Karolina Kowalkiewicz
instagram.com/karolinakowalkiewicz
Autor Mateusz Wysokiński - 6 Marca 2020

Nowe informacje w sprawie zdrowia Karoliny Kowalkiewicz. Zawodniczka mogła stracić wzrok, oficjalny komunikat lekarzy

Karolina Kowalkiewicz przeżywa poważny dramat. Polska mistrzyni sztuk walki odbyła zatrważającą walkę z Chinką Xiaonan Yan w trakcie gali UFC w Auckland. Polka miała bardzo rozległe rany, które mogły zwiastować nawet stratę wzroku. Na temat jej stanu wypowiedzieli się lekarze, którzy opiekują się zawodniczką i przekazali bardzo ważne informacje.

Karolina Kowalkiewicz nie będzie dobrze wspominać gali w Auckland. Polka, która walczyła na pięści z Xiaonan Yan, doznała poważnych obrażeń oka, które mogło przestać pracować. Polka jest po serii badań w Nowej Zelandii, a nad jej zdrowiem czuwają obecnie polscy lekarze. Medycy, którzy opiekują się sportsmenką, przekazali informacje na temat jej straszliwej kontuzji.

Oficjalnie. Polonia Warszawa z nowym sponsorem. Nie przestraszył się kibiców LegiiOficjalnie. Polonia Warszawa z nowym sponsorem. Nie przestraszył się kibiców LegiiCzytaj dalej

Karolina Kowalkiewicz mało co nie straciła wzroku. Nowe informacje na temat kontuzji

Gwiazda UFC tuż po walce z reprezentantką Chin trafiła do szpitala w Nowej Zelandii. Pierwsze rokowania nie zwiastowały niczego dobrego i pojawiło się ryzyko, że nasza reprezentantka straci swój wzrok. Oprócz uszkodzonego oka Karolkiewicz zmaga się ze skrzywioną przegrodą nosową. Według oficjalnych doniesień Polka przeszła operację w Warszawie w Centrum Medycznym MML. Nad jej zdrowiem czuwają obecnie najwybitniejsi, polscy specjaliści.

- Zabieg wymagał skoordynowanej pracy w zespole. To ważne, by przy tego typu operacji każdy wiedział, co ma robić, bo timing jest niezwykle istotny. To nam się udało, a operacja przebiegła zgodnie z naszym planem – tłumaczy "Super Expressowi" dr Michalik, który operował Karolinę Kowalkiewicz.

Reprezentant Polski odchodzi z Lechii Gdańsk. Pojawiło się zainteresowanie innego klubu EkstraklasyReprezentant Polski odchodzi z Lechii Gdańsk. Pojawiło się zainteresowanie innego klubu EkstraklasyCzytaj dalej

Na rezultaty leczenia będziemy musięli poczekać miesiąc

Według doktora Michalika, na pierwsze rezultaty operacji kibice będą musieli poczekać miesiąc. Sam lekarz jest jednak pewien, że do utraty wzroku nie dojdzie, a reprezentantka Polski w pełni wykuruje się ze swojej kontuzji.

– Po około miesiącu będziemy mogli powiedzieć na ile te dolegliwości, jakie miała Karolina, cofnęły się. Jestem jednak bardzo dobrej myśli - dodał dr Michalik.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszystkie loty odwołane. Upada największa, regionalna linia lotnicza w Europie
  2. Paweł Królikowski będzie pochowany w Warszawie. Syn podał datę jego pogrzebu
  3. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka
  4. Cristiano Ronaldo został nagrany w przerwie spotkania. Był pewny, że nikt go nie widzi (WIDEO)
  5. Nie żyje jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski. Był prawdziwą legendą
  6. Zjadła 3 pieczone ząbki czosnku. Obserwowała efekty i godzina po godzinie szczęka opadała jej coraz niżej

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News