Kamil Stoch
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 4 Maja 2020

Kamil Stoch czy Dawid Kubacki - kto jest lepszy? Eksperci wybrali zwycięzcę

Kamil Stoch zakończył zmagania w Pucharze Świata na pozycji niższej niż Dawid Kubacki. Mimo to wśród kibiców i ekspertów trwa dyskusja, który z naszych kadrowiczów jest lepszy. Odpowiedź wydaje się znać PZN, który przygotował specjalny ranking. 

Kamil Stoch i Dawid Kubacki to liderzy polskiej kadry skoczków narciarskich. Kibice zastanawiają się, który z nich faktycznie jest lepszy. Z odpowiedzią przybył sam PZN, który przygotował specjalny ranking. Wiemy już, kto zdaniem ekspertów okazał się górą w rywalizacji o miano najlepszego polskiego zawodnika.

Piłkarz został uznany za zmarłego. Prawda, która wyszła na jaw, zwala z nógPiłkarz został uznany za zmarłego. Prawda, która wyszła na jaw, zwala z nógCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Kubica ujawnił, gdzie mieszka. Prawdziwe luksusy, za tysiące euro. Jeden szczegół przyciąga uwagę (FOTO)
  2. Wysiadły z samochodu po kolizji, by zobaczyć co się stało. Zginęły na miejscu


Kamil Stoch vs. Dawid Kubacki. Kibice głowią się kto jest lepszy

Sezon 2019/2020 Pucharu Świata w skokach narciarskich został zakończony przedwcześnie z powodu rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa. Władze FIS w porozumieniu z reprezentacjami narodowymi podjęły taką decyzję w trosce o zdrowie zawodników i wszystkich osób zaangażowanych w organizację konkursów. Za końcowe przyjęto wyniki po ostatnim rozegranym konkursie.

Tym sposobem po kryształową kulę sięgnął Austriak Stefan Kraft. Najlepszy z Polaków okazał się Dawid Kubacki, który sklasyfikowany został na czwarte lokacie. Tuż za jego plecami uplasował się Kamil Stoch. Stoch w zakończonej kampanii wygrał Raw Air, natomiast Kubacki Turniej Czterech Skoczni. Dla kibiców mimo układu tabeli końcowej nie jest jasne, który z liderów polskiej kadry, jest faktycznie lepszym zawodnikiem. Wątpliwości nie ma jednak Polski Związek Narciarski.

Były trener Adama Małysza wraca do skoków narciarskich. Przed nim ogromne wyzwanieByły trener Adama Małysza wraca do skoków narciarskich. Przed nim ogromne wyzwanieCzytaj dalej


Polski Związek Narciarski opublikował ranking zawodników

Jak co roku, po zakończeniu sezonu zimowego PZN przygotował ranking polskich zawodników startujących w danej dyscyplinie. Ich miejsca są ustalane na podstawie Wytycznych Sportowych PZN. Według zestawienia po sezonie 2019/2020 najlepszym ze skoczków został Dawid Kubacki, który zgromadził w specjalnym przeliczniku 240 punktów. Drugie miejsce przypadło Kamilowi Stochowi z 200 punktami, a trzecie Piotrowi Żyle z liczbą 160 oczek.

Źródło: Polski Związek Narciarski

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilny apel do Polaków. Ważne informacje z południa Polski
  2. Od jutra nowe godziny robienia zakupów. Ważne zmiany, które dotkną wszystkich
  3. Nie tylko piłka nożna wraca do gry. Pojawił się pomysł na kontynuowanie NBA
  4. Były reprezentant Polski zdenerwował kibiców. Chce zarabiać więcej jak premier. Innymi pieniędzmi gardzi
  5. Były piłkarz gotuje się przed walką z Najmanem. "Pseduosportowiec. Będzie mu przykro, kiedy dostanie lanie"
  6. Do ZUS wpłynęło już o 6,4 mld zł mniej ze składek. Co z naszymi emeryturami i zasiłkami?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News