Kamil Stoch
Youtube TVP Sport
Autor Piotr Mika - 24 Września 2020

Kamil Stoch ma ogromny problem. Teraz może mieć dużo trudniej o zwycięstwa, czeka go ciężka walka

Kamil Stoch wraz z resztą skoczków narciarskich przygotowuje się do kolejnego sezonu w skokach narciarskich. Wszyscy mają nadzieję, że mimo pandemii koronawirusa uda się bez większych przeszkód przeprowadzić Puchar Świata. Okazuje się jednak, że nasi skoczkowie mogą mieć teraz większy kłopot w walce o kolejne zwycięstwa.

Kamil Stoch to zdecydowany lider polskiej kadry, choć w Letnim Grand Prix w Wiśle musiał dwukrotnie ustąpić Dawidowi Kubackiemu, który wygrał oba konkursy. To jednak z pewnością nie smuci polskich kibiców. Martwić ich może nowy sprzęt, jaki zaprezentowali Austriacy.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kiedy wyszło na jaw, kim jest ojciec Mariusza Pudzianowskiego, złapaliśmy się za głowy. Ma ogromne powiązania ze sportem
  2. Przeliczenie emerytury korzystne nie tylko dla seniorów. Państwo odetnie sobie od każdego 2,3 tys. zł
  3. Sernik od Justyny Żyły. Pyszne ciasto w unikatowym wykonaniu
Kiedy wyszło na jaw, kim jest ojciec Mariusza Pudzianowskiego, złapaliśmy się za głowy. Ma ogromne powiązania ze sportemKiedy wyszło na jaw, kim jest ojciec Mariusza Pudzianowskiego, złapaliśmy się za głowy. Ma ogromne powiązania ze sportemCzytaj dalej

Kamil Stoch straci przez nowe technologie?

Od lat w skokach narciarskich coraz większe znaczenie ma technologia. Kombinezony, narty, buty czy wiązania to elementy wyposażenia, który można wciąż ulepszać, a tym samym poprawiać wyniki zawodników. W minionym sezonie Polacy zaskoczyli wszystkich korzystaniem z nowych butów, teraz zaś przewagę mogą zyskać austriaccy skoczkowie.

Okazało się, że na rynek weszła nowa firma produkująca narty dla skoczków. Deski produkowane przez Augment wyróżniają się przede wszystkim wagą. Dzięki wykorzystaniu włókien węglowych mają być lżejsze, co ma dać przewagę nad sprzętem od innych producentów.

Marta Linkiewicz zrzuciła ubrania i pokazała się tysiącom Polaków w sieci. Wszystko na widoku (FOTO)Marta Linkiewicz zrzuciła ubrania i pokazała się tysiącom Polaków w sieci. Wszystko na widoku (FOTO)Czytaj dalej

"Są naprawdę rewelacyjne"

Do tej pory praktycznie cały rynek nart dla skoczków narciarskich został zdominowany przez firmę Fischer. Augment nie wziął się znikąd, jednak do tej pory produkowali tylko narty alpejskie. Pierwsze prototypy dla skoczków powstały pod koniec minionego sezonu i dobre prognozy przekonały producenta, że warto w tym sezonie wejść na dobre na rynek nart do skakania.

Pierwszeństwo w wykorzystywaniu nowego sprzętu mają na razie Austriacy. Nowy sprzęt zaprezentowali oni w Letnim Pucharze Kontynentalnym w Wiśle i są zachwyceni efektami. - Są naprawdę rewelacyjne. To nowe deski wyprodukowane przez Augment. Skacze na nich od niedawna, ale mam znakomite czucie. Są produkowane z nowego materiału, bo wykorzystywane jest w nich włókno węglowe, dzięki czemu są one bardzo lekkie - powiedział jeden z austriackich skoczków cytowany przez Sport.pl.

Źródło: Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Tragiczny wypadek. Młodzi motocykliści nie mieli żadnych szans w zderzeniu z samochodem
  2. Znalazł gigantyczne gniazdo szerszeni i osłupiał. Dziesiątki tysięcy agresywnych owadów w budynku [wideo]
  3. Ważna wiadomość z ostatniej chwili dla fanów skoków narciarskich. Podjęto bardzo ważną decyzję ws. konkursu
  4. Marta Linkiewicz zrzuciła ubrania i pokazała się tysiącom Polaków w sieci. Wszystko na widoku (FOTO)
  5. Anna Lewandowska prosi wszystkich Polaków o pilną pomoc. Czasu jest coraz mniej, potrzebne są pieniądze
  6. Kultowe sceny z serialu "Ranczo". Widzowie kochają bohaterów do dziś

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News