Kolarz
YouTube / WPS TV
Autor - 5 Sierpnia 2020

Z ostatniej chwili. Bardzo surowa kara dla kolarza, który popchnął przeciwnika na Tour de Pologne. Nie było wątpliwości

Kolarz, który spowodował wypadek na pierwszym etapie Tour De Pologne został zdyskwalifikowany. Dylan Groenewegen starał się zajechać drogą swojemu rywalowi, a gdy to mu się nie udało, zepchnął go na barierki otaczające tor. W wyniku wypadku Fabio Jakobsen oraz jeden z sędziów zostali poważnie ranni.

Kolarz Dylan Groenewegen początkowo widnial jako zwycięzca pierwszego etapu Tour De Pologne, który jako pierwszy wyścig etapowy wrócił po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. To jednak szybko się zmieniło, gdy sędziowie obejrzeli nagrania z finiszu wyścigu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Marta Linkiewicz przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się bez ubrań przed tysiącami Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  2. Prawdziwy armagedon na plaży w Dębkach. W głowie się nie mieści
Z ostatniej chwili. Trener reprezentacji Polski ogłosił, że rezygnuje. Będzie prowadził Polaków jeszcze kilka miesięcyZ ostatniej chwili. Trener reprezentacji Polski ogłosił, że rezygnuje. Będzie prowadził Polaków jeszcze kilka miesięcyCzytaj dalej

Kolarz zaatakował łokciem rywala powodując ogromną kraksę

Holenderski zawodnik prowadził na finiszu pierwszego etapu Tour De Pologne. Gdy zauważył, że inny holenderski kolarz, Fabio Jakobsen, wyprzedza go z prawej strony, próbował zajechać mu drogę. Rywal jednak wciąż przyspieszał, więc Groenewegen zaatakował go łokciem i zepchnął na bandy okalające tor. To droprowadziło do niezwykle groźnego wypadku. Sam Groenewegen również przewrócił się w wyniku całego zdarzenia, ale to było już za linią mety.

Początkowo na tablicy wyników jego nazwisko widniało na pierwszym miejscu, jednak decyzja sędziów był szybka, a 27-latek został zdyskwafilikowany za umyślne zaatakowanie rywala. - Wyglądało to fatalnie. Tu jest bardzo szybki finisz. Nie fair jazda zawodnika, który wygrał. Na finiszu, od środka jezdni, zaczął zmieniać tor jazdy, zjeżdżał coraz bardziej na prawo. Gdy widział, że wyjeżdża mu tam rywal, wystawił łokieć i popchnął go na barierki. Tak się nie robi. Z komisją sędziowską na pewno go zdyskwalifikujemy - mówił zaraz po wypadku Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne.

Zatrważające sceny podczas Tour de Pologne. Druzgocąca kraksa, wszystko zdarzyło się na oczach widzów z całej Polski (WIDEO)Zatrważające sceny podczas Tour de Pologne. Druzgocąca kraksa, wszystko zdarzyło się na oczach widzów z całej Polski (WIDEO)Czytaj dalej

Poszkodowany kolarz wprowadzony w stan śpiączki

Fabio Jakobsen po zepchnięciu przez Groenewegena z ogromną prędkością wpadł na bandy oraz uderzył polskiego sędziego stojącego zaraz za nimi. Obaj trafili w stanie ciężkim do szpitala, a kolarz musiał zostać wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. W wypadku ucierpiało także kilku innych kolarzy, jednak ich stan nie jest tak poważny.

Dyskwafilikacja Dylana Groenewegena może nie skończyć się tylko na pierwszym etapie Tour De Pologne, możliwe że nie wystąpi on już w polskim wyścigu. Na razie nie ma jednak pewności, jakie ostatecznie holenderski kolarz poniesie konsekwencje swojego zachowania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lidl rozdaje nawet po 1000 złotych. Ale pod dwoma warunkami, warto jednak się postarać
  2. Polska kolonia na Marsie? Chińczycy pieją z zachwytu
  3. Największa gwiazda Ekstraklasy podjęła decyzję ws. odejścia z Polski. Kibice czekali na wiadomość, klub wydał oświadczenie
  4. Zatrważające sceny podczas Tour de Pologne. Druzgocąca kraksa, wszystko zdarzyło się na oczach widzów z całej Polski (WIDEO)
  5. Polskie media przekazują porażające informacje. Trener reprezentacji Polski ma koronawirusa, to nie koniec złych wieści
  6. Dziwne oznaczenia na radiowozach - Co oznaczają? Bardzo ważne

WYBORNE KOTLETY - NAJLEPSZY PRZEPIS

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News