. Triumfator rozgrywek zaliczył falstartCzytaj dalej

Jerzy Brzęczek nie cieszy się poparciem wśród kibiców

Dziennikarka stacji Canal+ Maja Strzelczyk zauważyła w programie "Druga połowa", że sympatycy naszej reprezentacji uruchomili nawet internetową zbiórkę, z której środki mają zostać przeznaczone na odprawę dla naszego selekcjonera. Nie jest to mała kwota, dlatego PZPN może mieć wątpliwości przed rozstaniem się z obecnym trenerem lekką ręką. Właśnie w tym celu działać chcą kibice.

Odprawa ta to kwota, która miałaby trafić do Brzęczka w ramach rekompensaty za jednostronne rozwiązanie kontraktu. Kibice postawili sobie bardzo ambitny cel, bo zamierzają zebrać aż pół miliona złotych. Zbiórka została uruchomiona na jednym z portali zajmujących się tego typu akcjami w internecie. Każdy może przeznaczyć swoje środki na to, by Polski Związek Piłki Nożnej otrzymał spory zastrzyk gotówki.

Jerzy Brzęczek może zostać zwolniony

Bardzo wątpliwe jest jednak, by PZPN zgodził się na zwolnienie Brzęczka w wypadku, gdyby kibice ostatecznie zebrali wspomniane pieniądze. Choć cel jest jeszcze bardzo daleko, to i tak zrealizowanie go wygląda na mało prawdopodobne. Zbigniew Boniek jest przekonany, że Jerzy Brzęczek utrzyma swoje stanowisko do końca eliminacji, a kolejne decyzje zapadną dopiero po nich.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News