Justyna Kowalczyk
East News
Autor Bartosz Goluch - 22 Kwietnia 2020

Polski Związek Narciarski posłuchał Justyny Kowalczyk. Zapadła kluczowa decyzja

Justyna Kowalczyk po zakończeniu kariery sportowej pozostała przy kadrze biegów narciarskich. Polska mistrzyni olimpijska służy radą zawodniczkom oraz działaczom Polskiego Związku Narciarskiego. Po konsultacjach z Kowalczyk, związek zatrudnił nowego trenera kadry kobiet.

Do niedawna szkoleniowcem kobiecej reprezentacji był Aleksander Wierietielny, który kilka tygodni temu zrezygnował z funkcji głównego trenera i ma jedynie doradzać zawodniczkom wraz z Justyną Kowalczyk. Wspomniany duet wskazał najlepszego kandydata na nowego trenera kadry kobiet.

Wydano zakaz wznowienia rozgrywek piłkarskich w tym roku. UEFA zamierza go złamaćWydano zakaz wznowienia rozgrywek piłkarskich w tym roku. UEFA zamierza go złamaćCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Poznaliśmy termin powrotu futbolu w Polsce. W końcu są daty, najpierw mecze Pucharu Polski
  2. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem

Justyna Kowalczyk pomogła wybrać nowego trenera

Jak podaje Sport.pl Polski Związek Narciarstwa przychylił się do sugestii Kowalczyk i Wierietielnego, powierzając reprezentację Martina Bajčičáka. Początkowo Związek planował, aby kadra kobieca podlegała Czechowi Lukasowi Bauerowi, który jest opiekunem męskiej reprezentacji. Po konsultacjach zmieniono tę decyzję.

Jak podaje serwis sportsinwinter.pl, Bajčičák przyglądał się pracy Wierietielnego i Kowalczyk już w poprzednim sezonie, w którym to multimedalistką Mistrzostw Świata Juniorów została Izabela Marcisz.

Łukasz Fabiański zdradził szczegóły swojej przyszłości. Wróci po Ekstraklasy? Padły zaskakujące słowaŁukasz Fabiański zdradził szczegóły swojej przyszłości. Wróci po Ekstraklasy? Padły zaskakujące słowaCzytaj dalej

Szkoleniowiec ze sportową przeszłością

Słowacki szkoleniowiec ma za sobą bogatą karierę sportową, która jednak nie obfitowała w spektakularne sukcesy. Bajčičák był biegaczem narciarskim. Swój najlepszy sezon zakończył na 16. miejscu klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jedyne zawody udało mu się wygrać w 2005 roku.

Bajčičák ma również doświadczenie w pracy trenerskiej. Szkoleniowiec pomagał słowackim biathlonistkom - Paulinie i Ivonie Fialkovym. Pierwsza z wymienionych zawodniczek pod jego wodzą zajęła 2. lokatę w biegu pościgowym w niemieckim Ruhpolding.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lasy w Polsce mogą znów zostać zamknięte. Służby ostrzegają wszystkich Polaków
  2. Mówili, że maseczki są niebezpieczne, teraz każą zasłaniać twarz. Ważny powód dlaczego zmienili zdanie
  3. Nagły zwrot ws. transferu Arkadiusza Milika. Przyszłość Polaka stała się bardzo niepewna
  4. Piękna lekkoatletka wpadła w kłopoty finansowe. Zatrudniła się przy robotach drogowych (FOTO)
  5. Nie żyje medalistka olimpijska. Śmierć przyszła nagle, świat sportu pogrążył się w żałobie
  6. 10 tys. zł kary, o których nie masz pojęcia. W przyszłym miesiącu ty też możesz zapłacić

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News