Juventus
Facenook Juventus
Autor Mateusz Dziubiński - 19 Marca 2020

Gwiazdor Juventusu złamał kwarantannę. Chciał opuścić kraj, czeka go surowa kara

Juventus Turyn jako jedna z pierwszych drużyn musiał się poddać przymusowej kwarantannie, po tym, gdy u jednego z ich zawodników Daniele Ruganiego wykryto obecność koronawirusa. Nie wszyscy zawodnicy chcą zgodzić się na izolację. Jedna z największych gwiazd drużyny próbowała po kryjomu opuścić miasto.

Juventus Turyn zarządził dwutygodniową kwarantannę wśród zawodników, sztabu szkoleniowego i personelu w związku z zachorowaniem Daniele Ruganiego na koronawirusa. Sam zawodnik został odizolowany od reszty drużyny i pozostaje w hotelu na terenie ośrodka treningowego “Starej Damy”, a pozostali piłkarze przechodzą kwarantannę w swoich domach. Nie wszystkim podoba się jednak takie “ubezwłasnowolnienie”. Jeden z liderów drużyny postanowił złamać nakaz klubu i próbował opuścić północne Włochy.

Koszmarna śmierć byłego mistrza kraju. Zmarł w bardzo młodym wieku, osierocił malutką córeczkęKoszmarna śmierć byłego mistrza kraju. Zmarł w bardzo młodym wieku, osierocił malutką córeczkęCzytaj dalej

Juventus Turyn poddał zawodników obowiązkowej kwarantannie

W ostatnich dniach okazało się, że również drugi zawodnik mistrzów Włoch, Blaise Matuidi, został zakażony koronawirusem. Piłkarze Juve mają pozostać zatem w najbliższych tygodniach w domach i czekać na ewentualne wznowienie rozgrywek Serie A. “La Repubblica” donosi natomiast, że inna gwiazda zespołu, Argentyńczyk Gonzalo Higuain próbował opuścić Turyn i wrócić do swojej ojczyzny.

W Argentynie koronawirus jest znacznie mniejszym problemem niż we Włoszech, które stały się epicentrum pandemii. Do tej pory zanotowano tam około 36 tysięcy zachorowań i prawie 3 tysiące zgonów. Argentyna jako jeden z nielicznych krajów świata, nie przerwała jeszcze rozgrywania meczów ligowych. Spotkania odbywają się bez udziału publiczności.

Przygnębiające słowa żony Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz uspokaja ukochanąPrzygnębiające słowa żony Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz uspokaja ukochanąCzytaj dalej

Gwiazda Juventusu została zatrzymana przez policję przy próbie opuszczenia miasta

Próba Higuaina opuszczenia Włoch zdaniem “La Repubblica” zakończyła się skutecznie. Napastnik Juventusu początkowo został zatrzymany przez policję, gdy próbował wraz z rodziną wsiąść do prywatnego samolotu na lotnisku Casselle. Ostatecznie piłkarz okazał funkcjonariuszom zaświadczenie lekarskie stwierdzające, że jest zdrowy oraz zgodę szefów klubu na opuszczenie miasta. Po weryfikacji Higuain wraz z rodziną otrzymali zgodę na lot.

W ostatnich dniach Argentyńczyk aktywnie wspierał klub w kampanii dotyczącej zbiórki pieniędzy dla włoskich szpitali. Ostatecznie jak widać jednak obawa o zdrowie własne i najbliższych skłoniły 32-latka do wyjazdu do znacznie mniej dotkniętej pandemią koronawirusa ojczyzny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polka leciała samolotem akcji "Lot do Domu". Jest oburzona tym, jak ją potraktowali, opowiedziała wszystko
  2. "Ratujcie gastronomię, zostaliśmy bez środków do życia". Szef kuchni błaga o pomoc, bez niej mogą nie przetrwać
  3. Gorzkie słowa Simona Ammanna. Myśli o skończeniu kariery. "To wszystko było jak uderzenie w twarz"
  4. Andrzej Gmoch nie żyje. Potwierdzono smutne informacje, tysiące kibiców w żałobie
  5. Reprezentant Polski oskarżany o prowadzenie plantacji marihuany odpiera zarzuty. "To kłamstwa"
  6. Oficjalny komunikat WHO. Organizacja przestrzega przed stosowaniem popularnego środka przeciwbólowego

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News