Kibice
Pixabay
Autor Piotr Mika - 10 Listopada 2020

Polscy kibice zrozpaczeni. Jedna z czołowych lig zniknie może zniknąć z telewizji

Kibice w Polsce muszą przygotować się na nadchodzące duże zmiany. Okazuje się, że jedna z najlepszych lig świata niedługo może zniknąć z klasycznej telewizji. Wszystko przez prawa do transmisji, które właśnie zmieniły właściciela.

Kibice w naszym kraju już w tej chwili mogą być pewni - na rynku praw telewizyjnych idzie nowe. Okazało się, że po sezonie 2020/2021 zarówno Eleven Sports jak i Canal+ nie będą już pokazywały meczów Bundesligi.

Prawo do pokazywania jednej z najlepszych lig Europy i świata trafiają do całkowicie nowego gracza na polskim rynku - NENT Group. Nowe prawa zostały zakupione na kolejne cztery lata.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Zbigniew Boniek i Adam Małysz mają niespodziankę dla tysięcy Polaków. Już jutro wszystko stanie się jasne, na żywo w radiu
  2. Polska na liście "niebezpiecznych państw". Właśnie zamknięto granice dla Polaków
  3. Tragedia Otylii Jędrzejczak wyszła na jaw po latach. Jej dziecko zmarło, partner zachował się wyjątkowo okrutnie
Justyna Żyła zaskakuje. Pokazała się zupełnie bez ubrań przed tysiącami Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Justyna Żyła zaskakuje. Pokazała się zupełnie bez ubrań przed tysiącami Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Kibice mogą już nie zobaczyć Bundesligi w tradycyjnej telewizji

Wielu fanów w Polsce mogło się już przyzwyczaić do tego, że rozgrywki Bundesligi można było oglądać na kanałach Eleven Sports oraz Canal+. Obecnie licencję na pokazywanie najlepszej niemieckiej ligi ma pierwsza z wymienionych stacji, natomiast Canal+ transmituje ją na zasadzie sublicencji.

Teraz jednak już pewne jest, że prawa te wygasają po sezonie 2020/2021 i nie będą przedłużone na obecnych zasadach. Do gry o pokazywanie Bundesligi w Polsce wszedł nowy podmiot, szwedzkie przedsiębiorstwo NENT Group.

Działająca głównie w Skandynawii firma zapowiada, że zamierza rozszerzyć swoją działalność, również na rynek polski. Wykupienie prawa do pokazywania meczów jednej z najlepszych lig świata ma być pierwszym krokiem w tę stronę.

NENT Group wykupiło licencję na kolejne cztery lata. Szwedzi są właścicielami m.in. serwisu streamingowego Viaplay, który działa na podobniej zasadzie na np Netflix. To może oznaczać sporą zmianę dla polskich kibiców w kwestii dostępu do meczów Bundesligi.

Nie żyje słynny obrońca Realu Madryt, wielokrotny reprezentant Hiszpanii. Tajemnicza śmierć wstrząsnęła światem sportuNie żyje słynny obrońca Realu Madryt, wielokrotny reprezentant Hiszpanii. Tajemnicza śmierć wstrząsnęła światem sportuCzytaj dalej

Dalekosiężne plany nowego gracza

Przedstawiciele przedsiębiorstwa nie ukrywają, że prawa do transmisji niemieckiej ligi to dopiero pierwszy krok w kierunku podboju polskiego rynku streamingowego.

- Prawa do Bundesligi należą do jednych z ważniejszych w Polsce, a ta umowa ujawnia nasze ambicje związane z Viaplay na tym szybko rozwijającym się rynku. Zamierzamy zająć pozycję lidera w tym kraju i szybko zmienić obraz streamingu, przejmując kolejne tego typu licencje - powiedział Anders Jensen, prezes NENT Group

- Ponadto Viaplay w momencie premiery zaoferuje tysiące godzin lokalnych, skandynawskich oraz międzynarodowych treści. Naszą wizją jest zostanie europejskim hegemonem streamingu, a polscy widzowie mogą spodziewać się atrakcyjnej i konkurencyjnej cenowo usługi - zapewnia Anders Jensen.

Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy Viaplay zadebiutuje w Polsce, ale informacja ta ma pojawić się niedługo. Wygląda więc na to, że również mecze innych europejskich lig mogą zniknąć z tradycyjnej telewizji i pojawią się w ofercie platformy (lub platform) streamingowych, które zyskują coraz większą popularność.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. McDonald's walczy z ociepleniem klimatycznym. Firma pracuje nad ekologicznym wege burgerem
  2. Joe Biden zawdzięcza wnukom więcej, niż mogłoby się wydawać. Najmłodsi w rodzinie opowiadają o relacji z dziadkiem
  3. Krzysztof Piątek powróci do Włoch? Pojawiły się nowe okoliczności, to może być hit
  4. Gwiazdor Bundesligi apeluje do Jerzego Brzęczka. Domaga się powołania do reprezentacji, „argumenty są po mojej stronie”
  5. Mistrz świata rozpływa się nad Piotrem Zielińskim. "Piłkarz na miarę Realu Madryt i FC Barcelony"
  6. Zaczęło się od żartu Elona Muska, który przerodził się w nowy biznes
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News