Kamil Stoch
Instagram.com/kamilstochofficial
Autor Piotr Mika - 24 Sierpnia 2020

Kamil Stoch ma problem. Słynny skoczek wyjawił całą prawdę

Kamil Stoch nie może narzekać na swoje występy w niedawno zakończonych konkursach Letniego Grand Prix (LGP) w Wiśle. Polak wygrał piątkowy prolog, a w głównych zawodach w sobotę i niedzielę plasował się dwukrotnie na drugim miejscu. 33-letni skoczek zdradził, że jego skoki mogły być lepsze, jednak ma on pewien problem.

Kamil Stoch to obecnie najlepszy polski skoczek narciarski, o ile nie najlepszy w całej historii tej dyscypliny w Polsce. Na zawodach LGP w Wiśle zawodnik z Zębu musiał jednak ustąpić miejsca na najwyższym stopniu podium swojemu koledze z drużyny, Dawidowi Kubackiemu. Polak wyjawił później, że zmaga się z problemem, wpływającym na jego skoki.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Rozpoczęcie roku szkolnego pod znakiem zapytania. Polacy zabrali głos
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Wyżyny absurdu we Władysławowie. Nawet władze nic nie mogą zrobić
Łzy Roberta Lewandowskiego po życiowym sukcesie. Zadedykował zwycięstwo zmarłemu ojcuŁzy Roberta Lewandowskiego po życiowym sukcesie. Zadedykował zwycięstwo zmarłemu ojcuCzytaj dalej

Kamil Stoch dzieli się swoimi problemami

Jedyny w tym roku weekend z LGP poprzedził piątkowy prolog, zastępujący standardowe kwalifikacje. W nim Kamil Stoch okazał się bezkonkurencyjny i sięgnął po Puchar TVP Sport, ale już w głównych konkursach w sobotę oraz niedzielę lepszy od niego okazał się Dawid Kubacki.

Nie można nie być zadowolonym z postawy Stocha, a letnie zawody też nie są tak prestiżowe jak zimowy Puchar Świata. 33-letni skoczek prezentował się bardzo dobrze, a świetnie wyglądał przede wszystkim w drugiej serii pierwszego konkursu, gdy oddał piękny skok na 136 metrów. Kamil Stoch sam przyznał, że reszta skoków również mogła wyglądać lepiej, ale boryka się on z pewnymi kłopotami.

Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)Czytaj dalej

Jest jeszcze sporo do poprawy

Lider naszej kadry przyznał w wywiadzie, że chciałby oddawać więcej takich skoków, jak ten z sobotniego konkursu. - Ten skok był najlepszy w tym sezonie. Wiadomo, że trafiłem na dobre warunki, ale było naprawdę super. Będę teraz dążył teraz do tego, aby takich skoków było więcej w konkursach. - zapowiedział Kamil Stoch.

33-latek w dalszej wypowiedzi zdradził jednak, czemu w tej chwili te skoki nie wyglądają aż tak dobrze. - Zdecydowanie mam problem z timingiem. Było mniej energii i trudno było zebrać się przed końcem progu. Brakowało mi trochę czasu. - Przyznał wprost skoczek z Zębu.

Kamil Stoch wierzy jednak, że do zimy wszystko uda się poprawić. - Polegam na trenerach i ich zdaniu. To oni planują starty. Oni wyznaczają nam całą drogę do tego, żeby dobrze przygotować się do zimy. Chyba nie potrzebujemy dużo startów. Te zawody pokazały, w jakim jesteśmy miejscu. Sam też przekonałem się, co jeszcze powinienem udoskonalać. Teraz jest jeszcze trochę czasu do zimy, żeby nad tymi rzeczami się skupić i będzie jeszcze lepiej. - zapowiedział lider naszej kadry.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd rozszerza obostrzenia. Polacy uziemieni na dłużej
  2. Mężczyzna wykopał tajemniczy przedmiot. Gdy zdał sobie sprawę z tego co znalazł pobladł i wezwał policję
  3. Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)
  4. Dawid Kubacki zdeklasował rywali podczas dzisiejszego konkursu. Trzech Polaków na podium, niewyobrażalny sukces
  5. Żona Wojciecha Szczęsnego kręci pupą w skąpym bikini. Piłkarz jest zachwycony, internauci hejtują (FOTO)
  6. Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemścił

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News