Juventus Testy koronawirus
MARCO BERTORELLO/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 22 Maja 2020

Pilkarze Juventusu przeszli testy na koronawirusa. Powrót do gry coraz bliżej

Juventus Turyn może ze spokojem wznowić przygotowania do grania w Serie A. Piłkarze oraz sztab przeszli testy na koronawirusa i wszystkie wyniki są negatywne. Zawodnicy "Starej Damy" mogą wznowić zajęcia w na razie małych grupach. Już niedługo znów będą mogli trenować całą drużyną. Serie A ma ruszyć w połowie czerwca. Decyzje w tej sprawie mają zostać podjęte do końca maja.

Juventus Turyn może odetchnąć z ulgą. Wczoraj przeprowadzono badania wśród piłkarzy i sztabu szkoleniowego. Wszystkie testy były negatywne, a co za tym idzie, wszyscy w klubie są zdrowi i piłkarze mogą wrócić do treningu. Póki co zawodnicy mogą trenować w niewielkich grupach.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczne informacje zostały potwierdzone przez media. Były sportowiec zginął na oczach swojego 10-letniego syna
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać
Media z całego świata przekazują bardzo smutne wiadomości. Nie żyje mistrz olimpijski, odszedł wybitny sportowiecMedia z całego świata przekazują bardzo smutne wiadomości. Nie żyje mistrz olimpijski, odszedł wybitny sportowiecCzytaj dalej

Juventus Turyn już po testach

W drużynie "Starej Damy" trzech piłkarzy było zarażonych koronawirusem. Jako pierwszy pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymał Daniele Rugani. Po nim zakażenie potwierdzono jeszcze u Blaise'a Matuidiego, a także u Paolo Dybali. Ten ostatni najdłużej walczył z chorobą, przebywając na kwarantannie ponad 6 tygodni. Dziś potwierdzono, że wszyscy zawodnicy są zdrowi. - Wczoraj cały zespół przeszedł testy diagnostyczne, które wróciły z negatywnymi wynikami - możemy przeczytać na stronie internetowej klubu.

Teraz zawodnicy mogą wznowić treningi w grupach. Na początek po 3 - 4 osoby. Zgodnie z zaleceniami piłkarze będą musieli zachowywać między sobą odległość minimum 2. metrów. Plan powrotu Serie A zakłada, że już za trzy dni grupy treningowe będą mogły być większe.

Robert Lewandowski opowiedział o swoim najtrudniejszym momencie. To było niedawno, nikt nawet nie wiedziałRobert Lewandowski opowiedział o swoim najtrudniejszym momencie. To było niedawno, nikt nawet nie wiedziałCzytaj dalej

Serie A ma wznowić rozgrywki w czercu

Rozgrywki w Serie A zawieszono po 26 kolejkach. W momencie zawieszenia prowadził Juventus, który miał tylko punkt przewagi na Lazio Rzym. W walce o Scudetto liczy się jeszcze Inter Mediolan, który ma 9 punktów straty do lidera, ale ma także zaległy mecz do rozegrania.

Jeszcze władze Włoch i Serie A nie podjęły decyzji odnośnie powrotu piłkarzy na boiska. Wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej w kraju, jak i od wyników testów wśród piłkarzy i sztabów szkoleniowych, które właśnie są przeprowadzane.

Włoskie media spekulują, że najprawdopodobniej Serie A ruszy w połowie czerwca i potrwać do sierpnia. Decyzję w tej sprawie rząd włoski ma wydać 28 maja. Włoska federacja ustaliła, że obecny sezon ma zostać dokończony najpóźniej do 20 sierpnia, a Puchar Włoch do 31 sierpnia. Nowy sezon, już 2020/2021 ma ruszyć we Włoszech 1 września.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwielbiane przez Polaków miejsce ogłosiło ważną decyzję. Podano datę, już wkrótce
  2. Pilny komunikat policji. Funkcjonariusze zakażeni koronawirusem. Komisariat objęty kwarantanną
  3. Patogwiazda Fame MMA przeszła nieprawdopodobną metamorfozę. Nie przypomina dawnej siebie (FOTO)
  4. Jarosław Bieniuk zdecydowanie reaguje na dokument TVP. Reżyser oskarżył go o ukrywanie pedofili
  5. Polskie media potwierdzają wspaniałe informacje. Rodzina Lewandowskiego powiększy się lada dzień, gratulujemy
  6. Największe wygrane loterie w Polsce. Rekordzista wsadził do kieszeni niewyobrażalną kwotę

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News