Joanna Jędrzejczyk
Rex Features/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 8 Marca 2020

Wyniszczająca wojna Joanny Jędrzejczyk. Polka trafiła z krwiakiem do szpitala (WIDEO)

Joanna Jędrzejczyk w nocy z soboty na niedzielę na gali UFC 248 w Las Vegas stanęła do pojedynku z faworyzowaną Chinką Weili Zhang. Po pięciu rundach morderczego pojedynku stan Polki zmuszał ją do wizyty w szpitalu.

Joanna Jędrzejczyk tygodniami przygotowywała się do sobotniej walki z Chinką Zhang. Stawką pojedynku był pas mistrzowski w wadze słomkowej. Między paniami nie brakowało zgrzytów, słownych, czy medialnych potyczek, co tylko podgrzewało atmosferę przed pierwszym gongiem. Gdy obie zawodniczki znalazły się naprzeciw siebie w oktagonie, mogliśmy być pewni, że czeka nas niesamowita walka.

Kontrowersyjna wygrana Szpilki. Dyrektor TVP przeprasza, eksperci mówią o największej kompromitacji w historii (WIDEO)Kontrowersyjna wygrana Szpilki. Dyrektor TVP przeprasza, eksperci mówią o największej kompromitacji w historii (WIDEO)Czytaj dalej

Janna Jędrzejczyk stanęła do walki o mistrzowski pas UFC

I tak też było. Polka i Chinka stoczyły niesamowicie wyrównany, brutalny, niesamowity pojedynek. Przez większość czasu, trudno było wyróżnić bardziej którąkolwiek zawodniczkę. Ostatecznie, niejednogłośną decyzją sędziów, zwycięstwo przypadło broniącej tytułu Chince. Na zwycięstwo Jędrzejczyk głosował tylko jeden z sędziów.


Po walce zawodniczki nie były w stanie wziąć udziału w tradycyjnej konferencji prasowej. Obie natychmiast udały się do szpitala. Zwłaszcza stan naszej zawodniczki wymagał pilnej interwencji. Z biegiem walki, na twarzy Polki rósł coraz większy krwiak, który utrudniał jej walkę.

Wielka sensacja w walce Adama Kownackiego. Kibice przecierali oczy ze zdumienia (WIDEO)Wielka sensacja w walce Adama Kownackiego. Kibice przecierali oczy ze zdumienia (WIDEO)Czytaj dalej

Stan Joanny Jędrzejczyk zmusił ją do udania się do szpitala

Polka zdążyła udzielić tylko krótkiej wypowiedzi dla komentatora UFC Joe Rogana jeszcze w ringu. Zwróciła uwagę na fakt, że krwiak przeszkadzał jej w trakcie walki.

- Widzicie moją opuchliznę. Czułam to. Od trzeciej rundy czułam wszystkie ciosy. Czułam też, że czoło puchnie coraz bardziej. Opuchlizna mi przeszkadzała - przyznała Jędrzejczyk. - Weili świetnie się spisała. Gratulacje dla mistrzyni, cieszę się, że dałyśmy dobrą walkę - powiedziała nasza mistrzyni.

Nasza zawodniczka dodała również, że Chince nie udało sie jej zaskoczyć.

- Byłam gotowa na wszystko. Obie pokazaliśmy kawał dobrego MMA. Jestem dumna z siebie i z mojego teamu - zakończyła.

Istnieje szansa, że Joanna Jędrzejczyk otrzyma jeszcze jedną szansę walki o pas w wadze słomkowej. Szef federacji UFC Dana White zapowiedział, że gdy zawodniczki dojdą do zdrowia, będzie z nimi rozmawiał na temat kolejnych walk.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
  2. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  3. Okropne wieści z Elbrusu. Nie żyje 41-letni Polak, doszło do strasznego wypadku
  4. Wiemy, czy Ronaldinho uniknie więzienia. Zwrot akcji w sprawie zatrzymania legendy
  5. Kompromitacja reprezentantek Polski. Miały dostać złoto, zostały zdyskwalifikowane
  6. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News