Korkotrampki kiedyś marzenie
YouTube - T PL30
Autor Piotr Bernaciak - 14 Września 2020

Korkotrampki. Przed laty były marzeniem wielu młodych Polaków

Korkotrampki przed laty były marzeniem dziesiątek tysięcy młodych Polaków, którzy bardzo chcieli mieć buty przeznaczone wyłącznie do gry w piłkę. Dziś są one jedynie wspomnieniem, jednak kiedyś chciał je mieć każdy.

Korkotrampki przed laty były obiektem westchnień dziesiątek tysięcy Polaków. Mieć je chciał każdy, kto grał w piłkę nożną na podwórku pod blokiem. Wiele lat temu tego typu obuwie było pewną oznaką prestiżu, a dzieci marzyły o tym, by móc popisywać się grą w takich butach. Dziś niemalże każdy młody piłkarz ma już własne korki, jednak wówczas było o nie dużo trudniej.

Dziś korki można dostać niemalże w każdym sklepie sportowym, jednak kiedyś sytuacja była zupełnie inna. Nie dało się powszechnie dostać każdego produktu, dlatego na tego typu sprzęt liczyć mogli tylko profesjonalni piłkarze. Dzieci na podwórku marzyły natomiast o tym, żeby posiadać korkotrampki i grać w nich w meczach pod blokiem wraz z kolegami.

Dziś już tego typu obuwie właściwie wyszło z obiegu. Korkotrampki pamiętają tylko starsi Polacy, którzy byli fanami sportu kilkadziesiąt lat temu. Obecnie młodzi Polacy nie wiedzą już nawet, że korkotrampki bywały marzeniem ich rodziców lub dziadków. Buty te nie są już używane i nie zanosi się na to, by czołowi producenci mieli wpaść na podobny pomysł w najbliższym czasie.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News