Józef Młynarczyk
screen youtube.com/Łączy nas piłka
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 22 Września 2020

Józef Młynarczyk - król polskiej bramki. Zasłużony bramkarz wielbiony przez kibiców

Józef Młynarczyk w latach 80. był jednym z najlepszych bramkarzy na świecie. Jego grę mogli podziwiać nie tylko Polacy, ale także kibice na największych europejskich stadionach. Przez lata był ostoją reprezentacji Polski, a w każdym klubie, w którym występował, stał się postacią kultową, o której fani pamiętają do dziś.

Józef Młynarczyk jest jednym z najważniejszych polskich bramkarzy w historii. Razem z m.in.: Zbigniewem Bońkiem, Władysławem Żmudą, czy Grzegorzem Latą tworzył jedną z najlepszych drużyn w historii polskiej reprezentacji. O jego klasie i wybitnej postawie w bramce kibice pamiętają do dziś.

Legendarny bramkarz z kadrą osiągał jedne z największych sukcesów w historii polskiego futbolu. Młynarczyk był ostoją reprezentacji Polski podczas mundialu w 1982 roku, na którym Polacy sięgnęli po brązowy medal. Na mistrzostwach świata wystąpił jeszcze 4 lata później, ale bez sukcesu. W reprezentacji Polski uzbierał łącznie 42 występy.

Polski bramkarz jest żywą legendą Widzewa Łódź, z którym dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Polski. Największe sukcesy świętował jednak w FC Porto, z którym w 1987 roku zwyciężył w Pucharze Europy, poprzedniku Ligi Mistrzów. Polski bramkarz do tej pory jest bardzo ciepło wspominany w Portugalii.

O zasługach w bramce reprezentacji Polski Młynarczyka wciąż pamiętają kibice. PZPN na stulecie swojego istnienia zorganizował plebiscyt na najlepszą "11" w historii polskiej piłki nożnej. Głosami kibiców, to właśnie Młynarczyk został wybrany na najlepszego bramkarza 100-lecia polskiego futbolu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Koszmarny wypadek. Ten kierowca w nietypowy sposób wjechał na autostradę. O krok od wielkiej tragedii
  2. Znalazł gigantyczne gniazdo szerszeni i osłupiał. Dziesiątki tysięcy agresywnych owadów w budynku [wideo]
  3. Luis Suarez odchodzi z Barcelony. W końcu znalazł nowy klub, jego nazwa to wielkie zaskoczenie
  4. Byłe gwiazdy Legii Warszawa zniszczyły Vukovicia w mediach społecznościowych. Kibice są wściekli
  5. Robert Lewandowski nagle opuścił trening Bayernu Monachium. Znamy powód jego nieobecności
  6. Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szuflady

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News