Kij baseballowy
Marisa_Sias/pixabay.com
Autor Aleksy Kiełbasa - 22 Lipca 2020

Kibice planowali ustawkę. Trzeba było przenieść finał krajowego pucharu

W niedzielę miało dojść do finałowego starcia w Pucharze Grecji pomiędzy Olympiakosem Pireus a AEK-iem Ateny Damiana Szymańskiego. Mecz miał zostać rozegrany bez udziału publiczności, ale mimo to kibice postanowili zmobilizować siły. Grecka policja odnalazła butelki z benzyną i kije baseballowe, które mogły być przygotowane na "ustawkę". W związku z tym, spotkanie przeniesiono na inny termin.

Greccy kibice są znani z wielkiego zaangażowania. Zadymione stadiony, gdzie odpala się ogromne ilości rac, to chleb powszedni. Wielokrotnie w greckich miastach dochodzi również do zamieszek po meczach. Nierzadko interweniować musi policja. Wielce prawdopodobne, że miejscowi kibole znów chcieli narozrabiać, bowiem przed finałem Pucharu Grecji, funkcjonariusze w Atenach znaleźli butelki z benzyną oraz kije baseballowe.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Chłopak nie żył przez 20 minut. Kiedy się ocknął, powiedział, co zobaczył „po drugiej stronie”
  2. Kibice planowali ustawkę. Trzeba było przenieść finał krajowego pucharu
  3. Wstawił oburzające zdjęcie z Ustronia Morskiego. Skandal

Funkcjonariusze znaleźli benzynę i kije baseballowe

Policja odnalazła 18 butelek z benzyną, a także 12 kijów baseballowych. Prawdopodobnie „rekwizyty”, były przygotowane przez greckich kiboli, którzy mogli zmierzyć po finale pucharu. Grecka federacje nie chciała ryzykować. Finałowy mecz Pucharu Grecji, który miał się odbyć w niedzielę 26 lipca na stadionie im. Georgiosa Kamarasa w Atenach, przeniesiono na inny termin.

Media podały tragiczną wiadomość. Nie żyje Mikołaj KubicaMedia podały tragiczną wiadomość. Nie żyje Mikołaj KubicaCzytaj dalej

Kibice muszą poczekać na finał pucharu

Według twitterowego konta „Greek Football”, finał Pucharu Grecji ma zostać rozegrany 30 sierpnia. Nie wiadomo, czy miejscem spotkania nadal będzie stadion w Atenach. Bardzo możliwe, że w związku ze wspominanym incydentem, władze federacji zdecydują się na zmianę miasta organizatora. Wielce prawdopodobne, że na boisku ujrzymy Damiana Szymańskiego. Polski pomocnik może liczyć na regularne występy w barwach AEK-u Ateny.

Sezon ligowy w Grecji dobiegł już końca. Mistrzem kraju został Olympiakos Pireus, natomiast AEK zakończył zmagania na 3 miejscu.

Źródło: WP Sportowe Fakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka i Lidl mają się czego bać. Do Polski wchodzi nowy dyskont, ma być dużo tańszy
  2. Fascynujący widok. Tak wygląda wnętrze Saturna
  3. Niedowierzenie kibiców. Były reprezentant Polski i uczestnik Euro ma koronawirusa, potrzebna pomoc lekarzy
  4. Serie A: Juventus Turyn – Lazio Rzym. Na żywo. Gdzie obejrzeć? Transmisja TV, online, stream. Wyniki
  5. Wstrząsające informacje ws. Złotej Piłki. Robert Lewandowski na pewno nie zdobędzie prestiżowej nagrody
  6. Wideo - Kompletnie pijany kierowca TIR-a wypadł z drogi. Jego stan był tak dramatyczny, że wypadł nawet ze swojej kabiny

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News