Kibice polska mecz
ZeStadionu
Autor Piotr Bernaciak - 4 Marca 2020

To już oficjalne. Mecze piłkarskie w Polsce bez udziału kibiców. Wojewoda podjął ostateczną decyzję

Kibice cieszący się meczami polskich zespołów niestety spotkali się z przykrą wiadomością. Dowiedzieliśmy się, że wiele obiektów zostanie zamkniętych na dłuższy czas. Wojewoda był w tej sprawie bezwzględny.

Kibice w Polsce dotychczas nie musieli mierzyć się z problemem, który jest bardzo powszechny we włoskiej Serie A. We Włoszech spotkania są masowo odwoływane, a niektóre rozgrywki wręcz zawieszono z uwagi na epidemię koronawirusa. Na zachodzie problem jest znacznie poważniejszy niż w naszym kraju, lecz dowiadujemy się, że władze postanowiły podjąć środki bezpieczeństwa.

Dziś poznaliśmy decyzję wojewody lubelskiego, która wywołała ogromne kontrowersje. Kibice nie zgadzają się z tak drastyczną metodą, jednak mimo wszystko pojawiają się również głosy wsparcia wobec takiej argumentacji.

Wiadomo, kto będzie następcą Roberta Lewandowskiego w Bayernie. Trener Polaka nie ma wątpliwościWiadomo, kto będzie następcą Roberta Lewandowskiego w Bayernie. Trener Polaka nie ma wątpliwościCzytaj dalej

Kibice poniosą konsekwencje decyzji wojewody

Dziś potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w Polsce. W Zielonej Górze (woj. lubuskie) przebywa pacjent, u którego wykryto patogen. Ta informacja u wielu osób wywołała nadmierny niepokój, choć władze przekonują, że absolutnie nie ma powodów do paniki. Wojewoda województwa lubelskiego postanowił jednak podjąć decyzję o zamknięciu wszystkich stadionów.

Z tego powodu mecze rozgrywek ligowych Polskiego Związku Piłki Nożnej na Lubelszczyźnie zostaną rozegrane bez kibiców. Póki co nie wiadomo, jak długo utrzymana zostanie taka decyzja, jednak kibice głośno wyrażają swoje oburzenie, twierdząc, że w ich regionie nie stwierdzono zachorowań na koronawirusa. Wojewoda Lech Sprawka twierdzi jednak, że decyzja podyktowana jest także grypą sezonową.

Światowy gigant chce kupić Arkadiusza Milika. Transfer może dojść do skutku już w latoŚwiatowy gigant chce kupić Arkadiusza Milika. Transfer może dojść do skutku już w latoCzytaj dalej

Kibice nie wejdą na stadiony

Decyzja wojewody na Lubelszczyźnie spotkała się z dość negatywnym odbiorem, lecz póki co trudno oceniać, czy tego typu profilaktyczne działanie jest konieczne. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło zaledwie jeden przypadek pojawienia się koronawirusa w naszym kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Katastrofa statku, nie żyje 18 osób, 30 zaginionych, trwają poszukiwania. Smutne wiadomości ze świata
  2. Paweł Królikowski będzie pochowany w Warszawie. Syn podał datę jego pogrzebu
  3. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka
  4. Cristiano Ronaldo został nagrany w przerwie spotkania. Był pewny, że nikt go nie widzi (WIDEO)
  5. Nie żyje jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski. Był prawdziwą legendą
  6. Produkt sprowadzany z Chin jedliśmy wszyscy. Przez koronawirusa kosmicznie podrożeje

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News