kibice kibole magdalena k
zestadionu.pl
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 27 Maja 2020

Absurdalna linia obrony szefowej gangu polskich kiboli. Boi się... dzikich ludożerców

Kibice w Polsce nie mają łatwej prasy. Co chwilę na jaw wychodzą kolejne problemy z prawem osób ze środowisk kiboli i pseudokibiców. W lutym na Słowacji została zatrzymana Magdalena K., którą prokuratura oskarża o kierowanie gangiem kiboli Cracovii. Kobiecie grozi ekstradycja do Polski, ale przed sądem obrońcy kobiety próbują udowodnić, że w Polsce K. nie będzie miała szans na sprawiedliwy proces.

Kibice piłkarscy w Polsce nie mają dobrej opinii wśród części społeczeństwa. Wszytko, przez działania kiboli i pseudokibiców, którzy często wpadają w konflikty z prawem. W lutym policja na Słowacji zatrzymała Magdalenę K., która miał odpowiadać za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, oraz sprowadzenie do Polski znacznej ilości narkotyków.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobą
  2. Wideo-Dantejskie sceny na skrzyżowaniu. 18-latek bez uprawnień spowodował tragiczny karambol
Nie żyje 21-letni piłkarz słynnego klubu. Zmarł nagle, nikt nie spodziewał się tragediiNie żyje 21-letni piłkarz słynnego klubu. Zmarł nagle, nikt nie spodziewał się tragediiCzytaj dalej

Kibice znów w cieniu działań kiboli

Magdalena K. przez ponad rok uciekała przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Została zatrzymana 28 lutego w słowackiej miejscowości Zwoleń, około 20 kilometrów od Bańskiej Bystrzycy. Kobieta wpadła w zasadzkę przygotowana przez słowackich policjantów podczas ucieczki z Budapesztu. Prokuratura w Polsce od razu złożyła wniosek o ekstradycję Magdaleny K.

Według prokuratury w Polsce K. miała dowodzić krakowskim gangiem kiboli Cracovii, który miał sprowadzać narkotyki do Polski na masową skalę. Zarzuca jej się sprowadzenie 5,5 tony marihuany wartej 88 milionów złotych oraz 120 kilogramów kokainy o wartości 4,3 miliona euro. Dodatkowo kobieta miała utrudniać śledztw, składać fałszywe zeznania i namawiać inne osoby do tego samego.

W odpowiedzi na wniosek prokuratury na ekstradycję obrońcy Magdaleny K. podnosili problem praworządności w Polsce, tłumacząc, że uniemożliwiają sprawiedliwe rozliczenie sprawy. Pełnomocnicy kobiety zasypywali sąd w Bańskiej Bystrzycy przykładami łamania praworządności w Polsce oraz trwających wiele lat śledztw prokuratury, w których trakcie stosowany jest areszt wydobywczy.

Zmiana decyzji ws. wznowienia sezonu w Polsce. Nagłego zwrotu nie spodziewał się niktZmiana decyzji ws. wznowienia sezonu w Polsce. Nagłego zwrotu nie spodziewał się niktCzytaj dalej

Obrońcy chcą azylu politycznego dla Magdaleny K.

Obrońcy kobiety podnosili też problem brutalności Polskiej Policji, jako przykład podając zastrzelenie Adriana Z. - brata konkubenta zatrzymanej, przy próbie aresztowania. - Wydanie jej polskim organom ścigania byłoby równoznaczne z przekazaniem jej dzikim ludożercom - sugeruje jej obrońca.

Ostatnie przesłuchanie Magdaleny K. miało miejsce w poniedziałek. Wtedy sąd miał zdecydować o ekstradycji kobiety. Podczas przesłuchania kobieta mówiła m.in. o sytuacji z nieprawidłowościami przy wyborze Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego. Po wysłuchaniu kobiety i jej obrońców, sąd w Bańskiej Bystrzycy nie zgodził się na ekstradycję do Polski i przychylił się do wniosku Magdaleny K. i jej obrońców o wszczęcie procedury dotyczącej przyznania azylu politycznego.

Dopiero za kilka tygodni wniosek zostanie rozpatrzony. Do tego czasu kobieta będzie przebywała w areszcie na Słowacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe informacje ws. noszenia maseczek. Ściągniemy, ale nie wszędzie
  2. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  3. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  4. Ten mecz pamięta każdy polski kibic. Nasz zawodnik został absolutnym bohaterem finału (WIDEO)
  5. Bokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważające
  6. Rząd wprowadza nowe zasady dotyczące urlopów. Możesz nie doczekać się wakacji wtedy, kiedy planujesz

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News