Jerzy Brzęczek de Boer
screen - youtube.com/tvp sport
Autor Łukasz Kowalski - 18 Listopada 2020

Jerzy Brzęczek w fatalnej sytuacji. Współczuje mu nawet trener rywali Biało-Czerwonych

Jerzy Brzęczek zdaniem mediów w środę rozegra spotkanie o zachowanie posady selekcjonera reprezentacji Polski. Po fatalnym wyniku w niedzielnym z Włochami pojawiły się doniesienia o możliwym zwolnieniu trenera polskiej kadry. Do całej sytuacji odniósł się selekcjoner naszych dzisiejszych rywali Frank de Boer. Holenderski szkoleniowiec przyznał, że wie, jak może się czuć trener Brzęczek i bardzo mu współczuje.

Jerzy Brzęczek już w środę może rozegrać swój ostatni mecz jako selekcjoner reprezentacji Polski. Doniesienia o możliwości zwolnienia selekcjonera nabrały na sile po żenująco słabym niedzielnym spotkaniu Biało Czerwonych przeciwko Włochom (0:2).

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Dramatyczne wiadomości w sprawie reprezentacji Polski. Lewandowski może nie zagrać z Holandią
  2. Dramat Justyny Steczkowskiej. Nie żyje najbliższa jej osoba, o śmierci poinformowała siostra gwiazdy
  3. Adam Małysz zdradził sekret reprezentacji narodowej. Wskazał nowego gwiazdora, nie chodzi o Kamila Stocha i Piotra Żyłę
Z ostatniej chwili: Mistrzostwa Europy w Polsce, zapadła ostateczna decyzjaZ ostatniej chwili: Mistrzostwa Europy w Polsce, zapadła ostateczna decyzjaCzytaj dalej

Jerzy Brzęczek walczy o zachowanie posady?

Narodową dyskusję na temat możliwej zmiany trenera reprezentacji Polski rozpoczął swoim wpisem na Twitterze dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski. Zdradził on, że pozycja selekcjonera wisi na włosku i jeżeli przegra z Holandią to pożegna się z posadą.

Te informacje dotarły do rywali Biało-Czerwonych. Selekcjoner Oranje, Frank de Boer na konferencji prasowej odniósł się do doniesień medialnych na temat zwolnienia trenera Brzęczka po środowym spotkaniu.

- Słyszałem głosy, że trener Jerzy Brzęczek ma stracić pracę. Znam to uczucie i nikomu tego nie życzę. My oczywiście będziemy chcieli osiągnąć jak najlepszy wynik. Mam nadzieję, że trener Brzęczek nadal będzie mógł pracować z reprezentacją Polski po meczu z Holandii. Wszyscy wiedzą, że z tą drużyną osiągał bardzo dobre wyniki - powiedział holenderski szkoleniowiec przed meczem z Polską.

Po meczu z Włochami na uraz narzekał Robert Lewandowski, którego występ w środowym spotkaniu stanął pod znakiem zapytania. - To prawdopodobnie najlepszy napastnik na świecie. Jeśli nie zagra, to nie jest zła wiadomość dla nas - powiedział na konferencji prasowej przed spotkaniem de Boer.

Marcin Najman zdradził żonę z gwiazdą Fame MMA? Bokser zapowiada pozew. Marcin Najman zdradził żonę z gwiazdą Fame MMA? Bokser zapowiada pozew. "To podłość"Czytaj dalej

Selekcjoner Holendrów współczuje Brzęczkowi

Holendrzy wciąż mają szanse na awans do Final Four obecnej edycji Ligi Narodów. Jednak do tego potrzebują zwycięstwa nad Polakami oraz potknięcia Włochów w meczu przeciwko Bośni i Hercegowinie. W taki scenariusz trudno uwierzyć selekcjonerowi Holendrów.

- Nie mamy na to wpływu. Musimy mieć nadzieję, że Włosi zaliczą wpadkę. Ale jeśli zagrają tak, jak z Polską... - powiedział trener drużyny Oranje. Teoretyczne szanse na awans mają także Polacy, którzy również potrzebują wygranej w środowym spotkaniu i porażki Włoch.

Przed spotkaniem w Chorzowie na pytania dziennikarzy odpowiadał także trener Brzęczek. Zapewnił, że wbrew doniesieniom medialnych atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. Przy okazji zdradził, jaki jest stan zdrowia Roberta Lewandowskiego.

- Nie mamy z tym żadnego problemu. W wielu trudnych momentach, jakie przeszliśmy, to właśnie atmosfera była najważniejsza i miała wpływ na to, że po słabszych występach, krytyce drużyna pokazywała charakter - przyznał opiekun polskiej kadry.

- Mamy pozytywne wiadomości. Przed wyjazdem na konferencję rozmawiałem z Robertem. Trening rozpocznie z całą drużyną i mam nadzieję, że wszystko będzie OK i jutro będzie do naszej dyspozycji zdradził Brzęczek.

Jednocześnie dodał, że spotkanie z Holendrami będzie niezwykle trudne. Wrześniowe starcie obu drużyn w Amsterdamie zakończyło się zwycięstwem Oranje 1:0. - Czeka nas mecz z rywalem, który pod względem stylu gry, wyszkolenia technicznego, zaawansowania taktycznego jest bardzo podobny jak Włochy - powiedział trener Brzęczek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wirus z Iranu rozprzestrzenia się w sieci. Eksperci ostrzegają, można stracić ogromne pieniądze
  2. W drodze do szpitala czeka nas niemałe zaskoczenie. Już nie tylko karetki będą transportować pacjentów
  3. Tragiczna wiadomość obiegła świat sportu. Legendarny dziennikarz przegrał walkę z rakiem, zapisał się w historii
  4. Adam Małysz zdradził sekret reprezentacji narodowej. Wskazał nowego gwiazdora, nie chodzi o Kamila Stocha i Piotra Żyłę
  5. Dramatyczne wiadomości w sprawie reprezentacji Polski. Lewandowski może nie zagrać z Holandią
  6. Już 5 grudnia wejdą w życie długo wyczekiwane zmiany. Kierowcy będą zadowoleni
  7. Niepublikowane dotąd zdjęcia i wielki sekret Andrzeja z Rolnicy. Podlasie ujrzały światło dzienne. Fani są zachwyceni

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News