Kamil Stoch żona
Instagram/kamilstochofficial
Autor Łukasz Kowalski - 24 Grudnia 2020

Mało kto wie, czym zajmuje się żona Kamila Stocha. Oniemieliśmy, gdy zobaczyliśmy jej prace, aż zapiera dech

Kamil Stoch od lat odnosi sukcesy na skoczniach całego świata. W wielu wywiadach i rozmowach podkreśla, że nie osiągnąłby tyle, gdyby nie jego żona Ewa Bilan-Stoch. Ta pozostaje zazwyczaj w cieniu swojego znanego męża, ale także może pochwalić się swoimi osiągnięciami zawodowymi. Część fanów nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wielkie sukcesy odnosi żona polskiego skoczka.

⦁ Kamil Stoch obecnie ma kilka dni przerwy od skakania
⦁ Niemal na każdych zawodach skoczkowi towarzyszy jego żona Ewa Bilan-Stoch
⦁ Partnerka polskiego skoczka ma wielkie zasługi w swoich dziedzinach zawodowych
⦁ Fani nawet nie zdają sobie sprawy z ogromu działań Ewy Bilan-Stoch

Kamil Stoch w listopadzie rozpoczął kolejny sezon Pucharu Świata. Ten z powodu pandemii odbywa się bez udziału kibiców, dlatego też na skoczniach nie może towarzyszyć mu jego małżonka Ewa Bilan-Stoch.

Sam zawodnik wielokrotnie podkreślał, że sukcesy, jakie osiągał przez ostatnie 10 lat, to w dużej mierze zasługa właśnie jego małżonki. Jak mówi, bez niej nie byłoby tych wszystkich medali i trofeów, które zdobywał na przestrzeni lat.

Kamil Stoch odnosi sukcesy na skoczni, a jego żona w studiu fotograficznym

Ewa Bilan-Stoch pozostaje w cieniu swojego sławnego męża, ale także ma się czym pochwalić, jeżeli chodzi o swoje życie zawodowe. Znana jest jako fotograf, pedagog, menedżerka, założycielka agencji marketingu i klubu sportowego, judoczka oraz projektantka.

Najbardziej widoczne sukcesy odnosi właśnie w fotografii. Regularnie publikuje na swoim Instagramie zdjęcia przedstawiające różne zjawiska społeczne, czy fotografie z podróży. Niedawno zdarzyło jej się nawet zorganizować specjalną wystawę przedstawiającą najlepsze jej fotografie.

Adam Małysz dotkliwie zaatakowany przez Polaków. Wszystko przez jedno zdjęcie, spotkała go lawina hejtuAdam Małysz dotkliwie zaatakowany przez Polaków. Wszystko przez jedno zdjęcie, spotkała go lawina hejtuCzytaj dalej

Na swoim Instagramie Ewa Bilan-Stoch pokazuje swoje przeróżne dzieła. Możemy tam zobaczyć portrety dzieci z Afryki, panoramę pięknych krajobrazów czy zdjęcia zabudowy miejskiej. Znajdą się także zdjęcia ze wspólnych chwil z mężem.

Do tego żona trzykrotnego mistrz olimpijskiego wspiera kobiety w ich działaniach. Sama po tym, jak założyła z mężem klub sportowy Eve-nement Zakopane, otrzymała wiele nieprzychylnych komentarzy pod swoim adresem.

Ewa Bilan-Stoch ma się czym pochwalić

- Gdy usłyszałam, że baba powinna siedzieć w domu, pojawiła się sportowa złość, bo przecież z natury jestem sportowcem i wojownikiem, uprawiałam przez kilkanaście lat sporty walki. Pomyślałam, że mam coś do udowodnienia - wyznała w lutym w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

- Zachęcam do działania wszystkie kobiety, które nie realizują się w zajęciach uznawanych przez społeczeństwo za typowo "kobiece". Nikt nie powinien mówić, czy "baba" powinna rodzić dzieci i siedzieć w domu, czy ścigać się w rajdach samochodowych. Nie szufladkujmy drugiego człowieka. Każdy sam decyduje, w jaki sposób realizować się w życiu - dodała.

Najbliższe dni Kamil Stoch sędzi razem z rodziną. Po wtorkowych mistrzostwach Polski (Stoch był 15.) skoczkowie otrzymali kilka dni wolnego. Ich przerwa nie potrwa długo. Już w poniedziałek stawią się Oberstdorfie, gdzie rozpocznie się rywalizacja w Turnieju Czterech Skoczni.

Po niewielkich problemach na początku sezonu Kamil Stoch wraca do swojej optymalnej formy. W miniony weekend zaprezentował się bardzo dobrze w Engelbergu i sobotni konkurs zakończył na drugim miejscu. W niedzielę był siódmy.

Kamil Stoch żona zdjęcie

Kamil Stoch żona zdjęcie

Kamil Stoch żona zdjęcie

fot.: Instagram/ewabilanstoch

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News