Klasyfikacja Generalna Skoki
Instagram/adammalyszofficial
Autor Łukasz Kowalski - 28 Listopada 2020

Znamy klasyfikację generalną Pucharu Świata. Polak na podium

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich po dwóch konkursach może cieszyć polskich kibiców. Po sobotnim konkursie w Kuusamo wszyscy reprezentanci Polski, którzy rywalizowali w Finlandii, poprawili swoje pozycje. Na drugie miejsce po dwóch konkursach awansował Piotr Żyła, który w sobotę przegrał jedynie z Markusem Eisenbichlerem. Tuż za podium znajduje się Dawid Kubacki, który w sobotę był trzeci.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich po dwóch konkursach wygląda znakomicie. W czołowej 10. jest dwóch reprezentantów Polski. Po sobotni konkursie w Kuusamo na drugie miejsce awansował Piotr Żyła a na czwarte Dawid Kubacki.

Klasyfikacja Pucharu Świata po sobotnim konkursie:

1. Markus Eisenbichler Niemcy 200
2. Piotr Żyła Polska 125
3. Karl Geiger Niemcy 109
4. Halvor Egner Granerud Norwegia 100
5. Dawid Kubacki Polska 84
6. Tukiya Sato Japonia 81
7. Daniel Huber Austria 60
8. Pius Paschke Niemcy 54
9. Bor Pavlovcic Słowenia 47
10. Anże Lanisek Słowenia 40
...
12. Klemens Murańka Polska 38
13. Andrzej Stękała Polska 36
19. Kamil Stoch Polska 26

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Piotra Żyły, oniemieliśmy. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, jest związana za sportem
  2. Hanna Lis przekazała druzgocącą wiadomość. Chodzi o jej córkę, współczujemy z całego serca pani Haniu
  3. Właśnie dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Artura Boruca. Ma wśród najbliższych sportowca sprzed lat
Tak mieszka Kamil Stoch. Przepiękny dom, wygląda jak prawdziwy pałac, co za widoki (ZDJĘCIE)Tak mieszka Kamil Stoch. Przepiękny dom, wygląda jak prawdziwy pałac, co za widoki (ZDJĘCIE)Czytaj dalej

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata z Polakiem na podium

Kuusamo jest w tym roku wyjątkowo szczęśliwe dla polskich skoczków. W piątek Kubacki wygrał kwalifikacje do sobotniego konkursu. W nim Polacy pokazali klasę i dwóch podopiecznych trenera Michala Doleżala stanęło na podium.

Piotr Żyła i Dawid Kubacki pokazali, że znajdują się obecnie w bardzo dobrej formie. Obaj zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Bezkonkurencyjny był lider klasyfikacji generalnej cyklu Markus Eisenbichler.

Dla Niemca była to druga wygrana w drugim konkursie tego sezonu. Podopieczny byłego trenera reprezentacji Polski Stefana Horngachera wyrasta na jednego z faworytów całego cyklu. Po sobotnim konkursie umocnił się na pozycji lidera Pucharu Świata i nad drugim Żyłą ma już 55 punków przewagi.

- To bardzo fajne uczucie, w Ruce przeważnie mi się nie szczęściło, a dziś warunki mieliśmy super. Skoki były całkiem dobre, więc jestem bardzo zadowolony. Stać na podium to zawsze radość - powiedział po zawodach Kubacki w rozmowie z TVP Sport.

Kamil Stoch mieszka w prawdziwym pałacu. Luksusy za miliony, pławi się w bogactwie (FOTO)Kamil Stoch mieszka w prawdziwym pałacu. Luksusy za miliony, pławi się w bogactwie (FOTO)Czytaj dalej

Świetne skoki Polaków w Kuusamo

- Moje skoki były całkiem w porządku. Choć dziwnie mi się skakało, to znaczy tak fajnie. Markus był poza zasięgiem wszystkim. Ale jeśli nie liczyć Markusa, to tak jakby wygrałem - śmiał się po konkursie Piotr Żyła.

Sobotni konkurs w Kuusamo był udany dla wszystkich reprezentantów Polski. Do serii finałowej awansował komplet zawodników, których do Finlandii zabrał trener Doleżal. Każdy z Biało-Czerwonych poprawił swoje miejsce w klasyfikacji całego cyklu.

W czołowej dziesiątce po raz drugi w karierze znalazł się Klemens Murańka, który sobotni konkurs zakończył na 9. miejscu. To pozwoliło mu awansować na 12. pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Tuż za nim ze stratą dwóch punktów jest Andrzej Stękała, który w sobotę zakończył rywalizację na 11. miejscu. Swoją pozycję w Pucharze Świata poprawił także Kamil Stoch, który w sobotę był 12. Dzięki temu awansował na 19 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Szansę na pierwsze pucharowe zwycięstwo w tym sezonie Polacy będą mieli już w niedzielę. O 14 rozpoczną się kwalifikacje do niedzielnego konkursu, a 1,5 godziny później ma ruszyć trzeci w tym sezonie konkurs indywidualny.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Wiemy, ile Kamil Stoch zarobił na triumfie w TCS. Wielkie pieniądze, ciężko na nie zapracował
  2. Pilny komunikat ZUS. Płatnicy powinni się pospieszyć. Wnioski tylko do poniedziałku
  3. Właśnie dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Artura Boruca. Ma wśród najbliższych sportowca sprzed lat
  4. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Piotra Żyły, oniemieliśmy. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, jest związana za sportem
  5. Właśnie ujawniono ostatnie życzenie Diego Maradony. Napisał list, miał jedną prośbę
  6. Paulini z Jasnej Góry w słusznej sprawie. "To naturalny odruch serca, dzielimy się tym czym możemy"
  7. Grażynka z “Rolnik szuka żony” dumnie prezentuje swe atuty na fotelu. Wymowny sygnał dla adoratorów [foto]

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News