Justyna Kowalczyk sukces
Instagram - Justyna Kowalczyk
Autor Piotr Bernaciak - 28 Października 2020

Czy Justyna Kowalczyk jest najwybitniejszą polską zawodniczką w historii?

Justyna Kowalczyk na pewno może być zaliczana do najwybitniejszych postaci polskiego sportu. Wszystko przez jej liczne sukcesy na igrzyskach olimpijskich. Mało której zawodniczce udaje się tak długo pozostawać na szczycie.

Justyna Kowalczyk w trakcie swojej długiej kariery odnosiła piorunujące sukcesy. W Pucharze Świata w biegach narciarskich startowała w latach 2002-2018 i niemal cały czas święciła wielkie triumfy. Polacy pamiętają jednak te najważniejsze zwycięstwa, głównie podczas igrzysk olimpijskich, gdy rywalizacja Polki z Marit Bjorgen stała się niemalże legendarna.

Na żywo śledziły ją miliony Polaków, co nie może przejść niezauważone. Mało której zawodniczce udaje się zainteresować swoją dyscypliną miliony rodaków. Taki sukces stał się dziełem naszej zawodniczki z Kasiny Wielkiej.

Najbardziej pamiętne były igrzyska olimpijskie w Vancouver, gdy Justyna Kowalczyk po prostu nie dawała szans swoim przeciwniczkom. Multimedalistka olimpijska zdobyła łącznie aż dwa złote medale, do których dołożyła jeden srebrny i kolejne dwa brązowe.

Trzeba jasno powiedzieć, że jej sukcesy na igrzyskach w Vancouver i w Soczi są niewyobrażalne i wydają się być nie do powtórzenia w obecnych czasach. Nie wydaje się, by jej następczynie miały objawić się właśnie teraz.

To właśnie Justyna Kowalczyk sprawiła, że Polacy żywo interesowali się biegami narciarskimi kobiet. Wszystko działo się nie tylko przez same sukcesy skromnej Polki z Kasiny, ale również przez jej wrodzoną skromność i przez radosne podejście do życia, które dało się zauważyć na pierwszy rzut oka.

Nie sposób było nie cieszyć się z sukcesów Justyny Kowalczyk na wszelkich imprezach. Miliony Polaków do dziś darzą Justynę Kowalczyk ogromnym szacunkiem.

Dwa lata temu Justyna zakończyła profesjonalną karierę i zajęła się życiem prywatnym. Niedawno dowiedzieliśmy się nawet o jej ślubie z Kacprem Tekielim. Pozostaje nam liczyć na to, że doczekamy się jej godnej następczyni, ale Justyna Kowalczyk mimo wszystko na zawsze pozostanie cenionym wzorem do naśladowania dla młodszych koleżanek-narciarek.

Lubicie Justynę Kowalczyk?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News