Kamil Stoch
Facebook Kamil Stoch
Autor Mateusz Dziubiński - 29 Lutego 2020

Gorzkie słowa Kamila Stocha. "Już nie osiągnę swojego celu"

Kamil Stoch tak jak i reszta naszej kadry nie będzie najlepiej wspominał sobotniego konkursu drużynowego na skoczni w Lahti. Polacy zaprezentowali się słabo i w efekcie zajęli najniższe miejsce od kilku sezonów.

Od sezonu 2016/2017 polscy skoczkowie przyzwyczaili nas do pewnego standardu. Od momentu przejęcia kadry przez Stefana Horngachera do chwili zakończenia przez niego pełnienia funkcji pierwszego trenera, nasza drużyna wywalczyła na 21 startów wywalczyła 16 miejsc na podium. Sześć z nich to najwyższy jego stopień - rownież w tych najważniejszych imprezach, a więc triumf na Mistrzostwach Świata w Lahti 2017. Do tego brązowe medale na igrzyskach w Pjongczang i Mistrzostwach Świata w lotach w Oberstdorfie 2018.

Życiowy sukces młodej Polki. Nasza reprezentantka została wicemistrzynią świataŻyciowy sukces młodej Polki. Nasza reprezentantka została wicemistrzynią świataCzytaj dalej

Kamil Stoch gorzko podsumował występ kadry

Michal Dolezal również może pochwalić się dobrym bilansem, jednak bardzo nierównym. Poza zwycięstwem w Klingenthal i trzecim miejscu w Wiśle nasza drużyna zajęła też dopiero piątą lokatę w Zakopanem. Teraz polscy skoczkowie zaprezentowali się jeszcze słabiej, kończąc zawody na szóstym miejscu w Lahti. Co na to trener naszej kadry?

- Zawsze liczymy na podium, szóste miejsce jest dla nas porażką. Musimy się z tego oklepać, nie możemy zostać z głową na dole - powiedział czech na antenie TVP Sport.

Dolezal musi szybko zareagować, gdyż szkoda byłoby w słabym stylu zakończyć obfitujący w indywidualne sukcesy naszych zawodników sezon. Na 28 startów, aż 17 razy mieliśmy swojego przedstawiciela w czołowej trójce, siedem razy na najwyższym stopniu podium. Dawid Kubacki natomiast zwyciężył w Turnieju Czterech Skoczni. Słaba forma drużyny rzuca smutny cień na dotychczasowe osiągnięcia. Również zawodnicy mają świadomość, że nie osiągneli wyniku na miarę swoich możliwości. Smutne podsumowanie przyszło z ust Kamila Stocha.

Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacjiStefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacjiCzytaj dalej

Słaba końcówka udanego sezonu

W wypowiedzi na gorąco po zakończeniu sobotniego konkursu. Nasz najbardziej utytułowany z obecnie skaczących zawodnik przyznał, że nie udało mu się zrealizować zakładanego przed tym sezonem celu.

- Jestem zły na siebie, zwłaszcza za pierwszą serię. Na tę zimę miałem cel, że nie zepsuję w drużynówce. Niestety, już go nie osiągnę - powiedział nasz zawodnik w rozmowie z Eurosportem.

Gdyby sklasyfikować osiągnięcia zawodników podczas dzisiejszego konkursu w formie konkursu indywidualnego, Kamil Stoch zajął dopiero 22. miejsce w 36-osobowej stawce.