Justyna Kowalczyk sukces
Instagram - Justyna Kowalczyk
Autor Piotr Bernaciak - 30 Września 2020

Justyna Kowalczyk. Pamiętacie jej wielkie zwycięstwa?

Justyna Kowalczyk na pewno może być zaliczana do najwybitniejszych postaci polskiego sportu. Wszystko przez jej liczne sukcesy na igrzyskach olimpijskich. Mało której zawodniczce udaje się tak długo pozostawać na szczycie.

Justyna Kowalczyk w trakcie swojej długiej kariery odnosiła piorunujące sukcesy. W Pucharze Świata w biegach narciarskich startowała w latach 2002-2018 i niemal cały czas święciła wielkie triumfy. Polacy pamiętają jednak te najważniejsze zwycięstwa, głównie podczas igrzysk olimpijskich, gdy rywalizacja Polki z Marit Bjorgen stała się niemalże legendarna. Na żywo śledziły ją miliony Polaków.

Najbardziej pamiętne były igrzyska olimpijskie w Vancouver, gdy Justyna Kowalczyk po prostu nie dawała szans swoim przeciwniczkom. Multimedalistka olimpijska zdobyła łącznie aż dwa złote medale, do których dołożyła jeden srebrny i kolejne dwa brązowe. Trzeba jasno powiedzieć, że jej sukcesy na igrzyskach w Vancouver i w Soczi są niewyobrażalne i wydają się być nie do powtórzenia w obecnych czasach.

To właśnie Justyna Kowalczyk sprawiła, że Polacy żywo interesowali się biegami narciarskimi kobiet. Wszystko działo się nie tylko przez same sukcesy skromnej Polki z Kasiny, ale również przez jej wrodzoną skromność i przez radosne podejście do życia, które dało się zauważyć na pierwszy rzut oka. Nie sposób było nie cieszyć się z sukcesów Justyny Kowalczyk na wszelkich imprezach.

Dwa lata temu Justyna zakończyła profesjonalną karierę i zajęła się życiem prywatnym. Niedawno dowiedzieliśmy się nawet o jej ślubie z Kacprem Tekielim. Pozostaje nam liczyć na to, że doczekamy się jej godnej następczyni, ale Justyna Kowalczyk mimo wszystko na zawsze pozostanie cenionym wzorem do naśladowania dla młodszych koleżanek-narciarek.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News