kibice
instagram.com/legiawarszawa
Autor Mateusz Wysokiński - 3 Lutego 2020

Wspaniały gest kibiców polskiego klubu. Kupili karetkę dla jednego ze szpitali dziecięcych, należą się brawa

Kibice polskich klubów często kojarzą się bardzo pejoratywnie. Mało kto jednak mówi o tym, że oprócz dopingowania swoich drużyn, miłośnicy futbolu bardzo często wspierają akcje charytatywne i pomagają najbardziej potrzebujących. Do mediów trafiła informacja mówiąca o tym, że miłośnicy jednego z potentatów Ekstraklasy zakupi karetkę do jednego ze szpitali dziecięcych.

Kibice klubów z Ekstraklasy często dość negatywnie przedstawiani są w mediach i mało kto zwraca uwagę na to, jak wielkie bywają ich serca. Kibice Legii Warszawa zdecydowali się na zakup karetki dla dzieci do jednego z warszawskich szpitali. Taka postawa zasługuje na wielkie brawa i uznanie w kierunku miłośników piłki nożnej, którzy pokazali, że ich serca są tak duże, jak zamiłowanie do piłki nożnej.

Kibice Legii zaskoczyli. Kupili karetkę dla dzieci

Kibice z Warszawy, którzy w tym sezonie mogą się cieszyć grą Legii zdecydowali się na piękny gest i zakupili karetkę dla Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. Za zakup odpowiedzialni byli miłośnicy warszawskiego klubu z grupy Dobrzy Ludzie, którzy za swój piękny gest otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

- W imieniu zarządu oraz pracowników Warszawskiego Szpitala dla Dzieci serdecznie dziękuję grupie kibiców Legii Warszawa - Dobrzy Ludzie za przekazanie ambulansu z okazji 150-lecia szpitala - podziękowała kibicom dyrektor szpitala Izabela Marcewicz-Jendrysik.

Kolejna taka akcja kibiców

Kibice Legii nie po raz pierwszy podejmują się kupna karetki dla potrzebujących. Pierwszy raz zdecydowali się na taki ruch w 2018 roku, kiedy to złożyli się na karetkę na działające w Warszawie Centrum Zdrowia Dziecka.

- Jesteśmy wdzięczni za państwa zaangażowanie i wrażliwość. Wierzymy, że nowy pojazd przez wiele lat będzie służył naszym pacjentom, zapewniając bezpieczeństwo i komfort jazdy - dodała dyrektor placówki, która grupie "Dobrzy Ludzie" przekazała dyplomy i medale.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Neymar dostał najgłupszą kartkę w historii futbolu. Powód całkowicie niezrozumiały
  2. Niesamowity wyczyn Cristiano Ronaldo. Powtórzył legendarne osiągnięcie, co za zawodnik
  3. Puchar Świata. Jest nowa klasyfikacja generalna. Polacy bardzo wysoko
  4. Nowy rekord Polski w skokach narciarskich. Niesamowity skok, ręce składają się do oklasków
  5. Michal Doleżal ogłosił skład Polaków na turniej w Willingen. Spora niespodzianka
  6. Ogromne pieniądze dla Dawida Kubackiego. Dobra forma pozwoliła zarobić mu fortunę, przecieramy oczy ze zdumienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News