Justyna Żyła
youtube.com/Superstacja
Autor Piotr Mika - 23 Października 2020

Justyna Żyla ostro o decyzji rządu. Wymowne zdjęcie z ciałem pozbawionym ubrań i wulgarnym gestem (FOTO)

Justyna Żyła postanowiła zabrać głos w sprawie, która wstrząsnęła polską opinią publiczną. Celebrytka zrobiła to w dosadny sposób, publikując bardzo wymowne zdjęcie, a później również cytat jednego ze znanych polskich pisarzy i poetów. W ten sposób kobieta sprzeciwia się temu, jaką decyzję w ostatnim czasie podjął rząd.

Justyna Żyła bardzo aktywnie korzysta z mediów społecznościowych, w których buduje swoją popularność. Wielu ludzi w Polsce śledzi życie codzienne byłej żony Piotra Żyły, a ona chętnie dzieli się z nimi zdjęciami i swoimi przemyśleniami na różne tematy.

33-latka często na swoim profilu udostępnia m.in. swoje różne kulinarne dokonania. Teraz jednak na InstaStories Justyna Żyła postanowiła zabrać głos w dużo ważniejszej sprawie. Oburzona decyzjami polskiego rządu postanowiła w osobliwy sposób przeciw nim zaprotestować.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Przepiękna bramka rywali Lecha Poznań. Piłkarz Rangers huknął jak z armaty z połowy boiska, co za gol (WIDEO)
  2. Tragiczne informacje, nie żyje wspaniała Polka. "Cudowny, skromny, wspaniały człowiek"
  3. Smutna informacja obiegła media. Kibic pobity przez bandytów nie żyje, jego życie od lat było wielkim cierpieniem
Justyna Żyła znów zaskoczyła całą Polskę. Nie będzie już więcej kontrowersji? Piotr Żyła i tysiące Polaków odetchną z ulgąJustyna Żyła znów zaskoczyła całą Polskę. Nie będzie już więcej kontrowersji? Piotr Żyła i tysiące Polaków odetchną z ulgąCzytaj dalej

Justyna Żyła protestuje przeciwko decyzji Trybunału

W czwartek 22 października polski Trybunał Konstytucyjny podjął niezwykle kontrowersyjną decyzję - orzekł on, że obecne przepisy w sprawie aborcji dzieci o ciężkim upośledzeniu są niekonstytucyjne. Zdaniem ekspertów, takie postawienie sprawy równa się praktycznie całkowitemu zakazowi aborcji w Polsce. Dla wielu taka decyzja jest nie do przyjęcia.

W latach 90. XX w. został wypracowany kompromis aborcyjny, który z pewnością nie był idealnym rozwiązaniem, jednak wydawał się wyważać pewne sprawy. Kobiety mogły dokonać aborcji, m.in. jeśli istniało zagrożenie, że dziecko urodzi się z ciężkim upośledzeniem lub z ciężką chorobą zagrażającą życiu. Nie można było jednak dokonać tego zabiegu z powodów złych warunków bytowych rodziny, na co pozwalały wcześniejsze przepisy.

Od wielu lat różne środowiska starały się walczyć o to, aby zmienić istniejące prawo - jedni chcieli je zaostrzyć, inni złagodzić. Teraz, za sprawą Trybunału Konstytucyjnego, prawo aborcyjne zostało znacznie zaostrzone, co rzecz jasna nie spodobało się wielu osobom w Polsce. Tysiące kobiet nie zgadzających się z orzeczeniem TK postanowiły zaprotestować, a swoje wsparcie udzieliła im m.in. Justyna Żyła.

Kamil Stoch grzmi przed nowym sezonem Pucharu Świata. Kamil Stoch grzmi przed nowym sezonem Pucharu Świata. "Cel uświęca środki", może zostać najlepszym w historiiCzytaj dalej

Wymowne zdjęcia na profilu Justyny Żyły

Była żona polskiego skoczka nie angażuje się w każdą sprawę, o której dyskutuje się w Polsce. Kobieta znacznie częściej w mediach społecznościowych skupia się na swoim życiu, lub niestety atakuje swojego byłego męża.

Niejednokrotnie w tym roku informowaliśmy o tym, że Justyna Żyła ma pretensje do Piotra o to, że ten nie zajmuje się ich wspólnymi dziećmi tak jak powinien. Na początku skoczek odpowiadał na te zaczepki, później jednak odpuścił. W ostatnim czasie również i jego eks-małżonka przestała poruszać ten temat.

W tak ważnej sprawie jak prawo aborcyjne Justyna Żyła najwyraźniej nie mogła pozwolić sobie na milczenie. Pierwszym z gestów solidarności z kobietami, które straciły praktycznie całkowicie prawo do decydowania o tym czy chcą urodzić czy nie, było bardzo wymowne zdjęcie nagiego kobiecego ciała z wulgarnym gestem, sugerującym, że rząd nie ma prawa decydować o wszystkim.

Justyna ŻyłaByła żona polskiego skoczka załamana

W kolejnym poście na InstaStories Justyna Żyła udostępniła zdjęcie Tadeusza Boy-Żeleńskiego oraz cytat, w którym ten znany w Polsce poeta, będący z wykształcenia lekarzem, odnosi się do aborcji. Przekaz płynący z obu postów wydaje się być jasny.

Justyna Żyła, która sama urodziła dwójkę dzieci, stara się wesprzeć kobiety, które w tej chwili straciły prawo do decyzji o tym, czy powinny rodzić w przypadku gdy dziecko jest zagrożone cierpieniem i nierzadko śmiercią zaraz po urodzeniu - Więc tyle w temacie. Gdzie my ku... żyjemy - skomentowała krótko kobieta.

Justyna Żyła

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, aż 5 nowych opłat dla tysięcy Polaków. Nie wywinie się nikt, zapłacimy nawet przez deszcz
  2. Kolonizacja Marsa do 2050 roku? Plany firmy SpaceX brzmią jak scenariusz filmu science-fiction, aż ciężko uwierzyć
  3. Wielki komplement trenera Benfiki w kierunku piłkarzy Lecha. "Mocniejsi od tych z Ligi Mistrzów"
  4. To już koniec legendarnego polskiego klubu? Po 99. latach zawieszono wszelkie zajęcia sportowe, upadek jest bardzo bliski
  5. Przepiękna bramka rywali Lecha Poznań. Piłkarz Rangers huknął jak z armaty z połowy boiska, co za gol (WIDEO)
  6. Rząd wprowadza zmiany i wysokie kary. Lepiej się na nie przygotować
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News