Kiedy otworzą siłownie?
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 20 Października 2020

Kiedy otworzą siłownie i baseny? Jest wstępna data, to realistyczny termin

Kiedy otworzą siłownie? To pytanie nurtuje wielu Polaków i przedstawicieli branży, którzy nie byli zadowoleni z wprowadzonego przez rząd nakazu zamknięcia siłowni, basenów i klubów fitness na czas pandemii koronawirusa. Wedle najnowszych ustaleń, do ponownego otwarcia wspomnianych obiektów może dojść jednak szybciej, niż się wydawało.  

Kiedy otworzą siłownie? Decyzja rządu o zamknięciu siłowni, basenów i lokali fitness na czas pandemii koronawirusa nie spodobała się przedstawicielom branży i ludziom związanym ze sportem. Doszło nawet do protestów. Jak się dowiadujemy, już niedługo siłownie mogą zostać ponownie otwarte.

Krzysztof Piątek wysłany na przymusowy kurs. Zarząd Herthy jest niezadowolony z jego zachowaniaKrzysztof Piątek wysłany na przymusowy kurs. Zarząd Herthy jest niezadowolony z jego zachowaniaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:


Kiedy otworzą siłownie? Jest wstępne porozumienie

W ostatnich dniach jednym z najszerzej komentowanych tematów w Polsce była decyzja rządu dotycząca obostrzeń wprowadzonych na terenie całego kraju w związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19. Rząd zdecydował, że siłownie, baseny i lokale fitness zostaną zamknięte. To nie spodobało się przedstawicielom branży i ludziom związanym blisko ze sportem.

W Warszawie w minioną sobotę odbył się nawet protest przedstawicieli branży fitness, a swoje poparcie dla nich wyrazili między innymi Anna Lewandowska, Otylia Jędrzejczak i Justyna Kowalczyk. W świetle tych wydarzeń rząd przystąpił do rozmów z reprezentantami branży. Teraz dowiadujemy się, że ponowne otwarcie siłowni i basenów może nastąpić bardzo szybko.

Znany polski skoczek narciarski wraca do gry. Dawno nie był w tak dobrej formieZnany polski skoczek narciarski wraca do gry. Dawno nie był w tak dobrej formieCzytaj dalej


Możliwe otwarcie Siłowni, basenów i klubów fitness jeszcze w tym tygodniu

- Chcemy otworzyć siłownie i baseny jak najszybciej. Mamy nadzieję, że stanie się to jeszcze w tym tygodniu. Sobota to realistyczny termin - powiedział Adam Śliwiński, przedstawiciel branży fitness, cytowany przez “Gazetę Wyborczą”. Odbył on rozmowy z wicepremierem Jarosławem Gowinem i zdradził, że rozpoczęto prace nad programami osłonowymi dla całej branży. Gowin zapewnił natomiast, że będą prowadzone dalsze rozmowy.

- Będziemy się starali możliwie szybko wyjść naprzeciw oczekiwaniom, czyli odmrozić branżę fitness oraz dostęp do basenów i aquaparków, ale przy zachowaniu zwiększonego niż do tej pory poziomu bezpieczeństwa sanitarnego - powiedziała wiceminister Olga Semeniuk.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jurek Owsiak zakażony, najgorszy scenariusz się spełnia. Jaki jest jego stan zdrowia?
  2. Naukowcy nie mają złudzeń. Dystans w Polsce nie istnieje, mało to prawidłowo nosi maseczkę
  3. Nie żyje znany reprezentant Polski w siatkówce. Był zarażony koronawirusem
  4. Córka Jarosława Bieniuka pokazała gorące zdjęcie z chłopakiem. Po chwili je usunęła, ale w sieci nic nie ginie (FOTO)
  5. Tragedia w ringu. Zawodnik dostał dwa ciosy i zmarł. Wszystko nagrały kamery (WIDEO)
  6. Tragedia na Mazowszu - Ojciec przypadkowo zabił córeczkę
  7. Mówią, że dąży do mordowania ludzi. Gates zabrał głos ws. teorii spiskowych

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News