Strajk kobiet
Jan Bielecki/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 28 Października 2020

Grupy kibiców wychodzą na ulice. Jednak bojówki są podzielone w sprawie strajku kobiet

Strajk kobiet elektryzuję całą Polskę. Decyzja Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wywołała w kraju wielkie oburzenie. Sprawy nieco wymknęły się spod kontroli, bowiem doszło do kilku aktów wandalizmu, gdzie obiektem ataku stały się kościoły i pomniki. W obronie świętych miejsc stanęły grupy kibiców, które jednak nie są jednoznacznie ukierunkowane jeśli chodzi o decyzję „TK”.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji spotkał się ze zdecydowaną odpowiedzią społeczeństwa. Rozpoczął się Strajk Kobiet i protesty niemal w całym kraju.

Niestety w ich trakcie doszło do kilku aktów wandalizmu. Na murach kościołów czy pomnikach pojawiły się napisy, a w trakcie mszy protestujący wychodzili na środek świątyni z transparentami.

Na takie zdarzenia nie godzą się najzagorzalsi kibice, którzy stanęli w obronie miejsc świętych. W ich akcję zaangażowały się także kibolskie „bojówki”. Jednak środowisko fanów piłki nożnej nie ma radykalnych poglądów w tej sprawie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Mało kto wie, kto jest rodziną Roberta Kubicy. Tysiące Polaków nie mogą uwierzyć, czym zajmuje się jego tata
  2. Lekarze biją na alarm. Charakterystyczny objaw pozwala odróżnić Covid-19 od przeziębienia
  3. Wiadomo już, dlaczego Cezary K. został zatrzymany. Miał popełnić porażające przestępstwo, oniemieliśmy
Marcin Najman ruszył bronić Jasnej Góry. Obrona trwała krócej niż jego walki (WIDEO)Marcin Najman ruszył bronić Jasnej Góry. Obrona trwała krócej niż jego walki (WIDEO)Czytaj dalej

Kibice w Polsce podzieleni w kwestii Strajku Kobiet

Bezdyskusyjnym zaskoczeniem była postawa kibiców Jagielloni Białystok. Jej fani zazwyczaj propagowali mocno konserwatywne poglądy, a generalnie tamten region zamieszkuje w większości elektorat PIS-u.

Kibice Jagi poszli przed białostocką Bazylikę Mniejszą i zamiast bronić dostępu do świątyni, ustawili się z banerem: "Kobiety jesteśmy z Wami!!! Walczmy z PiSiorami, nie tradycjami".

W poniedziałek na stronie Armii Białej Gwiazdy pojawił się post nawołujący: "Obroń swój miejscowy kościół". Z następującym uzasadnieniem: "Tu nie chodzi o to czy ktoś jest wierzący czy nie wierzący. Tu chodzi o obronę Naszej tradycji przed bolszewizmem."

Pod nimi wysypały się komentarze, które popierały inicjatywę i zaznaczały, że kibice Wisły Kraków stoją „Tylko za kobietami, wolnością i rozumem”. Innym natomiast nie podobało się, że sympatycy krakowskiego klubu angażują się w spór.

Oświadczenie w sprawie strajku kobiet wystosowali także kibice Lecha Poznań, którzy podkreślili, że „niektórzy z nich biorą udział w protestach, jednakże nie godzą się na niszczenie dziedzictwa kulturowego, zabytków, czy przerywanie obrządków religijnych.”. Jednocześnie w piśmie apelowano, aby Polacy „nie dali się podzielić”.

Anna Lewandowska wybrała się na urlop w góry. Wiemy, ile kosztuje domek, który wynajęła. Ogromne zaskoczenieAnna Lewandowska wybrała się na urlop w góry. Wiemy, ile kosztuje domek, który wynajęła. Ogromne zaskoczenieCzytaj dalej

Nie ma jednego zdania wśród kibiców odnoście decyzji TK

Jeden z aktywnych ultrasów Śląska Wrocław w rozmowie z Onetem Sport wyjaśnił, jak może rozkładać się pogląd na decyzję Trybunału Konstytucyjnego oraz Strajk Kobiet.

- Ja rozumiem i jednych, i drugich. Klubów piłkarskich o wartościach lewicowych jest na świecie niewiele, a w Polsce to chyba nie znam żadnego. Trybuny były przeciw rządom PO, krzyczeli "Donald, matole..." i w gruncie rzeczy cieszyły się ze zmiany władzy w 2015. Rząd, który jest, ma wsparcie trybun, ale gdy chodzi o tak delikatne kwestie jak aborcja i mieszanie kościelnych wartości ze świeckimi, to już tak prosty temat nie jest - mówi rozmówca Onetu.

- Dla jednych w tym sporze ważniejsze będzie przywiązanie do patriotyzmu rozumianego przez wiarę. Dla innych jednak, w tym także mnie, przeważa troska o kobiety. Zwłaszcza że sam spodziewam się dziecka – dodał fan śląskiego zespołu.

Patrząc na oświadczenia i komentarze widać, że jednak większa część kibiców może zajmuje neutralne stanowisko w sprawie protestów i przede wszystkim chce bronić miejsc związanych z religią i historią, ale pojawiają się też osoby biorące udział w manifestacjach. Zatem gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania.

Źródło: Onet Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oburzający materiał "Wiadomości" TVP o "lewackich zadymiarzach". Pasek przebił wszystko, co dotąd widzieliśmy
  2. Naukowcy z NASA aż osłupieli. Odkryli dziwny pył, wiemy skąd pochodzi
  3. Justyna Żyła znów zaskoczyła całą Polskę. Nie będzie już więcej kontrowersji? Piotr Żyła i tysiące Polaków odetchną z ulgą
  4. Kapitalny gol reprezentanta Polski. Huknął jak z armaty, Polak bohaterem, Jerzy Brzęczek da mu więcej szans?
  5. Genialny Robert Lewandowski. Znowu dominował, Eintracht na kolanach, trzy bramki Polaka
  6. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News