Kamil Stoch
youtube.com/skijumping.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 16 Listopada 2020

Kamil Stoch w mocnych słowach o Bogu. Zawdzięcza mu jedną z najważniejszych rzeczy w życiu, "jest aniołem stróżem"

Kamil Stoch, podobnie jak reszta reprezentacji Polski w skokach narciarskich szykuje się do inauguracji Pucharu Świata w Wiśle, która odbędzie się już w ten weekend. Nim skoczek wstąpił na skocznie i rozpoczął sportową rywalizację, zdecydował się na bardzo osobisty wywiad z serwisem skijumping.pl. Za pośrednictwem portalu, mistrz olimpijski powiedział m.in. o Bogu. Według sportowca, to właśnie dzięki Stwórcy zawdzięcza jedną z najważniejszych rzeczy w swoim życiu.

Kamil Stoch, tak jak reszta drużyny narodowej, jest już gotowy, aby w piątek zacząć rywalizację w Pucharze Świata. Sportowiec, który od lat uchodzi za jedną z największych gwiazd polskiego sportu zdecydował się tuż przed zmaganiami sportowymi na wywiad z serwisem "skijumping.pl". Nieoczekiwanie, rozmowa z dziennikarzami portalu zeszła na tematykę Boga. Z racji tego, że Stoch nigdy nie ukrywał swojej religii i przywiązania do katolickich wartości, opowiedział o tym, co zawdzięcza Stwórcy. Okazuje się, że to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu, jakich doświadczył.

DZISIAJ GRZEJE:

   1. Kamil Stoch zadziwił Polaków. Wyjawił, co jest dla niego ważniejsze od sportu, nikt nie mógł się spodziewać takich słów
   2. 65-latka poszła do ginekologa. Kiedy lekarz zrobił jej USG, kolana się pod nim ugięły, nie mógł wydusić słowa patrząc na wynik badania
   3. Przed chwilą ogłoszono druzgocącą informację. Nie żyje legendarny piłkarz, był idolem tysięcy osób
Adam Małysz zdradził sekret reprezentacji narodowej. Wskazał nowego gwiazdora, nie chodzi o Kamila Stocha i Piotra ŻyłęAdam Małysz zdradził sekret reprezentacji narodowej. Wskazał nowego gwiazdora, nie chodzi o Kamila Stocha i Piotra ŻyłęCzytaj dalej

Kamil Stoch w mocnych słowach o Bogu. Nigdy nie ukrywał swojej religii

Kamil Stoch jest jednym z niewielu polskich sportowców, którzy tak ochoczo opowiadają o wyznawanej przez siebie religii. Mistrz olimpijski jest zagorzałym katolikiem, a wartości chrześcijańskie zawsze przyświecały mu drogę życiową, jak też - zdaniem skoczka - pomagały w odnoszeniu największych, sportowych sukcesów. Przed laty powiedział, że cały czas czuje obecność Boga i nie obwinia go o porażki, czy gorszą dyspozycję. Sam też przeżegnuje się przed każdym skokiem, który odda.

- Znak krzyża to jest wynik mojej wiary. Nie wstydzę się wiary w Pana Boga, nie wstydzę się wiary w Jezusa. Tak zostałem wychowany, tak sam się ukształtowałem. To, że się przeżegnam przed skokiem nie znaczy jednak, że Bóg mi ześle zwycięstwo. Wynik w 99% zależy ode mnie. - mówił Kamil Stoch w trakcie rozmowy z redakcją "Telewizji wPolsce".

Tym razem, Kamil Stoch po raz kolejny odniósł się do kwestii odecności Boga w swoim życiu i zaznaczył, że jego wiara w Stwórcę pomogła mu bardzo w znalezieniu ukochanej żony, Ewy, a także w udanym małżeństwie. Uważa, że gdyby nie boska interwencja, to nie byłby w stanie stworzyć tak dobrego związku i cieszyć się z ukochanej osoby u swego boku.

- Wziąłem ślub dość wcześnie, ale chciałem wracać do kogoś, kto będzie czekał na mnie w domu. Nie rodzice, ale ktoś, z kim mogę pogadać o wszystkim, przytulić się czy wyjść na kolację. Takim jestem typem człowieka i cieszę się, że znalazłem najbardziej odpowiednią osobę. Śmieję się, że Bóg stawiał przede mną wiele życzliwych osób, ale w przypadku żony postawił anioła stróża. Dosłownie i w przenosi. Dzięki temu mogłem jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła, budując pewność siebie w domu, a nie na skoczni. To było to poczucie wartości, którego szukałem. Uważam, że jestem szczęściarzem. - powiedział Kamil Stoch w rozmowie z portalem "skijumping.pl".

Robert Lewandowski uderza w Jerzego Brzęczka. Długo milczał, ale ostatecznie szczerze ocenił selekcjonera (WIDEO)Robert Lewandowski uderza w Jerzego Brzęczka. Długo milczał, ale ostatecznie szczerze ocenił selekcjonera (WIDEO)Czytaj dalej

Kamil Stoch nie żyje wyłącznie sportem. Ma zupełnie inne, ważniejsze priorytety

Sam Kamil Stoch mimo sukcesów i zdobycia miana legendy dyscypliny, nie uważa, aby kariera sportowa była jego największą ambicją. Wręcz przeciwnie, sam skoczek zaznacza, że dla niego samego o wiele ważniejsze są wartości wynikające z życia rodzinnego. Sam mistrz przyznał jednak, że były czasy, kiedy to właśnie wynik sportowy był dla niego najważniejszy. Z tego przekonania wyleczyła go żona, Ewa, która pokazała mu zupełnie inną stronę życia i przedefiniowała jego hierarchię wartości.

- Małżeństwo i dom stawiam zdecydowanie ponad sukcesy sportowe. W latach młodości myślałem zupełnie inaczej, skupiałem się tylko na wynikach na skoczni. Jakim byłem skoczkiem, takim byłem człowiekiem. Z wiekiem nabrałem doświadczenia. Sukcesy sportowe są na chwilę. Po zwycięstwach zjawia się masa doradców i ludzi, którzy klepią cię po plecach. W słabszych momentach zostaje dosłownie kilka osób, które zostają do końca życia. - mówi Kamil Stoch.

Kamil Stoch przyznał także, że dopiero w domu może czuć się sobą i może w końcu wyjść z roli idola i ulubieńca kibiców. Cieszy się, że udało mu się stworzyć miejsce, w którym odpoczywa, cieszy się życiem i jest daleki od rywalizacji sportowej i rankingów Pucharu Świata.

- Dom to mój życiowy fundament, oprócz wiary. Dom to mój azyl i totalne schronienie, tam uciekam przed moim dość otwartym życiem. Praca na skoczni wiąże się z tym, że jestem pociągany w różne kierunki i proszony o różne rzeczy. W domu mogę być sobą, tam nikt mnie nie ocenia i niczego nie narzuca. Tam mogę być mężem i gospodarzem. - przyznaje sportowiec.

ZOBACZ TAKŻE:

      1. Ogromne zmiany w rządzie. Ministerstwo Cyfryzacji zostało zlikwidowane
      2. Przeżyła śmierć kliniczną i mówi, że widziała Boga. Opowiada o szczegółach zza światów
      3. Przed chwilą ogłoszono druzgocącą informację. Nie żyje legendarny piłkarz, był idolem tysięcy osób
      4. Adam Małysz pokazał niebywałe nagranie ze swojego domu. Takiego go nie znacie, wideo poruszyło tysiące Polaków (WIDEO)
      5. Kamil Stoch zadziwił Polaków. Wyjawił, co jest dla niego ważniejsze od sportu, nikt nie mógł się spodziewać takich słów
      6. Już 5 grudnia wejdą w życie długo wyczekiwane zmiany. Kierowcy będą zadowoleni
      7. Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieci

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News