Kamil Stoch
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 29 Listopada 2020

Gdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Kamila Stocha, odebrało nam mowę. Nikt nie wiedział, chodzi o wielkiego Polaka

Kamil Stoch rozpoczął starty w kolejnym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Miliony Polaków trzymają kciuki za swojego idola. Choć przez lata zdążyli doskonale poznać lidera naszej kadry, mało kto wie, z kim jest on spokrewniony. Okazuje się, że skoczek z Zębu ma w rodzinie Polaka, który dokonał wielkiej rzeczy.

Kamil Stoch cieszy się tak wielką popularnością wśród rodaków, że ciężko jest mu utrzymać w tajemnicy jakikolwiek sekret. Wielu kibiców naszego reprezentanta będzie jednak zaskoczonych, gdy dowie się, z kim jest on spokrewniony. Skoczek ma w swojej rodzinie wielkiego Polaka.

Piotr Żyła nagle stanął przed kamerą TVP i rozbroił tysiące Polaków. Wyznał całą prawdę, chodzi o poprzednie konkursyPiotr Żyła nagle stanął przed kamerą TVP i rozbroił tysiące Polaków. Wyznał całą prawdę, chodzi o poprzednie konkursyCzytaj dalej


Kamil Stoch jest ulubieńcem kibiców

Za nami kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2020/2021. Podczas rywalizacji w Kuusamo nie zabrakło oczywiście ulubieńca wszystkich Polaków, czyli Kamila Stocha. Lider naszej kadry raczej nie może zaliczyć występu do udanych.

Stoch zajął 12. miejsce. Po rozczarowującym występie w Wiśle skoczek z Zębu znów zajął miejsce poza czołową dziesiątką. Szansę na poprawę będzie miał już w niedzielę podczas drugiego konkursu indywidualnego.

Mimo niepowodzenia podczas sobotnich zawodów skoczek może liczyć na wiernych kibiców. Miliony Polaków kibicuje Kamilowi Stochowi. Swą popularnością dorównuje nawet Robertowi Lewandowskiemu.

Jeden z najlepszych skoczków narciarskich ostatnich lat nawet w czasie przerw od kolejnych zawodów cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem fanów. Kibice wiedzą niemal wszystko o swoim idolu, choć ten bardzo ceni sobie prywatność. Jest jednak jeden sekret, o którym Polacy nie mieli pojęcia.

Na jaw wyszła prawda o religii Roberta Lewandowskiego. Zadziwiające, mało który młody Polak może tak o sobie powiedziećNa jaw wyszła prawda o religii Roberta Lewandowskiego. Zadziwiające, mało który młody Polak może tak o sobie powiedziećCzytaj dalej

Skoczek ma w rodzinie wielkiego Polaka

Kamil Stoch spokrewniony jest z Polakiem, który dokonał rzeczy niebywałej. Mowa o dziadku reprezentanta Polski. Mężczyzna żył w bardzo trudnym okresie dla Polski, czyli w trakcie II wojny światowej.

Pan Franciszek w trakcie niemieckiej okupacji trafił do niemieckiego obozu pracy w Płaszowie. Dziadek naszego wybitnego sportowca zdołał jednak wyrwać się spod nazistowskiej niewoli i uciekł z obozu. Na piechotę doszedł z Krakowa do Zakopanego.

By przeżyć, w czasie wojny zajmował się przemytem. Pan Franciszek wykazał się wielkim hartem ducha i zaradnością. Życie w tak tragicznych dla Polski czasach i dostanie się do nazistowskiej niewoli musiało być prawdziwym koszmarem.

Rodzina Kamila Stocha uważa, że to właśnie po dziadku odziedziczył on swoją odwagę i energię. Skoczek z Zębu miał na pewno piękny wzór do naśladowania.

Źródło: wikipedia.org

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News