Kibice
Piotr Molecki/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 9 Lipca 2020

Kibice zostali zapytani o to, na kogo zagłosują w wyborach prezydenckich w Polsce. Jednoznaczny wybór, znaczna przewaga

Kibice podobnie, jak ci, którzy na co dzień nie interesują się sportem, 12 lipca udadzą się do urn, by oddać głos w drugiej turze wyborów prezydenckich. Firma Sports Analytics postanowiła z tej okazji zbadać nastroje panujące wśród sympatyków różnych dyscyplin i dowiedzieć się, na kogo oddadzą oni swój głos. Wyniki sondażu są bardzo zaskakujące. Jeden z kandydatów osiągnął znaczną przewagę nad swoim konkurentem.

Kibice stanowią ogromną część elektoratu obu kandydatów na prezydenta Polski, czyli Rafała Trzaskowskiego i Andrzeja Dudy. Z okazji zbliżającej się drugiej tury wyborów, firma Sport Analytics postanowiła przeprowadzić wśród kibiców sportowych w Polsce sondaż wyborczy. Wyniki dały zaskakujący efekt.

Andrzej Duda został zapytany o to, jakiej drużynie kibicuje. Wybór mógł być tylko jeden, część kibiców będzie wściekłaAndrzej Duda został zapytany o to, jakiej drużynie kibicuje. Wybór mógł być tylko jeden, część kibiców będzie wściekłaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Słynny zawodnik zginął w potwornej katastrofie. Razem z nim odeszła trójka jego dzieci
  2. Poszukują osób, które były w 2 miejscach nad polskim morzem. Bardzo poważna sprawa


Kibice zdecydowali, na kogo zagłosują w wyborach

Już 12 lipca odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Zmierzą się w niej obecnie piastujący ten urząd Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski, kontrkandydat Platformy Obywatelskiej. Polacy, którzy za kilka dni udadzą się do lokali wyborczych, by oddać głos, zadecydują o przyszłości Polski. Dużą część wyborców stanowią kibice i właśnie z tego powodu firma Sports Analytics postanowiła przeprowadzić wśród nich sondaż, który zdradzi, na kogo zamierzają oni głosować.

W badaniu wzięli udział sympatycy sportu w wieku 18-44 lata. Dość zaskakująco, jeden z kandydatów na najważniejszy urząd w państwie, osiągnął w tej grupie znaczną przewagę nad swoim rywalem. Łącznie aż 46 procent ankietowanych stwierdziło, że odda swój głos na Andrzeja Dudę. Na Rafała Trzaskowskiego chce z kolei głosować 35 procent. 14 proc. w ogóle nie zamierza iść na wybory, a 5 procent nie wie jeszcze, komu odda swój głos.

Polskie media podały najgorszą możliwą wiadomość. Nie żyje Krzysztof Cukier, Zakopane pogrążone w żałobiePolskie media podały najgorszą możliwą wiadomość. Nie żyje Krzysztof Cukier, Zakopane pogrążone w żałobieCzytaj dalej


Andrzej Duda faworytem kibiców

Andrzej Duda cieszy się ogromnym poparciem wśród sympatyków takich dyscyplin jak skoki narciarskie i sporty walki. Aż 50 procent badanych deklaruje, że poprze go w wyborach. Dla porównania entuzjaści tylko 22,8 procent badanych entuzjastów skoków chce zagłosować na Rafała Trzaskowskiego. Kandydat PO największym poparciem cieszy się ze strony fanów piłki ręcznej, a sięga ono aż 37 procent.

Podsumowując wyniki we wszystkich badanych grupach, czyli piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, skoków narciarskich, żużla, lekkiej atletyki i sztuk walki, Trzaskowski zdecydowanie przegrywa ze swoim oponentem. W podziale na kategorie wiekowe (18-24, 25-34, 35-44) również wygrywa Andrzej Duda. Rafał Trzaskowski może się natomiast cieszyć znacznie większym poparciem ze strony kobiet niż obecny prezydent.

Źódło: Sport Analytics, Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wprowadzane są zmiany w tablicach rejestracyjnych. Jeden element, bez którego już nie pojedziesz
  2. Niesamowite nagranie. Największa w historii chmura pyłu z Sahary przemierza świat
  3. Justyna Kowalczyk grilluje prezydenta Andrzeja Dudę. "Ręce opadają"
  4. Prezes polskiego klubu aresztowany przez policję. Miał popełnić obrzydliwe przestępstwo, kibice są wściekli
  5. Polski klub kupił mistrza świata. Będzie dużym wzmocnieniem dla drużyny
  6. Zdjęcia - Zwolennik Andrzeja Dudy postanowił w nietypowy sposób wyrazić poparcie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News